arrow PÉČE arrow Rozhovor: danny1691 a jeho odpovědi!
Rozhovor: danny1691 a jeho odpovědi! E-mail
Napsal danny1691   
Pátek, 27 březen 2015
2nuomxvPorcelainswan: Přesně po roce zde máme další rozhovor s jedním z mála mužských zástupců na fóru. Tentokrát je zpovídaným danny1691. O fotografování, cestování, metalu, zkrátka o všem, co jste si přáli vědět!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21ctgwSidonie

Tak na toto se těším dlouho. :-)

Klasická otázka - proč máš dlouhé vlasy? A ne že celou odpověď schováš jen za metal.

Ono se to schovává za ten metal. Nejde to moc oddělit. Rozhodně mě to odlišuje od “pleš metalistů”, kterých je teď jak hub po dešti.

Co nejraději fotíš? Kde na focení bereš inspiraci? Která fotka se ti nejvíc povedla? (A chci i ukázku, prosím.) 

Moc to neřeším, co mne zaujme, to se pokusím vyfotit. Jedu podle momentálního nápadu a buď to vyjde, nebo ne.

Nejvíc vztah mám k této fotce. Protože bylo odporné počasí, mizerné světlo.

Kde se ti nejvíc líbilo při poslední návštěvě Francie a kam by ses ještě chtěl podívat? Kam se chystáš letos?

Francie byla skvělá. Bylo to při příležitosti sedmdesátiletého vylodění v Normandii. Pro samého džípa nebylo kam plivnout. Spousta krásných historických aut, tanků i letadla Dakota.
A čest vidět veterány bojů. 

Letos jsou v plánu vojenská muzea na trase Polsko, Bělorusko, Rusko a Litva. Plány veliké.

Už jsi jel tankem/letěl letadlem/, jel nějakým jiným vojenským vozidlem?

Jel jsem BVP, což je bojové vozidlo pěchoty, které je pro laiky snadno zaměnitelné s tankem. Pohladil jsem si ale spoustu vojenské techniky v různých muzeích (česká, německá, belgická i francouzská) či na vojensko-historických akcích.

 

seelya

Tak sa spýtam aj ja, a rovno dotazníkovou formou, nech sa v tom nestratíš :-P

1. Najlepší koncert, aký si kedy zažil?

Dobrý koncert pro mne znamená, že jdu v euforii domů. Rozhodně špičkový zážitek byly koncerty Metallica a Slayer. Před mnoha, mnoha lety.

Překvapivě dobré bylo vystoupení Žbirky a Nagye na rockovém festivalu. Pánové opravdu umí a mnozí návštěvníci zůstali s otevřenými ústy.

2. Aké hudobné žánre počúvaš? (okrem metalu, ten je samozrejmosť) Teraz sa pýtam na modernú hudbu, klasiku zatiaľ nechajme bokom...

Haha, krom metalu? Depeche Mode, Alphaville, Sisters of Mercy, Adele….

3. Skúšal si niekedy nejaké neobvyklé vlasové kreácie? Alebo aspoň účesy, ktoré nie sú typicky chlapské, trebárs nejaký drdol? :-D A čo na to ľudia v tvojom okolí?

Drdol používám celkem často čistě z praktických důvodů, aby mi vlasy při práci či doma nepřekážely. Do nějakých větších kreací jsem se nepouštěl.

4. Taká tradičná otázka, ako si sa dostal na DV? Neodrádzalo ťa, že je to takmer čisto ženské fórum? Nemáš niekedy pocit, že si tu akoby v menšine?

Na jiném fóru, metalovém jak jinak, kde mě nakopla členka DV, ať si vlasové otázky řeším přímo na DV.

Pár chlapů tu je, ale es9b1xnemám s tím nějaký výrazný problém.

5. Ako sa cítiš v pozícii jediného chlapa-moderátora tu na fóre?

Nemám s tím problém. Mám ve svých vláknech celkem klid, takže pohoda.

6. Toto bude možno trocha osobnejšia otázka, takže sa neurazím, keď sa ti nebude chcieť odpovedať, ale proste sa nemôžem nespýtať... Tu na fóre sa občas vyskytli kadejaké podivné typy, ktoré obťažovali tunajšie členky... Stalo sa ti niekedy, že ťa takto otravovala "fanúšička" ženského pohlavia?

Takovou poctu jsem ještě neměl :)

7. No a ešte posledný dotaz (aspoň nateraz), čo znamená to 1691 v tvojej prezývke?

Tím trápím hodně lidí a dumám, zda to tady prozradit, či ne. Ale nechám si to ještě pro sebe, pardon.

 

seelya

Ešte som zabudla, čo máš vlastne za obrázok? Tak trocha mi to pripomína hydru, ale fakt len vo veľmi hrubých rysoch, takže som asi vedľa ako jedľa... (celý čas som čakala, že to vysvetlíš v ikonkovom vlákne a ty nič :-)   

To je přece Vetřelec! Mazlík s jabkem. To mi ještě zůstalo od minulé akce na DV, kdy se měnily ikonky s ufounským tématem.

 

astrid

Budu skromná a přisadím si jen dvěma otázkami. :-D Oblíbená značka piva? Co děláš, když jsi odříznutý od muziky? (Vyluzuješ vlastní, nebo se spokojíš i s tichem?:-) )   

Pivo jednoznačně Bernard. To pivo je hořké jak má být a dost mi chutná.

Když jsem odříznutý od muziky? Nechtěj vědět :D tak si pískám, broukám, hraje mi to v hlavě a nejlépe v práci hulákám texty Morčat na útěku, Tří sester, Serious Music nebo Invalidní důchod.

 

ilona

Zeptám se, jak by sis představoval ideální víkend a pak ideání dovolenou.

Jelikož volné víkendy mám tak jednou za osm týdnů, tak to moc neřeším. Raději si udělám víkend uprostřed týdne, kdy nic nemusím a můžu lenošit.

Dovolená - buď návštěva letního festivalu Brutal Assault nebo odjet někam, kde jsou vojenské památky či muzea. Minule jsem řádil ve Francii v Normandii.

 

 

A pokud čteš - jaký je tvůj oblíbený literární žánr?

Žánr až tak neřeším, ale spíše převládá válečná, sci-fi a fantasy. Naposledy jsem četl Egypťana Sinuheta, který mě místy velmi bavil. Pak i trilogii Znovokosy, což je výborná kniha popisující život na francouzské vesnici, kterou rozhádá výstavba obecního záchodku. Tak klasicky Star Wars, Pán prstenů, Hra o trůny a Starcraft.

  10namie

 

Upřednostňuješ u žen dlouhé vlasy, nebo to nějak zásadně neřešíš?

Dlouhé se mi líbí, ale není to pravidlo.

 


Lionka

Tak se ptám jen 2 otázkami :-D

Jsi samotář,  nebo jsi radši ve společnosti?

Někdy samota, někdy společnost. To podle nálady a jak mě lidi štvou. Zvláště kolem všemožných svátků raději samotu a klid.

Jak se staráš o vlasy a co používáš?

Vlasopéče- sem tam, zvláště když jsou vlasy fakt humáč, olivové mýdlo ze Sýrie a potom šampón pro muže Alverde a olejíček Nutri Care, též od Alverde.

Díky za odpovědi ;-)   

 

Bonemína

V galerii máš fotku v korzetu. Co tě k tomu vedlo, kdo ti ho šil, jak se ti nosí a vůbec?

Předně korzet nebyl můj. Byl jsem přepaden dvěma babama a donucen k jeho vyzkoušení.  Neseděl, škrtil, tlačil, škrábal. Jediné pozitivum bylo záhadné zmizení pupku.  

A jaký máš vztah k železničním pražcům? :-)   

Neutrální s pozitivním nádechem, protože díky nim se dostávám na různé výlety do světa.

 

20szor7Anywetta

1. Hraješ na nějaký hudební nástroj?

Hraju pouze na nervy svému okolí. Jinak nehraju na nic.

2. Jak ses dostal k metalu?

To bude souviset i s vlasy, kdy to začalo v pubertě jako malá rebelie. Poslouchal jsem to, co se tu tehdy dalo. Většinou jsem chodil ke kamarádovi, který měl lepší příjem rádia Vltava, kde byl každý páteční večer pořad „Posloucháte větrník“. Vždy pouštěli jednu stranu LP desky metalu - živě si ještě pamatuji Metallica - Master of Puppets a Accept - Russian Roulette.   

3. Sbíráš autogramy, paličky, trsátka, ...?

Tuhle veteš moc nemusím. Občas si něco pořídím, když mě to hodně zaujme.

4. Jaký máš vztah k folklóru? :-) (viz tvá poslední hodnocená písnička)

Dlouhodobě jsem ho nesnášel, hlavně tedy co to byl takový dechovkový mainstream. Například Fleret a nebo Hradišťan - to jsou kapely, které můžu, i když jsem je objevil teprve nedávno. Dále i Musica Folklorica (+ https://youtu.be/xiaa6UA00gg )

5. Máš nějaký zajímavý zážitek spojený s hudbou, koncertem, festivalem, popř. dlouhými vlasy? :-)

Jen na okraj- tohle se líbilo Sidonii, a tak to tu je :-D   

Speciální zážitek snad ani nemám. Ale mám už vychytávku na zvracení s dlouhými vlasy a kontaktníma čočkama pro praváky. Pravou rukou si projedou vlasy od zátylku a uchopí se na úrovni levého ucha. Oči se musí pevně zavřít a po celou dobu dávení je zásadně neotvírat! Hrozí vyplavení čoček. Samozřejmostí je roztáhnout pořádně nohy od sebe.

Ne že bych tak pravidelně zvracel, ale to jídlo na těch koncertech občas nesedne do žaludku. Kór na letních festivalech, když panuje vedro.

 

Jitt

Snad ne s krizkem po funuse, ale posledni dny byly docela hardcore a malem jsem to uplne zabila X_X

Takze … me by zajimalo jak se vlastne clovek stane audiofilem? Mel jsi nekde moznost slyset skutecne kvalitni zvuk a to te okouzlilo, nebo jsi timto smerem sel "odjakziva"?

A jake sluchatka vlastne vlastnis? (Tipy, tipy tipy ... :-))

Audiofil snad ještě ne. Ale stalo se čirou náhodou. Jednou takhle hlásil kámoš, že koupil nějaké to nové zařízení. Což jsem skoro okamžitě vypustil z hlavy. I když ne tak docela, protože se mi po čase dostalo do rukou cd kapely Tomáš Kočko & orchestr a já si na něm oblíbil tři písně. No a co čert nechtěl, vzpomněl jsem si, zvedl telefon a už už to jelo.

Zařízení má v pokoji 3x4 metry, stejná velikost jako moje doupě. Usadil mě a pustil. No byla to pecka, zvláště když z toho cd je slyšet polovina věcí navíc. Netvrdím, že moje aparatura byla až tak špatná, ale šlo hlavně o nastavení, kvalitu nahrávek.


Ovšem to má svoji temnou stranu, protože ucho je sviňa, to si hned zvykne na kvalitnější poslech a už to nikdy nebude jako dřív. Špatně nazvučený koncert je peklo.

Nakonec to skončilo u bazarového zesilovače a beden, nové zvukovky, sluchátek na ven a na domácí použití a kapesního přehrávače (díky mocný modrý).

Takže hlavně ty sluchátka- Audio-Technica ATH-T500 (doma) a Audio-Technica ATH-CK313M (ven).

Okrajově- zvukovka Asus Dx/XD, zesík Denon PMA-280 a bedny Bowers & Wilkins DM601 S2. Do kapsáře Cowon O2.

 

 mr8lxs 256y0bq
 2lm5lc5

 

 

 

Koho nominuji na další rozhovor? Naši drahou šéfredaktorku porcelainswan.

 

Proč? Protože o ní skoro nic nevím, jen to že snad někam šplhá, leze, škrábe se a asi nepadá, protože tu píše. A taky se toulá - takže byla se na jednom konci Středozemního moře - jaké to tam bylo? Něco co tě zaujalo? 

 

 

 

Foto (C) danny1691

 

(C) Dlouhevlasy.cz, danny1691, 2015. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )  

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (5)add
...
napsal Zahry , duben 12, 2015
Velice zajímavé smilies/smiley.gif dobrý způsob jak se o lidech dozvědět něco víc - chytré smilies/wink.gif
...
napsal ilona , duben 13, 2015
Dobrý rozhovor, díky.
Tu Francii ti závidím ( v dobrém smilies/grin.gif ) , prvotní plán na loňskou dovolenou byla Normandie, ale nějak se to zvrhlo.
...
napsal seelya , duben 17, 2015
keď píšeš, že máš rád fantasy a knihy s vojnovou tematikou, nečítal si náhodou Valhalu od Novotného? neviem sa rozhodnúť, či do toho ísť alebo nie a nezaujatý názor by mi celkom pomohol

inak fajn rozhovor, aj keď si sa mohol rozpísať aj o čosi viac smilies/wink.gif
...
napsal danny1691 , duben 19, 2015
seelya: nečetl a asi k tomu jen tak nedostanu neb mám objednáno pět knih. Tak budu mít o zábavu postaráno.

Rozepsat...spíš se mi honilo hlavou, že by to bylo lepší formou rozhovoru či video záznam. V mém případě psané slovo nic moc pokud nemám slabou chvilku. Takže tak.
...
napsal mortyška , duben 21, 2015
za pivo Bernarda mas velke plus smilies/grin.gif a tiez som ti chcela odporucit knihu valhala od novotneho ako spominala seelya - urcite si ju niekedy precitaj moc moc odporucam isto sa ti bude pacit :-)

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Neděle, 12 duben 2015 )
 
< Předch.   Další >