arrow PÉČE arrow Rozhovor: Admin pod palbou otázek
Rozhovor: Admin pod palbou otázek E-mail
Napsal Sidonie   
Středa, 23 říjen 2013

java2Sidonie: Aha se držel své pověsti a při odpovídání na Vaše otázky nachystal menší překvapení. Hlavně tedy pro mne. Tak vzhůru na to.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

porcelainswan

Jak napadne chlapa založit fórum týkající se dlouhých vlasů? :-)


Je to rozhodně jeden z mých nejpodivuhodnějších životních kroků, to jo! Určitě by to nešlo bez “zájmu o téma”, dlouhovlasé holky se mi prostě vždy líbily. Ale důležitější je, že se to protnulo hned s několika mými velkými koníčky a zároveň prací - jednak software na komunikaci přes internet, jednak propojování lidí a tvorba komunit, jednak zkoušení pořád něčeho nového. Takže když jsem si jednou chtěl vyzkoušet instalaci diskusního fóra, tak jsem jen tak ze srandy nahodil téma dlouhých vlasů, protože jsem věděl, že na českém netu nic takového není, kromě zoufalé diskuse na toto téma tehdy na doktorce.cz. Odtamtud přišla i první generace moderátorek DV, neb kde jsem je měl taky vzít jinde, že jo. Přezdívku Aha jsem vymyslel tak, že jsem bouchl prstama do klávesnice. A vůbec jsem se hodně nasmál při tvorbě původního dlouhevlasy.unas.cz.


Ale je fakt, že bych tento projekt zase rychle opustil, jako mnoho dalších jiných, kdyby se díky neustále přicházejícím lidem nezačal rychle rozjíždět a mě napadlo, že by se dala vytvořit velikánská česká komunita, která by mohla způsobit posun ve vnímání “módy” mezi ženami. Že by třeba těch dlouhovlasých u nás obecně mohlo přibýt, kdyby se ukázalo, že nejsou samy, a že to je tak vlastně dobré. A protože jsem byl vždy naivním revolucionářem, který si myslí, že může změnit svět, a protože původní moderátorky Daniela, Nika a Rokkan skvěle rozjely komunitu na DV, tak mě to začalo hodně bavit.


A měl bych i dodat, že DV mě hodně naučily v komunitní branži. Spustil jsem od té doby pár komunit, včetně několika celosvětových, jedné vládní, a dá se říci nakonec i dost významných, a všechny do jedné těží z toho, co jsem prožil na tomhle původně sranda projektu. Jednou jsem to i řekl na nějaké mezinárodní konferenci a přestali tam se mnou mluvit, správně si mě díky tomu zařadili do kategorie Blázen. DV je prostě moc velká exotika. A díky tomu mě to baví pořád, i když jsem už hodně v pozadí

 
 bali  indie  mexico
 
 
 

Mike

Ahoj, jaká délka vlasů se Ti líbí na ženách?


No, asi jakákoli delší, než krátká, když už jsem to tu tedy založil. Ale o délce to až tak není. Mohl bych i říci, že to je o kvalitě atakdál, ale ono to vlastně ani není o vlasech, spíš o osobnosti dotyčné a ty dlouhovlasé bývají občas dost zajímavá část populace.


Máš ve svém okolí v práci nějakou dlouhovlásku?


Moje pracovní okolí jsou “business professionals” a v téhle partě pořád panuje přesvědčení, že image by měla býti spíše konzervativní, případně “progresivní”. Takže až na výjimky tam lidi, se kterými se potkáte na našem serveru, neuvidíte. Týká se to dokonce i kolegyň z Indie či Asie, určitě USA, do velké míry i z Ruska či Ukrajiny. Nejmíň se na tuhle konvenci hraje v jižní a latinské Americe, nebo na Blízkém Východě (kde to stejně neposoudíte), ale pořád platí, že v Česku a obecně východní Evropě je tolerance vůči dlouhým vlasům v práci zdaleka nejvyšší.
 
 jordan_amman  francisc  kena_masaj
 
 
 

gramostola

Jaké akce například organizuješ?
 
Tak teď spíš pomáhám jiným organizovat akce pro ostatní, což většinou bývají různé odborně švihlé srazy pro nadšence do internetových technologií. Když už jsem zapojen do pořádání některé, tak to bývá spíš pro tyhle organizátory - různé konference, summity, školení, a tak. Jsme taková celosvětová parta a mám tam tak trochu pověst radikála, který lidi ponouká k organizování různých šíleností pro ostatní. Očividně to ale funguje, protože to tak nějak chtějí slyšet pořád a ještě se tím dá živit.

Krom toho ale mám pár hobby projektů a tam někdy akce pořádám pořád, třeba setkání lidí a koňů v přirozené komunikaci. Si kdyžtak vygůglete, co to je, ať to tu nezahlcuju!


... a ve které zemi se ti líbilo nejvíc?

 

Na to odpovím kousek níže :)


Jo a taky by mě zajímalo, jak vnímáš vývoj a změny na tomto serveru.


Tak to by bylo na sociologickou či historickou studii, pořád doufám, že se tu toho někdo ujmete, budu vám plně k dispozici pro vaše otázky! Každopádně něco se nemění, to je hlavně povaha lidí a moderátorů, kteří tu jsou. Je zajímavé sledovat, že přestože je tu už asi třetí generace moderátorů a tak šestá generace účastníků na fórech, tak pořád je to odraz té naší rozjezdové party před X lety. Klidně bychom mohli ze všech těch “generací” spolu na kafe či víno a rozumět si, i když se už mezi sebou neznáme a ty uživatelsky či moderátorsky starší generace už na DV dávno nejsou. Prostě si přitahujeme podobné lidi, kteří server směrují vpřed, a ti si zase svým působením přitáhnou účastníky fór, kteří na toto slyší, a tak to jde dokola naštěstí už mnoho let. Asi by mi bylo smutno, kdyby se toto změnilo, ty naše hodnoty je něco, co je pro DV prostě naše DNA.


Změny, kterými server prochází, jsou často ovlivněny různými změnami v něčem důležitém kolem. Například když jsme přešli z pouhého fóra na komunitu, kde si lze dělat i profil nebo sdílet fotky, lidi začali být daleko osobnější. Když jsme oddělili nevlasová fóra, najednou se objevila skupina lidí s dost zajímavými životy a myšlenkami a ochotou se o ně dělit. Když jsme otevřeli komunitu na Facebooku, najednou přišlo hodně holek pod 20, které zase posunuly tón diskusí někam jinam. A takových impulzů bylo víc a každý nás někam posunul.


Je důležité, aby tenhle vývoj pokračoval. Ono je to vždy pro tu aktuální generaci trochu bolestné, mění se to, na co si člověk zvyknul, a kvůli čemu sem vlastně přišel. Za celou dobu existence serveru se čas od času objeví hláška typu, “DV už není, co bývaly, jdu pryč.” Nevadí to, že lidi odchází; líbí se mi, že DV je prostor bez nějakých závazků - měla by to být zábava a pohoda, žádný pres. Bývá spíš symbolické, že to říkají ti, na které podobně reagovala ta generace před nimi. A jak jsem už zmínil, takových generací u nás bylo tak 4-6. A tak to má být, bez vývoje bychom ustrnuli, diskuse by se zacyklily, lidi by se začali nudit.


No a připojím ještě jednu filosofickou, kterou ráda otravuji zkušené a zcestovalé lidi - jaký je, podle tebe, smysl existence a jestli věříš v nějaký druh "boha"? Prostě, jak vnímáš existenci v tom nejširším možném měřítku.


Co já vím. Čím jsem starší, tím méně mám pocit, že to je důležitá otázka. Smysl existence je pro mě existence sama. Prostě žít při plném vědomí. Lidi často prožívají různé náhradní životy, nebo životy, jak si je představují jiní lidi, nebo svojí existenci tráví přemýšlením o svojí existenci. A co se týče toho nějakého druhu boha... tak mám určitou představu, že tím vyšším a nás přesahujícím prvkem je právě naše propojení a společné vědomí, které je o lidech i o tom, co lidi přesahuje do přírody, vesmíru, a dál. A tohle společné propojené cosi lze kultivovat, a propojovat tam, kde spojení chybí, a to mi dává jistou představu smyslu, kterému rozumím.
 
 
 java bali2   londyn

 
 

katka.f

Ovlivňuje tě na tvých cestách náboženství v dané zemi? Myšleno, přejímáš nějaké myšlenky, zajímáš se?
 

Trochu jsem si ty otázky přeskládal, abych mohl navázat na tu filosofickou předchozí. Jedno z mých největších poučení z cest je to, že vůbec není problém propojit lidi i napříč náboženstvími, vírami, zvyky, sociálními pozicemi, apod., že by je to dost obohatilo a zároveň omezilo schopnost politiků lidi zmanipulovat do konfliktů a válek. Na každé své cestě se vždy snažím si vyšetřit čas na “průzkum terénu”, myšleno právě dát si čas na místní lidi a jejich životy, a bývají to hodně upokořující zážitky. Zároveň na svých cestách, anžto nejsem turista, hodně pracuji s “domorodci”. Nemohl bych dělat, co dělám, aniž bych do značné míry nebyl schopen přijmout jejich vidění světa, i když s ním třeba nemusím souhlasit. A není to jen o náboženství, ale prostě o přístupu ke světu, k lidem, k sobě. Setkání s muslimskými zeměmi bylo v tomto hodně oči otvírající, spousta mých předsudků šla do háje.


Kterou cizí zemi máš nejradši z hlediska kultury a mentality lidí?


No ono je to těžké, na tohle vám každý řekne, že všude to má co do sebe. Ale rád jezdím mezi latino-Američany. Bývají takoví srdeční a “na rovinu”, bývají to úžasní kamarádi na život a na smrt, umí si užít života, ale i pořádně zamakat.  


Pak to bývá super v jihovýchodní Asii, jsou to takoví příjemní lidé, se kterými se dobře tráví čas.


A konečně i v Africe to bývá fajn, fascinuje mě schopnost Afričanů prosmát se i největším průserem. Jejich schopnost nenechat se vyvést z dobré nálady tu pučem v Káhiře, tu masakrem v nákupním centru v Nairobi, nebo ukradeným notebookem, mě úplně fascinuje a chci to taky umět.


Co je smyslem tvého života, co tě pohání dopředu?


Vy mi dáváte! No pohání mě, když vidím, že jsou nějací lidi štastní díky něčemu, do čeho jsem zapojen, nebo co vytvořím, a když se díky tomu propojí mezi sebou nebo když někde zmizí nějaké bariéry. Není to žádný altruismus, mně to prostě dělá sobecky dobře. A zapadá to do mého vidění světa jako jednoho propojeného organismu, kde bariéry a izolace jsou spíš ku škodě věci.  
 
Mitico
Byls ve Finsku? Jak se ti tam líbilo? 
 
Severské země se mi vyhýbají, nebo já jim? S Finskem jsme se navštívili, ale náš vztah je "it´s complicated". Je to pro mě taková země, která se mi líbí víc uvnitř (kde jsou skvělí lidi, dobré pití a zábava kolem) než venku (kde mi pořád pršelo, šedilo, a vůbec). 
 
 
 singa2  sao_paulo  kena_masai_mara
 
 

jenDOBROsláva

Jednou se vydám do Ruska, vždycky mě to tam lákalo. A proto: Nejšílenější zážitek? Co v Rusku rozhodně nevynechat?


Já znám jenom Moskvu a to ještě jen malinko. Ale co mě ještě čeká a co bych nevynechal - určitě sibiřskou oblast, Petrohrad, určitě jih... No to je země na celý život, že?

Něco vysloveně šíleného mě tam nepostihlo, ale zábavných historek spousta, hodně i o kolizi našich očekávání a reality. Třeba si člověk vyrazí na večírek s ruskými kolegy a děsí se, že skončí nad ránem někde v deliriu, a oni si celý večer pijou čaj.astrid

Milý admine, zajímalo by mě, kde nejvíc čerpáš inspiraci - nejen pro projekty, které organizuješ, ale i pro samotný život...? (Zkrátka, co Tě baví a co v Tobě probouzí nové a nové nápady?) :-)


Částečně jsem už na to odpověděl, ale na nové nápady mě přivádí určitý vnitřní neklid, který asi není něco zásadně pozitivního. Pokud uplynou tak dva roky, kdy nic nového nerozjedu, tak jsem prostě nervózní a vzteklej. Letos zrovna zase něco nového, co jsem vymyslel, spouštíme v Indii a na Filipínách, a časem snad po celém světě, takže aktuálně jsem alespoň ve svém pracovním životě velice klidnej a nevzteklej.


Hodně mě nabíjí i čtyřletý synek, mám ho na střídavé péči a je to ten nejlepší projekt vůbec, i když se o něj vlastně starám zpoloviny už pár let sám. A možná i právě proto, že jsem na něj ve “svém čase” jen jeden, máme díky tomu úplně jiný a intenzivnější vztah, než asi mají normální otcové. Hodně se od něj učím.

 
 sao_2  moskva  indie_karnataka
 
 

Morganna

Čím by ses živil, kdyby neexistoval net, všelijaké počítačové hejblátka, sociální sítě a podobné?
 
Pámbu s náma a zlý pryč! Tak já jsem několik let fungoval jako outdoorový instruktor, prováděl jsem lidi v buši v Africe a Austrálii a pak v různých hrách po lesích u nás, to bylo hodně unplugged. A taky pořád ještě působím jako lektor, kdy si s lidmi povídáme o věcech, které se sám potřebuju naučit, jako komunikace, vztahy, a tak. Ale přeci jen si radši věci naklikám, než našroubuju. A nejlíp je mi mezi lidmi z IT branže, a nemyslím nutně ajťáky. 
 

Bonemína

Co nejšvihlejšího jsi s kočkama zažil? 
 
Kočky vidí věci, které my nevidíme, o tom jsem úplně přesvědčen. Sedíte si třeba v obýváku a najednou tři přítomné kočky úplně stejným pohledem sledují COSI, co přes ten obejvák přejde, a vy to nevidíte. Nebo pět minut před příchodem dalšího člena domácnosti jsou kočky shromážděné před dveřmi a čekají, až přijde, když dotyčný ještě třeba ani nevystoupil z tramvaje. A pak mám kočku Shanti a ta má takovej pohled, že slabší povahy to nedávají a vyžadují, aby se na ně takhle nedívala. Je to dostatečně švihlé? :) 
 

Aha

Koho nominuješ na další rozhovor a proč?


Dal jsem si sám sobě otázku. Dobré, žejo?


Tak především bych chtěl říci, že na severu je fakt hodně zajímavých lidí a bylo by super, kdyby taky museli projít touhle otázkovou palbou! Navrhuji, že bychom v rozhovorech pokračovali a ten, kdo je zpovídaný, rovnou nominoval dalšího (z DV) a řekl proč.


Já tímto nominuji Sidonii. Moc o ní asi nevíte, drží si své soukromí zkrátka, ale pro mě je to příklad člověka, který i v relativně omezených podmínkách menšího města hledá cesty, jak se vymanit ze šedi a prostě žít naplno; jak přistupovat ke světu pozitivně skoro “za každou cenu” a prostě prožít každý den až do dna. A krom toho je to teď druhý admin a jedna z rozhodně veteránských členek našeho serveru. (Článek pro Vaše otázky bude zveřejněn do týdne.)
 
Foto (C) Aha.
 
(C) Dlouhevlasy.cz, Aha, 2013. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE  na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ).

 
 
 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (11)add
...
napsal Klarusa , listopad 04, 2013
Mně se líbí zejména ta poslední otázka (a odpověď). smilies/grin.gif
...
napsal hankabar , listopad 04, 2013
Mně se moc líbila ta část o smyslu existence smilies/smiley.gif Hezký rozhovor, milé počtení, děkuji!
...
napsal lethality , listopad 04, 2013
krásné fotky smilies/shocked.gif a krásný rozhovor smilies/cool.gif
...
napsal Morganna , listopad 04, 2013
Díky moc za odpovědi, těšíme aj na temného Siďáka smilies/grin.gif
...
napsal astrid , listopad 04, 2013
Opravdu příjemné počtení - zajímavé po všech stránkách! (A krásné fotky!)
Je prima, že se bude štafetovat: těším se i na další rozhovory. ;-)
...
napsal Housenka , listopad 05, 2013
Hezký rozhovor, už se těším na další smilies/smiley.gif
...
napsal ilona , listopad 05, 2013
Přečetla jsem jedním dechem ...díky!
...
napsal katka.f , listopad 05, 2013
Krásný odpovědi, sdílím názory na svět a společenství lidí tady na Zemi. Pobavila mě odpověď na kočičí otázky smilies/cheesy.gif A také se velmi těším na další rozhovory, je to velmi zvláštní, ale zajímavé a přínosné smilies/smiley.gif Supr nápad
...
napsal Aha , listopad 05, 2013
diky vsem za reakce, to me tesi. A uz si pripravujte otazky na Sid smilies/smiley.gif
...
napsal knihomol5 , listopad 07, 2013
super smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif a idem ja teda niečo vymýšľať pre Sid smilies/smiley.gif
...
napsal Lucíč , listopad 11, 2013
Moc příjemný rozhovor. :-) Fotky jsou nádherné, cítím z nich tu jedinečnou atmosféru tak typickou pro každou zemi.

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Středa, 16 duben 2014 )
 
< Předch.   Další >