lapacho
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7f25f5efadc31de480cf02c4d121bb92Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

Holky díky, sice to už není úplně aktuální, ale nevadí Wink Nepila jsem to, jen ochutnala a byl to děs běs... Od té doby se k uvaření lapacha moc nemůžu odhodlat Confused Vždycky si vzpomenu na tu silnou chuť po dlouhém vaření a nechce se mi do toho... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:38 pm    Předmět: Citovat

Lalaith, určitě tomu dej ještě jednu šanci, podle návodu, dobré slaboučké lapacho, byla by to škoda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 10:42 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Je pravda, že dlouhodobé a neustálé pití čajů může vést až k anémii. Nemohu si teď vzpomenout, na jakém principu čaje na ty krvinky působí, ale četla jsem o tom. Ale jedná se však o to, že by se - hlavně zelených čajů - nemělo vypít 3 litry denně, v rozumném množství to neškodí. Ale na pozoru by se měli mít především ti, kteří na chudokrevnost nebo nedostatek železa trpí, u těch se to může při těch přemírách čajů projevit, u zdravých lidí ani tak ne.


Týjo, tohle mě teda vyděsilo. Piju čaje každý den, kolem 2 litrů. Bylinkové, čistící, zelený, směsi na povzbuzení, černý... ale toho zeleného asi nejvíce. Trpím na nízkej tlak, ale chudokrevnost jsem nikdy nepozorovala. Snad to tedy nebude můj případ...
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé... co já vím, tak zelený čaj prý dost významně odvápňuje, ale o jiných negativech jsem neslyšela.
Čaje taky tvoří základ mého pitného režimu, hlavně bylinkové, meduňkový, zelený a různé pražené, anemicky vypadám od dětství, ale podle docela aktuálních testů anémií ani nedostatkem železa netrpím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.