arrow PÉČE arrow Návody na vlny a kudrny
Návody na vlny a kudrny E-mail
Napsal SilkyJane   
Úterý, 10 leden 2012

Klarusa: SilkyJane je zavedená autorka článků. Dnes se s ní podíváme, jak si hřívu patřičně zvlnit či zkudrnatit. A to bez nějakých destruktivnějších zásahů:)


Většina z vás zná takové ty klasické způsoby natáčení vlasů (natáčky, kulma, popř. žehlička). A protože většina z vás má své vlasy ráda (doufám, že všichni), tak se určitě snažíte neničit si je, a naopak je opatrovat. Proto tento článek zaměřím na „alternativní“ způsoby natáčení vlasů bez použití tepla. Některé způsoby jsem našla na internetu, některé pocházejí od zdejších členů. Všechny metody jsem vyzkoušela a na mých jemných poddajných vlasech fungují. Na většinu způsobů jsou vhodné umyté, ale suché vlasy, většinou se dá ve všem i spát.

 

 

 

 

 

 

Cop/y


– jako první alternativní návod uvádím klasický cop či copy. Všem už může být tento způsob zvlnění známý, přesto považuji za správné ho zde uvést. Pokud vlasy zapletete do více než 2 copů, vzniknou celkem pěkné kudrny. Vlasy nemusí být suché, mohou být i mokré. Aby se však vlasy zvlnily, musí v copech úplně doschnout. V copech můžete spát přes noc, ráno vlasy jen rozpletete a doupravíte. Pokud zapletete francouzské copy, budou vlasy zvlněné už u hlavy. Na obrázku jsou moje vlasy zvlněné po spaní ve 2 copech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vílčini šnečci aneb falešná trvalá

– na tomto serveru se rozšířil pojem „Vílčini šnečci“, a to díky člence, která je používala a ostatní členy tak inspirovala –  lučnívíle. Potřebujete k tomu spoustu pérek (záleží na tom, jak moc chcete být vlnití/kudrnatí). Jednotlivé pramínky vlasů natáčíte na prst a výsledné „kolečko“ potom vhodně připíchnete pérkem k hlavě. Pokud máte chuť a trpělivost, dá se vytvořit opravdu kudrnaté háro jako po trvalé.

– podrobný návod od jedné slečny můžete zhlédnout na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=xSt3qPNdlro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapesníkové vlny/kudrny

– tento návod pochází pro změnu od Sim. Potřebujete velké kapesníky, ideální počet je 3–5, které smotáte od rohu do rohu do ruličky. Suché vlasy rozdělte do sekcí – nejlépe tak, že vždy vezmete část vlasů od jedné strany hlavy k druhé (např. od ucha k uchu). Začnete nad čelem, potom na temeni a nad krkem. Takže nakonec budete mít řadu kapesníků uprostřed hlavy a vypadáte jako kapesníkový kohout.

– pod konec vlasů přiložíte srolovaný kapesník a vlasy na něj natáčíte až k hlavě. Oba konce kapesníku pak překřížíte a zauzlujete (radši 2x). Výsledné vlny vypadají lépe, pokud je na kapesník „podtáčíte“ (směrem dovnitř, ne ven). Na obrázku je výsledek 5 kapesníků na mých vlasech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šátkové vlny do „S“

– tyto vlny jsem pod názvem „Bandana waves“ objevila nedávno na stránkách jedné dlouhovlasé slečny: http://rapunzelsresource.wordpress.com/2009/09/24/bandana-waves/.
– potřebujete k nim jeden či více „větších“ šátků (opět záleží na velikosti požadovaných vln). Šátek přeložíte napůl, ohyb přiložíte k vlasům. Pramen vlasů obtáčíte střídavě kolem jedné i druhé části šátku (jakoby slalomem) – tím vznikají vlny do „S“. Takto pokračujete, konec vlasů pak spolu se šátkem zagumičkujete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponožkový drdol

– na další způsob potřebujete podložku na drdol vytvořenou ze 2 ponožek. Ponožky dáte do sebe, ustřihnete jim špičku a zarolujete – vznikne kolečko s dírou uprostřed.

– vytvoříte ponožkový drdol beze zbytků. Potřebujete k tomu vysoký culík. Konec vlasů provlečete srolovanou ponožkou, a vlasy namotáváte (rolujete) na ponožku až k hlavě. (Podrobný návod zde http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y)
Díky tomuto drdolu vzniknou měkké, přirozené vlny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotky (CC): SilkyJane
 

Posílejte i vy své články za virtuální a reálné odměny :) Více ZDE .

 

(C) Dlouhevlasy.cz a SilkyJane 2012.

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (19)add
...
napsal Romanka , leden 16, 2012
úžasný článek, ty kapesníkový jsem zkoušela a i na mejch rovnejch dlouhejch fungují a ten s šátkama musím taky někdy vyzkoušet, a budu si muset najít nějakého otroka, protože do těch vílčíš šněků by se mi nechtělo smilies/cheesy.gifsmilies/smiley.gif
...
napsal jitty , leden 16, 2012
konečně smilies/wink.gifčekala jsem, kdy se to objeví. tak se jdu inspirovat.
...
napsal SilkyJane , leden 16, 2012
tak držím palce s pokusama holky smilies/grin.gif Romčo, holt musíš víc trénovat smilies/cheesy.gif
...
napsal Rejža , leden 16, 2012
Hm.. tak to abych dokoupila pérka smilies/grin.gif.
...
napsal astrid , leden 17, 2012
Skvělý článek! Určitě se budu inspirovat! ;-)
...
napsal neewe , leden 17, 2012
Parádní shrnutí. Bezva nápad. :-)
...
napsal ladyquerida , leden 17, 2012
Perfektní souhrn! Poslední dobou mě chytají vlnící nápady, tak se ráda inspiruju smilies/cheesy.gif
...
napsal Titania , leden 17, 2012
Parádní článek, díky za něj!!! smilies/smiley.gif smilies/cool.gif
Jenom jestli ještě můžu, tak z pozice dlouholetého natáčeče-experimentátora přidám pár dalších postřehů, třeba to někomu pomůže.
a) šnečci jdou udělat i volnější, nikoli kroucený přes jeden prst ale přes dva. Jsou z toho spíš vlnky než kudrny (což třeba na mě vypadá líp) a o něco rychlejc to schne, navíc je to míň pracný. Na druhou stranu zmizej rychlejc než "jednoprstový" šnečkový vlnky - ty jsou docela držák, navíc jak postupně plihnou, člověk má první den kudrny, druhej den hezký vlnky, postupně čím dál volnější, až nakonec skončí s vlasama víceméně rovnejma, ale s větším objemem - není nad různorodost, proto se taky k tomuhle způsobu navzdory největší pracnosti vracím asi nejčastěji, stojí to za to.
b) pro vlasy jenom velmi mírně zvlněný a u hlavy s opticky větším objemem se taky místo ponožkáče (ehm, pro nás méně šikovné) dá udělat cosi,co tady na fóru získalo přezdívku "bobek major Houlihanové" - prostě dát hlavu dolů, vzít vlasy, motat je kolem svý osy, až se začnou kroutit samospádem, pak je zatočit kolem dokola a chytit na temeni buď gumičkou (což mně teda nedrží) nebo skřipcem. Bacha, nedá se dělat s mokrejma, schne to ještě hůř než cop nebo ponožkove drdol.
c) Na fóru taky oběhnul odkaz na slečnu, která obtáčela postupně prameny kolem čelenky - což vypadá fajn, protože v tomhle účesu a la dvacátý léta může člověk vyrazit i ven (teda když je teplo), a večer pak má krásný vlny, který držej - a spí se v tom taky slušně). Nicméně silně nedoporučuju lidem s jemnejma cuchacíma vlasama delšíma než řekněme po ramena/po lopatky - to vymotávání byl fakt horor, kterej vlasy nejspíš poničil minimálně stejně jako žehlička.
...
napsal Lucy W. , leden 21, 2012
Hodně volné šnečky jsem měla na Vánoce, časem musím zase do galerie hodit fotku. Jinak používám ještě supertěsné šnečky, kdy se pramen jen smotá, stočí do mimidrdolku a připne pinetkou. Kdysi tu byl odkaz, ale stránku už zrušilismilies/sad.gif A nové-šátkové metody mě moc zaujali, musím vyzkoušet.
...
napsal MaryLynn , leden 21, 2012
Jeeej, skvelý článok, mne sa síce vlasy krútia prirodzene, ale už sa teším ako tieto vylepšováky vyskúšam smilies/smiley.gif)
...
napsal morana , leden 23, 2012
super článok Silky, si šikula smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif inak, k tomu ponožkovému drdolu by som dodala, že návod máme nejaký ten piatok aj u nás na DV, konkrétne tu: http://dlouhevlasy.cz/navody-a...riace.html
...
napsal SilkyJane , leden 25, 2012
jojo, ale není tu návod na ponožkáč bez zbytků, právě ten natáčí vlasy nejlépe smilies/wink.gif mě se vlasy kroutí taky, ale čím dál méně, takže proto ráda zkouším různé podpůrné metody smilies/smiley.gif držím palce se zkoušením, jsem ráda, že se článek hodí smilies/smiley.gif
...
napsal ssuuee , leden 25, 2012
Ty jo super inspirace. Vyzkouším kapesníky a ponožku smilies/cheesy.gif jsem zvědavá jak to na těch mejch jemnejch vlasech dopadne smilies/cool.gif
...
napsal lilly , leden 29, 2012
Po ponožkovém drdolu jsou ty vlnky krásné smilies/smiley.gif
...
napsal Majdal_e_e_nka , únor 21, 2012
Parádní článek :-) šnečky pokoušet už nebudu, s nima mám své zkušenosti smilies/cheesy.gif smilies/smiley.gif ale vlnky pomocí kapesníku a ponožkového drdolu určitě prubnu :-)
...
napsal emilly82 , březen 14, 2012
ja pácham na mojich vlasoch toto http://www.youtube.com/watch?v=KXsCxRjPFw4 smilies/smiley.gif
...
napsal Dachna , březen 16, 2012
super smilies/smiley.gif) vlnky mám rada a "ponožkáč" sa už stal mojou súčasťou pred spaním smilies/smiley.gif
...
napsal lucik2 , srpen 15, 2012
Konečně ucelený průvodce vytváření účesů bez přístrojů smilies/smiley.gifsice mám vlnité vlasy, ale někdy jsou neforemné, pak si vždycky udělám copy a je to v pohodě smilies/smiley.gif
...
napsal v2e2rka , srpen 20, 2012
Já používám jídelní hůlky od vietnamců...sice se s nima nedá spát smilies/wink.gif , ale když jsou vlasy už skoro suché, tak je trošku natužím, namotám na 4 hůlky a za hodinku mám luxusní vlny. Plus to má výhodu, že mi nezavazí deka na krku =)

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 16 leden 2012 )
 
< Předch.   Další >