arrow PÉČE arrow 10 výhod dlhých vlasov
10 výhod dlhých vlasov E-mail
Napsal Klarusa   
Úterý, 16 květen 2017

detail_vlas_zmenenoSeelya:
Dlhé vlasy sú (aspoň z hľadiska osadenstva tohto serveru) lepšie než krátke, o tom bez debaty. Z toho, že ste vlastníkom dlhých vlasov vyplýva celý rad výhod. A čo na nich naviac oceňujú samotní majitelia?

 

Klarusa: Každý určitě vidí své vlastní zcela jedinečné dlouhovlasé výhody, které tu nezazní, takže se nebojte a napište je do komentářů.;o) 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Harik:
1.    Miluju ten pocit, když vybalím vlasy z drdolu a lidi na ně zůstanou koukat a nevědí co říct.

girl-1461916_640
2.    V dlouhých vlasech se cítím mnohem víc žensky než v krátkých (ono rozpustit si vlasy do pasu k šatům je kolikrát lepší než šperk). 


3.    Zní to divně, ale ráda se o svoje vlasy starám. Mám radost, když mají svůj den.


4.    Dlouhé vlasy vypadají osobitě nejenom naživo, ale i na fotkách.

 

5.    Mám moc ráda ten pocit, když mi rozpuštěná hříva nebo i cop leží na ramenou a zádech.


6.    Díky nápadu nechat si narůst vlasy jsem na DV fóru narazila na problematiku přírodní kosmetiky a celkově zdravějšího životního stylu. Takže vlasy přímo ovlivnily moji životosprávu. ;-)


7.    Na společenské akci nikdy nemusím vypadat stejně. Dlouhé vlasy přinášejí mnohem víc možností než krátké, které se dají jenom navlnit nebo vyfoukat.


8.    Od dob dlouhých vlasů nejsem ochotná tolerovat nešikovné kadeřnice. Ono to ani nejde. Když přijde „odbornice“ a těsně k hlavě zaboří tupírák a diví se, že ho neprorve ke konečkům, byť do toho dává všechnu sílu. Když mě chce okudlat po ramena… Dlouhé vlasy mě motivovaly hledat kvalitu. 

yellow-1828112_640
9.    Přijet na chatu a pod slamák si zaplést dva copy je prostě boží.

 

10.    Díky tomu, že mám pečeť dlouhovlásky, mě kamarádky prosí, abych jim zkusila česat různé účesy. Baví mě to.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klarusa:
1.    Vypadáte líp – ok, to je trochu subjektivní, ale pokud jde o vlastní pocit, tak osobně se sobě líbím víc s dlouhými vlasy, než by tomu bylo s krátkými.


2.    Vzbuzujete pozitivní reakce. Je tedy obecně známo, že ne všechny reakce musí být kladné a ne vždy je zvýšená pozornost věnovaná vašim vlasům příjemná, ale za sebe můžu říct, že to dobré jednoznačně převažuje.

cop_zmeneno
3.    Můžete si vytvářet nejrůznější účesy. Samozřejdrdol_zmenenomě pokud nemáte tak levé ruce jako já. Ale minimálně teoretická výhoda to určitě je.;o)
Následuje názorná ukázka mého vrcholného účesového umu:

 

 

 

 

 

 

 

4.    Taky se vám v mládí děsně líbily vlasy Vášáryové v Postřižinách, případně nějaké jiné postavy, ať už knižní či filmové? A není nic lepšího, než po letech zjistit, že už jste vlastně ten dlouhovlasý idol dohnali, ba co víc, že už ho přímo strčíte do kapsy.


5.    Není vám zima na hlavu, na uši, a když máte dost dlouhé vlasy, abyste si je omotali, tak ani na krk.

 

6.    Od určité délky začínají být ty vlasy celkem ojedinělou záležitostí – a přiznejme si, každý je asi radši aspoň něčím trochu jiný, než aby byl jenom jednou z mnoha zaměnitelných ovcí ve stádu.


7.    Už jsem zmínila dlouhovlasé idoly, s tím souvisí i to, že dlouhé vlasy jsou vstupenkou do společnosti, která vždycky byla takové jiná, přitažlivá, magická a extra: Samson, Locika…(ano, vynechávám pro účely tohoto článku individua negativní).

 

8.    Když už je nejhůř, je to určitá finanční rezerva. Ale co si budeme povídat, nejspíš by byla přijatelnější pastva pod mostem – nicméně kdyby už ani ta nepřipadala v úvahu, pořád ještě se dají střelit ty vlasy.

 

9.    Dlouhé vlasy jsou vlastně tak jednoduché a přitom maximálně efektní – k tomu není co dodat, když jsou hezké a dobře rostou, máte vyhráno.

 

  girl-1246525_640

10.    V neposlední řadě – nic jiného tak pěkně ve větru nevlaje jako vlasy :-D


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seelya:
1.    Kultivujú ma. To vlastne každého, možno s výnimkou majiteľseelya_iiov „vrabčieho hniezda“. V každom prípade, úhľadný drdol alebo elegantný vrkoč vás v okamihu premení z divožienky na dámu a aj obyčajné prečesanie sa dokáže, ak je to práve potrebné, s vašim zjavom hotové divy.

 


2.    Pozitívne vplývate na okolie. Vzor mládeže zo mňa možno nebude, ale keď vám známa povie, že aj ona chce také vlasy a začne sa kvôli tomu o svoju korunu krásy konečne normálne starať, je to sakra dobrý pocit. A na to ostatné vám stačí aj mastercard.


3.    Napriek všetkým nervom, kriku a bolesti, napriek protestom zo strany samotných vlasov a napriek všetkej negatívnej energii sa občas proste zadarí a vlasy vyzerajú ako z reklamy. Nehovorte, že vám to nedá energiu aj naďalej sa o tie „nevďačné pačesy“ starať.

 


4.    Lebo sa rada hrabem vo vlasoch a vlastné sú lepšie ako cudzie. A so zvýšeným dôrazom to platí vtedy, keď v okolí nemáte nikoho, kto by vás k svojim vlasom pustil.


5.    Milujem mačky. Na prvý pohľad tu síce žiadny súvis s vlasmi nie je, ale… Väčšina mačiek sa chce hrať. Často a veľa. A dostatočne dlhý vrkoč je, keď už nie číslo jedna, tak aspoň člen prvej trojky mačacích hračiek. Áno, vlasom to dá zabrať. Ale čo by ste neurobili pre milé nevinné mačiatko s anjelský pohľadom?

filippa

 

6.     Vlasy sú skvelá kamufláž. Väčšinou to síce funguje len keď sú rozpustené, ale určite sú aj ľudia, ktorí dosiahli v umení utajovať vyšší level. Zakryjete s nimi slúchatká, ťahák, alebo trebárs aj vražednú zbraň typu ihlica, pokiaľ ste zrovna sériový vrah... A plno ďalších užitočných vecí. Ja asi ostanem pri tých slúchatkách.

 

7.    Každý určite pozná ten pocit, keď do vás niekto rýpe, naváža sa, alebo vám proste iba lezie na nervy. Ašpirant na svätého to možno zvláda s kľudom, my ostatní musíme vytiahnuť svoje osvedčené triky. Veď keď sa dôstojne poberiete k odchodu, otočíte sa na päte a pritom náhodou šľahnete neprajníka vrkočom cez líce, kto vám to môže vyčítať? Nehody sa stávajú, no a keď ešte aj zotrú ten protivný úsmev z niečieho ksichtu, o to lepšie…

 

  winter-1127201_640

 8.  Január, mínus desať, na sebe tri svetre, kabát, šál a kukla cez hlavu. A aj tak vymŕzam. Lebo v zime je proste zima. Ale s kvalitnou „dekou“ sa chladu odoláva ľahšie a spolucestujúca s mikádom určite odmŕza viac. Aspoň teda na partiách, ktoré vám zakrývajú vlasy. 

 


9.    Na metalovom koncerte som za hviezdu. Jasné, chlapcov zo Slayer, pobiehajúcich po pódiu, netromfnem, ale ten chudák vedľa, čo nemá ani polmetrové háro určite taký efektný headbang nedá.
obrázok


10.    Keď ma budete v budúcnosti konfrontovať, všetko popriem, ale… Môžete byť za vílu aj inokedy ako pri stretnutí s opilcom s troma promile v krvi.

 

 

 

 

 

Foto (C) seelya, Klarusa, Mikael, Langll, Unsplash, Adina Voicu.

 

(C) Dlouhevlasy.cz, seelya, Klarusa, Harik 2017. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ).  

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (6)add
...
napsal Hawkey , červen 02, 2017
Je spousta výhod, těžko bych vybírala deset, které mají větší význam před těmi ostatními, zmíním tedy jednu, která je pro mne na nejvyšší příčce :-). Když jsem zvažovala, že navštívím naposledy kadeřnictví, náhodou jsem narazila na tyhle stránky a potkala tu spoustu neskutečně zajímavých lidí, spoustu jsem minula, takže jsem je potkala alespoň ve starých příspěvcích, ... ano, jako největší výhodu v mém případě spíš "dlouhých" vlasů, považuju vás všechny, kteří jste nebo jste byli na tomhle serveru a utvářeli ho.
...
napsal ilona , červen 06, 2017
smilies/grin.gif jee - výborný článek.

Nevím co dodat, nic mě nenapadá ...asi jen, že zde u nás jsem ve své věkové kategorii ( mládí už dlouho v čoudu, důchod v nedohlednu), jediná s delšími vlasy ( mám je momentalně - po jarním a skoroletním zástřihu taktak do pasu,takže žádná bechderoucí délka ) - a je to takové mé poznávací znamení smilies/grin.gif

...
napsal Zahry , červen 08, 2017
Hezký článek - hodně takové zajímavé téma, které se pěkně rozvinulo smilies/smiley.gif
...
napsal Proxim , červen 14, 2017
Ač to zní paradoxně, je pro mě jednou z těch příjemnějších výhod praktičnost. Zapletu cop nebo dva a je vyřešeno, nemusím nic foukat nebo jinak kultivovat, mýt každé dva dny a ráno zkoumat, co se mi kde přeleželo. Sváteční úprava je zcela prostá - rozpustit a rozčesat, akorát pak kštice přitahuje pozornost občas i v míře větší než malé. Tím se dostávám k dalšímu bodu - modrovlasá blondýna se nikomu nemusí představovat dvakrát. Zda jde o výhodu či nevýhodu, to už je jiná otázka :-D
...
napsal Verki , červen 26, 2017
Asi nemám čo dodať. Viete, ako ma prezývajú spolužiaci na výške? Víla smilies/cheesy.gif na základke som bola Ohava vysoká. Fajn zmena.
...
napsal Romanka , říjen 05, 2017
Super článek, nic co tu nezaznělo bych k tomu asi neřekla navíc, takže za mě headbang na metalových koncertech, to prostě stojí za to i když pak tendej nemůžu otáčet hlavou smilies/cheesy.gif ten pocit těch vlasů na holém těle a když rostly, tak ta radost, jeee už jsou pod podprsenkou, jeee už jsou v pase a jééé už si na ně sedám smilies/cheesy.gif kladné reakce převažují nad negativní, pro mě prostě dlouhé vlasy k ženě patří, navíc praktičnost jak už tu bylo zmiňováno smilies/smiley.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 29 květen 2017 )
 
< Předch.   Další >