90-denní dieta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 11:05 am    Předmět: Citovat

3x denně??????

Já nevím, jezdila jsem do lázní kam spadali i lidi s redukční dietou a "krmili" je 6x denně. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, druhá večeře. Druhá večeře byla v 9 večer, takže žádný v šest přestat, jak někdo propaguje, je to pěkně nezdravé.

My jedli s mimi, ale jinou "skladbu jídelníčku". My měli omáčku s masem, oni měli maso s výpekem- žádné zahuštování.. a tak dale.

Kdo byl hubený, třeba jako já, měl možnost najíst se i mezi těmito jídly.

A nejvíc mě zarazilo, že naprostá většina lidí na redukci nejedla ovoce, zeleninu a některé mléčné výrobky.... Confused
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 11:08 am    Předmět: Citovat

jo a to, že tělo dostává živiny ještě neznamená, že je dostává sprvánou formou. On existuje i doporučený poměr živin, jaký by člověk měl během dne přijmout. Tuky, sacharidy a bílkoviny by měly být přijímány v určitých procentech. Je to složité na vysvětlení v pár větách. Osobně bych odkázala třeba na knihu Jablečný ocet od Petera Grunerta. Je to sice zaměřeno na hubnutí s jablečným octem, ale ten lze vypustit. Jsou tam hodně dobré rady a vysvětlení toho, jak to všechno v těle funguje a co mu dodávat v jakém poměru, když chce člověk hubnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 11:14 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
3x denně??????

Já nevím, jezdila jsem do lázní kam spadali i lidi s redukční dietou a "krmili" je 6x denně. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, druhá večeře. Druhá večeře byla v 9 večer, takže žádný v šest přestat, jak někdo propaguje, je to pěkně nezdravé.

no mně třeba strava 3x denně naprosto vyhovuje, někdy jim 2x, někdy 3x, ale když jim častěji a malé porce, je mi tak akorát permanentně špatně, mnohem víc mi vyhovuje, když jím 2x-3x denně větší porce...

jinak já jsem zhubla 6 kilo od té doby, co jsem na bezlepkové dietě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

egle napsal:
wensdy napsal:
3x denně??????

Já nevím, jezdila jsem do lázní kam spadali i lidi s redukční dietou a "krmili" je 6x denně. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, druhá večeře. Druhá večeře byla v 9 večer, takže žádný v šest přestat, jak někdo propaguje, je to pěkně nezdravé.

no mně třeba strava 3x denně naprosto vyhovuje, někdy jim 2x, někdy 3x, ale když jim častěji a malé porce, je mi tak akorát permanentně špatně, mnohem víc mi vyhovuje, když jím 2x-3x denně větší porce...

jinak já jsem zhubla 6 kilo od té doby, co jsem na bezlepkové dietě...


Máš pravdu, je to asi hodně o tom, na co je člověk zvyklý Wink
Ale jako "dietu" bych to neviděla Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 11:20 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Máš pravdu, je to asi hodně o tom, na co je člověk zvyklý Wink
Ale jako "dietu" bych to neviděla Wink

no jasně, pro mě to není dieta ale způsob, jakým se stravuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 12:35 pm    Předmět: Citovat

Po bezlepkové dietě se hodně hudbne. Kamarádka se takhle musí stravovat kvůli zdravotním problémům a je kost a kůže. Hrozně jí to vadí, že nemůže přibrat.
Jinak samozřejmě někomu nemusí způsob jezení 6x denně vyhovovat. Já osobně jsem si připadala, že nedělám nic jiného, než že jím Very Happy Ale zvykla jsem si tak a teď mi to vyhovuje. Už to ani jinak nejde. Kromě případů, kdy nemám za celý den se najíst. To mi ale večer bývá potom docela zle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 9:20 pm    Předmět: Citovat

Lahoda: tiež s tebou súhlasím. z dlhodobejšieho hladiska je naozaj lepšie naučiť sa správne jesť a odhadovať množstvo, pretože diéty v tomto prípade nič neriešia (odhliadnuc od často nevyváženej skladby potravín, nevhodného "načasovania", nízkeho príjmu energie a spomalenia metabolizmu atď). človek má nejaký rozpis. dodržiava ho a schudne. lenže čo potom? ako sa bude stravovať keď mu skončí rozpis? "normálne" - t.j. tak ako predtým? lenže keď s takou stravou pribral predtým, tak asi niečo bude zlé a priberie znova. keď už sa človek rozhodne schudnúť a váhu si udržať, tak by na to mal ísť od základov. a prvý týždeň si "naordinovať" skúmanie informácií o energetickej hodnote, zložkách stravy, zložení jedálnička, účinkoch potravín a ich následkoch na zdraví.. a tieto informácie si stále dopĺňať tak, aby si bol schopný vytvoriť vlastný jedálniček podľa svojej chuti a potrieb. (mňa by asi veľmi obmedzovalo to, že podľa nejakej blbej diéty mám sacharidový deň a ja mám chuť na rybu a pod...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Karmilla: absolutně s tebou souhlasím. Když chce někdo hubnout, měl by jít do základu problému, trchu přemýšlet nad tím, jak tělo funguje a jaké jsou jeho potřeby. Potom už se dá sestavit zdravý jídelníček, který chutná a přináší dlouhodobé DLOUHODOBÉ výsledky. A bez pohybu to taky nikdy nepůjde!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

Dík holky, máte pravdu, rozhodnuto, konec, šmitec Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.