olej s vůní vanilky podomácku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 11:02 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Ale vanilkové lusky taky nejsou zrovna zadarmo - pokud by jich Hadecko koupila víc, dostala by se možná na stejnou sumu Wink


Mno Hermi, to jsem netušila, že jsou tak drahé, já na vanilku moc netrpím, tak jsem se po ní nikdy nedívala. Je to teda drsnýShocked, jestli deset lusků nebo éterák: http://greenwave.cz/kategorie/aromaterapie-primavera/etericke-oleje-bio/vanilka-bio-5-ml_id_95/
A to teda věřím, že tento olej bude kvalitní, na eo z Primavery nedám dopustit, jsou úžasné, podle mě nejkvalitnější, co jsou tu k sehnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se do toho pustila. a dělím se s vámi o zkušenost Very Happy
Postup:
asi do 1,5 deci mandlového oleje jsem dala jeden vanilkový lusk a to tak, ze jsem ho podélně rozřízla, vyškrabala z něj dužninu. Samotný lusk jsem rozkrájela na asi půl centimetrové obdélníčky a i s dužninou dala do oleje. Vše jsem zahřála asi na 70 stupnu (prostě aby se to nesmažilo). nechala odstát asi půl hodiny. Vonný olej jsem opatrně sbírala lžící, aby na dně zůstala dužnina i kousky lusku.
Bylo mi líto vanilku už vyhodit, takže jsem ji ještě jednou zalila a to olejem slunečnicovým. Opět zahřála a nechala odstát a poté lžicí odebrala olej a opatrně i kousky lusku bez dužniny. Do uzaviratelné skleničky jsem tedy nalila vonný olej a přidala jsem k němu i kousky lusků.
Tímto olejem jsem se navoněla na krku, a když přišel asi po dvou hodinách můj přítel domů, chodil kolem mě a hledal kde mám schované cukroví. Laughing Vůně se mu moc líbila a tak jsem se svým dílkem velmi spokojena. Exclamation
Nevím jak dloho takový olej vydrží ale já ho stejně fofrem spotřebuju Wink
a rozdíl mezi prvním a druhým výluhem?
první má ostřejší vůni ale zdá se mi že méně sladkou.
druhý je úplně jako vanilkové rohlíčky Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

jen musím upozornit, že na vaše případné dotazy budu moct reagovat až za týden. takže prosím vyčkejte... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.