Jagua / Huito / Genipa Americana

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2937904a96cd57e963a6ef6d95980c58Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Guinevra
0-7
0-7


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 10:15 pm    Předmět: Jagua / Huito / Genipa Americana Citovat

Na zahraničních servrech jsem četla, že se tato rostlina se používá k barvení vlasů, znáte to některá? Máte s tím zkušenosti? Dá se to u nás vůbec sehnat?
DíkWink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle neznám - nikdy jsem o tehle rostlině neslyšela!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Guinevra
0-7
0-7


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

Já donedávna také ne, co jsem se zatím dočetla je, že plody této jihoamerické rostliny barví podobným způsoben jako henna, akorát na černou až černo-modrou (takže nikoliv pouze hennová velmi tmavá hnědá). Takto nebarví pouze vlásky, ale jejím extraktem lze taktéž pěkně kreslit na kůži (zase podobně jako hennou).
Do evropy se ale nedováží, nebo jsem alespoň nenašla žádného distributora ani výrobce, prostě nic... holt tahle záležitost asi zůstane jenom pro slečny ze zámoříSad

Fíha, teď jsem našla na netu nějakou firmu exportní peruánskou, můžu si tam objednat 250 kilo extraktu z genipy:D.... páni, tím bych mohla barvit do konce života:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 11:57 pm    Předmět: Citovat

je mi divný, že se o tom nevědělo..
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Guinevra
0-7
0-7


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Hola ve spolek, tak mé pátrání po černé barvě na vlasy z genipy konečně došlo k ucelenějším závěrům. Zkusila jsem zaemailovat do největší firmy, která se výrobou kosmetik z genipy zabývá.
Odpověděli mi zajímavou zprávou o vlastnostech této rostlinky.
Černá henna jak je jagua někdy nazývána kvalitně zbarvuje na černo kůži a stejně tak výborně barví i nehty. Bohužel ale na vlasech z jim neznámého důvodu nedrží, tento proces momentálně zkomají a o vývoj přírodní barvy na vlasy se pokoušejí Smile
Tak třeba se jednou dočkáme, zatím černovláskám, které nechtějí jít do chemie bude snad dostatečně sloužit osvědčené indigo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 8:14 pm    Předmět: Citovat

kdysi jsem na to narazila na aukru, jinak zde http://www.lampijon.cz/jagua-tatoo.php ...taky mě to zaujalo, ale zdá se mi to celkem drahé a když navíc ani s hennou nedokážu nakreslit pořádný obrázek... Very Happy A je to na tělo. Může to být zajímavé Smile Třeba časem vyzkouším..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.