Dlouhé vlasy u mužů a "nepochopení" v práci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=460c831a44b5424a97df8136dc6d84d2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Woky
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 9:23 pm    Předmět: Citovat

ish napsal:
Já si myslím, že lidé mají právo diskirminovat. ...
Co prosím, právo diskriminovat?! Question Exclamation §§§ Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 7:29 am    Předmět: Citovat

ish napsal:

Kdybych já byl zaměstnavatel, tak bych v určitých profesích taky diskriminoval máničky a to nepovažuji za pokrytectví, ale pragmatismus.


Takže čistě pragmaticky, jakým způsobem jsou dlouhé vlasy symbolem toho, že člověk špatně pracuje?

Není to pokus o rýpání, jen mě to zajímá.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ish
41-80
41-80


Založen: 17.12.2010
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 11:30 am    Předmět: Citovat

Woky napsal:
ish napsal:
Já si myslím, že lidé mají právo diskirminovat. ...
Co prosím, právo diskriminovat?! Question Exclamation §§§ Rolling Eyes


Ano, čtete dobře. Zdá se, že máme dvojí standard. V některých profesích nikomu nevadí, že se diskriminuje (servírky, hostesky, modelky, horníci, televizní osobnosti) a v jiných to vadí (manažeři, vysoce postavení úředníci atd).
Můžeme to nazývat diskriminací nebo to můžeme nazývat právem zaměstnavatele vybrat si, koho zaměstná a koho ne. Je to jedno a to samé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 3:13 pm    Předmět: Citovat

ish napsal:

Ano, čtete dobře. Zdá se, že máme dvojí standard. V některých profesích nikomu nevadí, že se diskriminuje (servírky, hostesky, modelky, horníci, televizní osobnosti) a v jiných to vadí (manažeři, vysoce postavení úředníci atd).
Můžeme to nazývat diskriminací nebo to můžeme nazývat právem zaměstnavatele vybrat si, koho zaměstná a koho ne. Je to jedno a to samé.

Jenže třeba v modelingu jsou prostě požadavky na vzhled, jinde jsou požadavky na vzdělání, myslím, že to logiku má.
Zaměstnavatel určitě má právo si vybrat, ale když někomu méně schopnému dá přednost před někým daleko schopnějším, ale dlouhovlasým, tak to prostě je padené na hlavu. Rolling Eyes
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ish
41-80
41-80


Založen: 17.12.2010
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 11:41 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
ish napsal:

Ano, čtete dobře. Zdá se, že máme dvojí standard. V některých profesích nikomu nevadí, že se diskriminuje (servírky, hostesky, modelky, horníci, televizní osobnosti) a v jiných to vadí (manažeři, vysoce postavení úředníci atd).
Můžeme to nazývat diskriminací nebo to můžeme nazývat právem zaměstnavatele vybrat si, koho zaměstná a koho ne. Je to jedno a to samé.

Jenže třeba v modelingu jsou prostě požadavky na vzhled, jinde jsou požadavky na vzdělání, myslím, že to logiku má.
Zaměstnavatel určitě má právo si vybrat, ale když někomu méně schopnému dá přednost před někým daleko schopnějším, ale dlouhovlasým, tak to prostě je padené na hlavu. Rolling Eyes


Ne, zaměstnavatel má ÚPLNÉ právo si vybírat. Pokud mu zapřeš toto právo pak zapíráš právo na soukromé vlastnictví (které imlikuje, že člověk smí naložit se svými penězi tak, jak sám uváží za vhodné, pokud tím neomezuje práva ostatních).
Samozřejmě zákoník práce by se mnou asi nesouhlasil, ale já se bavím o přirozeném právu, ne nějaké legislativní zrůdnosti.
Taky je dobrý si uvědomit, že "schopnost" zaměstnance v podstatě znamená schopnost přivést firmě zisky, tím automaticky vyřazujeme všechny výstředně vypadající lidi ze seriózních profesí, které vyžadují, aby se člověk prezentoval v co nejlepším světle.
Tím nechci říct, že je hloupost zaměstnávat máničky jako televizní moderátory, akorát to nebude tak výdělečné, jako kdyby to dělali konzervativně vypadající lidé a podnikání je koneckonců o maximalizaci zisku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woky
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 10:06 pm    Předmět: Citovat

Woky napsal:
...Minulý týden jsem nastoupil do nového zaměstnání a můj šéf mě byl představit na poradě vedoucích pracovníků naší instituce. Bylo to zrovna v pátek, kdy byla sněhová kalamita a my nedorazili včas. Šéf byl poněkud rozhozený z cesty a před tím sálem lidí si najednou nemohl vzpomenout, zda jsem inženýr nebo magistr, až se mu z toho dostavilo okno úplné, že se mu vypadlo moje jméno celé. V sále propukl smích. Laughing a jeden z přítomných na něj křikl "Má skoro stejný vlasy jako Ty." Mě to do té chvíle ani nedošlo, ale vlastně je to pravda. On je má sice jen vlnité, narozdíl od mých kudrn-vřeten a o něco tmavší, ale jinak je to vlastně pravda. A problém s námi nemá ani jeho nadřízený, takže pohoda. Smile Very Happy ...
Přidám další humornou historku:
U nás v práci panuje pohodová až skoro rodinná atmosféra, obvykle ani nezavíráme dveře z chodby do kanceláře. Já sedím ke dveřím zády, tudíž ze mě bývají z chodby vidět pouze vlasy. Včera k nám vstoupila kolegyně z vedlejší kanceláře, když jsem slyšel kroky, tak jsem se otočil. Ona se zarazila, řekla, že zrovna shání šéfa a že si myslela, že tam sedí on. Laughing Na vejšce si mě kvůli vlasům platli s jedním problémovým studentem, v práci se šéfem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 10:32 pm    Předmět: Citovat

ish napsal:
Malonek napsal:

Jenže třeba v modelingu jsou prostě požadavky na vzhled, jinde jsou požadavky na vzdělání, myslím, že to logiku má.
Zaměstnavatel určitě má právo si vybrat, ale když někomu méně schopnému dá přednost před někým daleko schopnějším, ale dlouhovlasým, tak to prostě je padené na hlavu. Rolling Eyes


Ne, zaměstnavatel má ÚPLNÉ právo si vybírat. Pokud mu zapřeš toto právo pak zapíráš právo na soukromé vlastnictví (které imlikuje, že člověk smí naložit se svými penězi tak, jak sám uváží za vhodné, pokud tím neomezuje práva ostatních).
Samozřejmě zákoník práce by se mnou asi nesouhlasil, ale já se bavím o přirozeném právu, ne nějaké legislativní zrůdnosti.
Taky je dobrý si uvědomit, že "schopnost" zaměstnance v podstatě znamená schopnost přivést firmě zisky, tím automaticky vyřazujeme všechny výstředně vypadající lidi ze seriózních profesí, které vyžadují, aby se člověk prezentoval v co nejlepším světle.
Tím nechci říct, že je hloupost zaměstnávat máničky jako televizní moderátory, akorát to nebude tak výdělečné, jako kdyby to dělali konzervativně vypadající lidé a podnikání je koneckonců o maximalizaci zisku.

Já neřekla, že to právo nemá, řekla jsem, že to je padené na hlavu. Že záleží, co je to za povolání, to je snad samozřejmé, ale ve většině by to překážka být neměla! Vidím, že každý to "přirozené právo" vnímáme jinak. A naopak, myslím, že dlouhovlasý televizní moderátor by si získal popularitu snadno (kdyby taky dobře vypadal) Smile. Nejsmutnější pohled je na lidi, kteří se snaží za každou cenu zapadnout do něčeho, co jim nesedí (do přesných měřítek stáda), věřím, že takoví lidé by na mě mnohem lépe působili, když by vypadali výstředně, ale tak, jak se cítí dobře.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.