Henna Kart

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 9:27 am    Předmět: Henna Kart Citovat

Ahojky,

nemáte někdo zkušenosti s hennou, kterou nabízí švýcarská laboratoř KART. Zaujal mě její certifikát BDIH, je tedy biologická ...

http://www.kartsa.ch/de/kart/produits-bio/alle-produkte/produkte-mit-henna-bdih/produkte-mit-henna-bdih.php


Naposledy upravil Armelle dne út duben 27, 2010 11:34 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucinka33
81-160
81-160


Založen: 26.11.2008
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 9:38 am    Předmět: Citovat

Ahoj, presne túto hennu som si kúpila v marci v Ženeve Wink Mám odtieň Natural, teda je to tá základná tehlovo-červená. Nepoužívam ju samú, ale miešam s hnedými hennami, ktoré mi už samé chytajú veľmi tmavo. Kart henny si dávam len 1 polievkovú lyžicu a chytá to fakt veľmi silno! Nechala som to pôsobiť len 1 - 2 hodiny (spolu s hnedou hennou, amlou a brahmi) a ta červená tam dosť preráža. Čakám, kým sa to trochu vymyje a ostane mi čokoládová Smile Lebo minule sa mi tak vymyla a ostala z toho veľmi pekná čoko farba. Neviem ako je možné, že jedna lyžica tak silno chytá. Keby nemala certifikát BDIH, tak ju upodozrievam, že do nej niečo pridávajú Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Jééééé díky za odpověď. Když tak silně barví, tak by to k ní chtělo nějaké dobře chytající indigo. Překvapilo mě, že ta jejich černá henna indigo neobsahuje, jen kampešské dřevo či jak se to správně česky jmenuje a cassiu.

Nechávala jsi ji odstát podle návodu hennaforhair nebo jsi ji aplikovala hned, to by také mohlo hrát svoji roli? A s jakou hnědou hennou jsi ji míchala?

Říkám si, že když tak výrazně červená, tak by mohla být kvalitní a čerstvá. Smile Smile

PS: Máš kráááááásnééééééé vlásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucinka33
81-160
81-160


Založen: 26.11.2008
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 12:34 pm    Předmět: Citovat

Aj mňa prekvapilo, že ich čierna neobsahuje indigo. Pozerala som si zloženie v lekárni, kde som ju kúpila. Ale bolo to po francúzsky, tak som veľa nerozumela, resp. nič Laughing
Nenechávala som ju odstáť (lebo to by bola asi mega červená, raz som to s inou čistou červenou hennou skúšala a nemohla som sa toho červeného nádychu z vlasov zbaviť, a to mam tmavé vlasy Smile).
Zmiešala som ju s hnedou hennou značky Muller, tú dostať kúpiť napríklad v Rakúsku či Nemecku. Myslím, že obsahuje kvalitné indigo, lebo chytá dosť tmavo. Tmavšie ako hnedá HennéColor. Po dlhodobejšom používaní mám vlasy už také hnedo-čierne. A tmavšie už teda nechcem, preto tam primiešavam tú červenú.
Ďakujem za pochvalu Embarassed Aj ty máš krásne vlásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 1:09 pm    Předmět: Citovat

Jsem zvědavec a hned jsem si hennu Müller hodila do googlu. Našla jsem spoustu zajímavých fór a pozitivních ohlasů, suma sumárum z toho všeho vyplývá, že barví skutečně výborně. Myslíš, že je tak kvalitní nebo obsahuje nějaký kov, když chytá tak pěkně? Je značka Müller důvěryhodná? Je mám pocit, že to je jen taková drogérie, ale nevím ...

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucinka33
81-160
81-160


Založen: 26.11.2008
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 12:12 am    Předmět: Citovat

Hmm, aj ja som už nad tým rozmýšľala či to bude henna bez chemikálií, keď farbí tak silno. No, neviem ti odpovedať. Ako by sa to dalo zistiť, keď nevlastním chemické laboratórium? Smile V zložení sú uvedené len prírodné ingrediencie. Hnedá henna od Mullera, ktorú používam má aj ohodnotenie Sehr Gut v Oko teste. Ale neviem, čo presne ten Oko test hodnotí, či to nie je len ekológia výrobku. Inak, pri umývaní vlasov po použití tejto henny mi tečie pár týždňov modrá voda, čo by mohlo znamenať kvalitné indigo. Alebo žeby nejaká chemka? Lebo pochybujem, že by do henny za pár eur dávali také kvalitné indigo, ktoré je vraj dosť drahé. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.