Růžový olejík
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a5f632669e09d753c5cb160da83226a4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: ne červenec 03, 2011 10:03 pm    Předmět: Citovat

Jitty děkuju. Jen přemýšlím jestli tam mám dát ty lístky vymacerovaný se solí, aby ta sůl nějak zase nevysušovala, ale to ten olej přeci musí stáhnout a vadit by to nemuselo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po červenec 04, 2011 8:59 am    Předmět: Citovat

hadecko napsal:
Jitty děkuju. Jen přemýšlím jestli tam mám dát ty lístky vymacerovaný se solí, aby ta sůl nějak zase nevysušovala, ale to ten olej přeci musí stáhnout a vadit by to nemuselo...


asi záleží na co to chceš pak používat.možná ještě nějaké recepisy někde najdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po červenec 04, 2011 10:38 am    Předmět: Citovat

jitty napsal:
hadecko napsal:
Jitty děkuju. Jen přemýšlím jestli tam mám dát ty lístky vymacerovaný se solí, aby ta sůl nějak zase nevysušovala, ale to ten olej přeci musí stáhnout a vadit by to nemuselo...


asi záleží na co to chceš pak používat.možná ještě nějaké recepisy někde najdeš.


já už právě žádný recept nenašla. No myslela jsem si, že bych si to mázla na krk jako vońavku Laughing a nebo na vlasy, ale tam by opravdu mohla vadit ta sůl, no chce to vyzkoušet, budu pokusný králík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po červenec 04, 2011 10:52 am    Předmět: Citovat

hadecko napsal:
jitty napsal:
hadecko napsal:
Jitty děkuju. Jen přemýšlím jestli tam mám dát ty lístky vymacerovaný se solí, aby ta sůl nějak zase nevysušovala, ale to ten olej přeci musí stáhnout a vadit by to nemuselo...


asi záleží na co to chceš pak používat.možná ještě nějaké recepisy někde najdeš.


já už právě žádný recept nenašla. No myslela jsem si, že bych si to mázla na krk jako vońavku Laughing a nebo na vlasy, ale tam by opravdu mohla vadit ta sůl, no chce to vyzkoušet, budu pokusný králík


já našla toto a je tam i ta sůl.
"TO EXTRACT THE ESSENTIAL OIL OF FLOWERS:

Take a quantity of fresh, fragrant leaves, both the stalk and flower leaves; cord very thin layers of cotton*, and dip them in fine Florence oil**; put alternate layers of the cotton and leaves in a glass jar, or large tumbler; sprinkle a very little fine salt on each layer of the flowers; cover the jar close, and place it in a window exposed to the sun. In two weeks a fragrant oil may be squeezed out of the cotton. Rose leaves, ***mignonette, and sweet scented clover, make nice perfumes.
* Cheese cloth
**High grade olive oil
***A Victorian favorite, grown for its sweet ambrosial scent of its flowers."

mělo by to být z knížky z roku 1858,takže asi kvalitní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po červenec 04, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

jůů si zlatá díky, bohužel anglicky moc neumím, a tak jsem byla odkázaná na české stránky a nenašla jsem. jak by jsi to přeložila? a můžeš okopírovat celý ten článek sem, myslím že tam kousek chybí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.