Přírodní kosmetika doma vyrobená
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5a8863e0ffaa3bfcfc501f61d2f2ce00Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 11:46 am    Předmět: Citovat

Sehnat se dají třeba přímo semínka mydlice, například tu: http://trh.slovane.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=37&category_id=61&option=com_virtuemart&Itemid=5
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 11:51 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Sehnat se dají třeba přímo semínka mydlice, například tu: http://trh.slovane.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=37&category_id=61&option=com_virtuemart&Itemid=5


Díky! Asi ju objednám. Ještě se chci podívat na zahrádkářských trzích v neděli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kamikaii
0-7
0-7


Založen: 9.9.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 2:19 pm    Předmět: Citovat

Marion napsal:

Mytí vlasů - když zadáte do vyhledávače no poo, dostanete spoustu článků o mytí vlasů bez šampónu. Většinou se doporučuje pro kudrnaté a vlnité vlasy, ale mně to vyhovuje, ačkoliv mám rovné vlasy. Jednou z možností je mytí kondicionérem, to mně nefungovalo, další je kombinace jedlé sody a jablečného octa. V misce smícháte jedlou sodu s trochou vody, až vznikne hustá kaše a nanesete na vlasy. Spláchnete vodou a pak ještě jednou vodou s trochou jablečného octa. Vlasy jsou lesklé a nadýchané (u mně nadýchané až druhý den, ale to i s šampóny). V těch článcích se většinou dočtete, že vlasy budou i několik týdnů mastné, než si zvyknou, ale moje byly normální hned po prvním umytí, protože jsem předtím používala jen přírodní šampony. Také používám hodně sody (o dost víc než u lávové zeminy, ale vlasy to nevysuší přehnaně) a jen trošku jablečného octa, takže nejsou mastné. Někdo doporučuje během toho období, kdy jsou mastné, přidávat k jedlé sodě trochu přírodního mýdla.

Deodorant - účinný je, patří k nejúčinnějším deodorantům. Mě neštípala, někteří lidé s citlivou pokožkou tvrdí, že jim nevadí, ale citlivou pokožku může hodně podráždit, po holení se vůbec nedoporučuje. Já jsem z použití samotné jedlé sody neměla příjemný pocit, i když nebyla nějak moc podrážděná. Míchám 1 lžičku jedlé sody se 2 lžičkami kukuřičného škrobu, upravila jsem si tak původní recept s 1 lžičkou olivového nebo kokosového oleje, 1 lžickou jedlé sody, 1 lžičkou kukuřičného škrobu a pár kapek EO.


ahoj,

Taky jsem "no ´poo" Razz a je to nejlepší. Ještě někdy taky používám před mytím přírodní oleje na masáž hlavy a nechám působit, nebo žloutek, nebo syrovátku.
Syrovátku i jako masku na obličej (skvělá) a nebo do koupele.
Jsem ve fázi kdy si chci vyrobit deodorant, ale chybí mi kakaové máslo. Podle tohohle receptu: http://angrychicken.typepad.com/angry_chicken/2008/07/homemade-deodor.html?cid=120766932
Jinak taky používám kokosák různě, na co je potřeba. V domácnosti sodu a ocet Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

Ty jo, ten deo asi vyzkoušim...a řekla bych, že místo kakaovýho můžeš dát víc toho bambuckýho, nebo kokosový máslo. a tomu pocení zabraňuje ta soda? Moc tomu textu nerozumim, moje angličtina není nic moc Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

Kamikaii, jestli sháníš kakaový máslo, tak rozumný množství za rozumnou cenu prodává v dobrý kvalitě (teda alespoń pokud to dokážu posoudit - zase tak bohatý zkušeností s kakaovým máslem nemám Wink ) Karel Hadek (www.karelhadek.eu). Já si ho teda většinou plácám do masek na vlasy (ehm, jak jinak), ale přijde mi fakt příjemný. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 4:56 pm    Předmět: Citovat

Titania a ako vyzerá to kakaové maslo od Hádka? Je čisté? Lebo ja mám doma kakaové maslo, ktoré sa používa v lekárni a sú to také "šupinky". A koľko ho dávaš do masiek prípadne ak si ho dávala do henny?
Toľko otázok mám na teba Embarassed Very Happy Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

Jen se ptej! Wink
Mám ho ve formě prášku (takovej lehce nažloutlej) - to se dělá prej hlavně kvůli snazší manipulaci a dávkování (tuším že se nějak mrazí nebo co, určitě by se tam neměla přidávat žádná chemie - podle mě tak vznikají i ty šupinky, co máš ty). Co můžu laickým okem posoudit, je to máslo čistý (a příjemně voní po kakau) - Hadkovi v tomhle ohledu dost věřím.
Do masek a henny ho dávám tak čajovou lžičku (ale fakt od oka, prostě tam trochu usypu, případně ještě míchám s mangovým máslem (stejnej zdroj Wink ) nebo s riciňákem - když se trochu nahřeje, krásně se rozpustí. Ale určitě by šlo i samotný - to jenom já jsem takovej matlal, kterej si pokaždý řekne: Proč tam dávat jedno mastidlo, když mám po ruce rovnou tři? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 6:23 pm    Předmět: Citovat

Ďakujem za odpovede. Very Happy
Tak vyskúšam dať pol na pol riciňáku a kakaového masla. Wink Zatiaľ som kakaové maslo skúšala len na telo Very Happy a do končekov ale tam sa mi prišlo nie moc dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamikaii
0-7
0-7


Založen: 9.9.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 8:04 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Kamikaii, jestli sháníš kakaový máslo, tak rozumný množství za rozumnou cenu prodává v dobrý kvalitě (teda alespoń pokud to dokážu posoudit - zase tak bohatý zkušeností s kakaovým máslem nemám Wink ) Karel Hadek (www.karelhadek.eu). Já si ho teda většinou plácám do masek na vlasy (ehm, jak jinak), ale přijde mi fakt příjemný. Cool


Titania dík moc za super tip, kouknu na to.

Chci to na to deo, balzám na rty a tak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 11:42 am    Předmět: Citovat

Tak jsem taky vyzkoušela umýt vlasy jedlou sodou (opláchla jsem pak vodou s citronem, jablečný ocet nemám) a vypadají slušně. Děkuji Marion za zajímavý tip, mám tak další možnost na střídání pro mé mlsné vlasy Very Happy
Když jsem sodu splachovala, zdálo se mi, že vzala i hodně henny (přitom od hennění uplynul už měsíc), ale po uschnutí se zdá, že henna naopak vynikla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 32, 33, 34  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.