arrow ÚČESY arrow Jehlici.. nebo tužku?
Jehlici.. nebo tužku? E-mail
Napsal Persefone   
Thursday, 19 October 2006
Jehlice do dlouhých vlasů se v módě objevují ve vlnách, přichází a odchází. Jeden americký magazín dokonce prezentoval jehlice od Mizuki v ceně asi 50 tisíc Kč – za jednu jehlici. Ano, byly ze zlata a platiny :) Doprovodný článek psal, že i levnější jehlice byly ovšem velice žádaným doplňkem (bylo to v r. 2001, ale situace se moc nezměnila) a že „jehlice nahrazuje tužku jako doplněk pro vyčesané vlasy“.

Oliya OwensO jehlicích panuje spousta předsudků. Například, že se musí používat jen jako nástroj na držení vlasů. Ale není to pravda... Dají se nosit i jen jako dekorace. Dají se dát do copu pro vytvoření zajímavého doplňku, nebo do fracouzského copu nebo do drdolu, který by držel tak jako tak sám od sebe.

 Jehlice se dělají v nejrůznějších délkách – od nějakých 10ti cm (bez hlavice) až po 20-30 centimetrů pro hodně dlouhé vlasy.

 Původem pocházejí jehlice z Orientu, ale není jasné, jestli měly i nějakou určitou speciální funkci – např. v Japonsku je nosili i muži. V současné době se jehlice používají skutečně už jen dekorativně a patří mezi doplňky, které jsou tolerovány dokonce i v kancelářském prostředí.

 Jehlice se dají použít např. pro udržení jednoduchého malého uzlu na vrcholu hlavy, zatímco zbytek vlasů splývá na záda. Trochu neobvyklejší styl jsou dva uzly – jeden na temeni hlavy a druhý klasicky „vzadu“. Nebo to mohou být dva uzly po stranách hlavy. Do francouzského copu se dá jehlic „napíchat“ hned několik. Atd. Atd.

 

 KhromeJehlice se prostě dají používat téměř libovolně – záleží jen na vás :) Pro inspiraci přinášíme několik účesů a fotografií, přetištěné s laskavým svolením Fox z Long hair loom (viz naše odkazy). Fox vám je eventuálně i může prodat (viz stránka) a máme i nabídku, že pokud by se dala dohromady větší objednávka, platili bychom velkoobchodní cenu.


Každopádně, teď už vyměňte onu tužku za jehlici :)

 

 

 

 

 

 

 

 No a tady je několik příkladů:  

 Jehlice od FoxJehlice od FoxJehlice od FoxJehlice od Fox

Jehlice od Fox

Jehlice od Fox

 

Fotografie použity s laskavým svolením Fox - www.longhairloom.com

Photos reprinted with permission by Fox - www.longhairloom.com

 

 *** (C) DlouheVlasy.cz 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (0)add

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Monday, 14 April 2008 )
 
< Předch.

Nejčtenější články za posl. 3 měsíce