zrychlená peristaltika (střevní ;))
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f42dde8976e169eebd65921604e31499Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 5:49 pm    Předmět: Citovat

heh, ja viem ze reagujem o nejky ten mesiac neskor, ale co mozem vrele doporucit ci uz na zacpu alebo hnacku su probiotika:) najlepsie laktobacily 5 od firmy SWISS. robia zazraky a su vhodne aj z hladiska dlhodobeho uzivania;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 7:09 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Ještěrka napsal:
Clondyk napsal:
Fairy, proti zácpě je dobrý čaj s názvem " Čaj z Dolní Lipový " sice smrdí jak zapálený celuloid a člověk si na něho musí vzyknout, ale po jeho vypití jsem šel zaručeně na ona místa.... Wink

Kdybych měla pít něco, co smrdí jako zapálený celuloid, tak bych to vyhazovala horem dolem, to se ani moc nedivím Very Happy ale hlavně když valí Very Happy Na zácpu...myslim, myslim...jo, žličku (neboli lžičku) či možná žlici (čili lžici) olivového oleje. To hne s každýmSmile ale je to řešení, při akutní zácpě. Při chronické to chce už trochu úpravu stravy. Vynechává se čokoláda, cola a podobné stavicí záležitosti a chce to víc vlákniny, takže chleba, tmavé pečivo, hodně ovoce a zeleniny a vyhýbat se luštěninám a podobným nadýmavostem. A hlavně hodně pít, buďto čistou vodu (čaj má hodně tříslovin a spíš staví) nebo třeba ovocné šťávy. Nebo 3-5 minut louhovaný kopřivový čaj, déle by se louhovat neměl, jinak začne zase pouštět třísloviny a to by byl k ničemu Smile Jsem se koukám nějak rozjela Shocked Embarassed Smile


Ještěrko, když jsem byl tak dítko do 6. či 7. třídy, tak jsem tento čaj dostal od doktora, abych zhubnul Embarassed , pilo se ho hrníček 3x denně a ze začátku, než jsem si na něho zvykl, mi opravdu smrděl jak celuloid... naše kočka se mohla utlouct po tomto sušeném čaji, protože obsahoval kozlík lékařský, který kočky strašně rády.... Wink
PO tromto čaji neměl člověk klasickou běhavku, ale stolice byla řídká a vždy toho byla pořádná hromada... Embarassed Wink

Abys zhubnul?A pomohlo to?A kdes ho kupoval prosímSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 8:43 pm    Předmět: Citovat

sice uz trochu stare tema, ale stejne mi to neda. na me tedy ten olivovy olej nepusobi. pred par lety mi maminka napsala nejaky recept na moje kolena, pravdepodobne to bylo, ze 2lzicky olivoveho oleje, no nejak jsem to pochopila, ze 2deci. bylo to hnusny, ale fakt jsem to vypila , a zadny ucinek to na me vubec nemelo. ani trosicku. jsem asi divna:-)
Ještěrka napsal:
Clondyk napsal:
Fairy, proti zácpě je dobrý čaj s názvem " Čaj z Dolní Lipový " sice smrdí jak zapálený celuloid a člověk si na něho musí vzyknout, ale po jeho vypití jsem šel zaručeně na ona místa.... Wink

Kdybych měla pít něco, co smrdí jako zapálený celuloid, tak bych to vyhazovala horem dolem, to se ani moc nedivím Very Happy ale hlavně když valí Very Happy Na zácpu...myslim, myslim...jo, žličku (neboli lžičku) či možná žlici (čili lžici) olivového oleje. To hne s každýmSmile ale je to řešení, při akutní zácpě. Při chronické to chce už trochu úpravu stravy. Vynechává se čokoláda, cola a podobné stavicí záležitosti a chce to víc vlákniny, takže chleba, tmavé pečivo, hodně ovoce a zeleniny a vyhýbat se luštěninám a podobným nadýmavostem. A hlavně hodně pít, buďto čistou vodu (čaj má hodně tříslovin a spíš staví) nebo třeba ovocné šťávy. Nebo 3-5 minut louhovaný kopřivový čaj, déle by se louhovat neměl, jinak začne zase pouštět třísloviny a to by byl k ničemu Smile Jsem se koukám nějak rozjela Shocked Embarassed Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

No, když už se to téma nakouslo, tak se taky přidám se svou troškou do mlýna. Mně vždycky lidi tvrdili, jak jsou proti zácpě dobrý sušený švestky, ale mně to prostě nefungovalo, takže jsem tomu přestala věřit. A pak mi kdosi poradil, namočit ty švestkypřes noc do vody, případně krátce povařit, a vodu vypít. A světe div se, ono to pomohlo. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

urcite to ma mnohem lepsi chut, nez ten olej. dala bych si svestkovy dzus(ale ten asi ani fungovat nema:-) )
Titania napsal:
No, když už se to téma nakouslo, tak se taky přidám se svou troškou do mlýna. Mně vždycky lidi tvrdili, jak jsou proti zácpě dobrý sušený švestky, ale mně to prostě nefungovalo, takže jsem tomu přestala věřit. A pak mi kdosi poradil, namočit ty švestkypřes noc do vody, případně krátce povařit, a vodu vypít. A světe div se, ono to pomohlo. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 7:28 am    Předmět: Citovat

Vykopávám starodávné téma, pro někoho možná trochu kontroverzní... Laughing

Přečetla jsem celé téma, není zas tak dlouhé a zaujalo mě, že čaje obsahují třísloviny, které mohou způsobovat zácpu. Snad jsem to dobře pochopila. No a protože čaje piju dost a mám ony problémy, tak se snažím odstranit vše, co by to mohlo způsobit. Ale nechci se vzdát čajů, zvlášť teď v zimě. Nevíte, prosím o nějakém čaji, který můžu pít denně ve velkém a aby mi nezpůsoboval tyto problémy.

P.S. Vím, že to nemám jenom z čajů, snažím se víc hýbat, jíst víc vlákniny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 8:56 am    Předmět: Citovat

ZaBukem2 napsal:
Vykopávám starodávné téma, pro někoho možná trochu kontroverzní... Laughing

Přečetla jsem celé téma, není zas tak dlouhé a zaujalo mě, že čaje obsahují třísloviny, které mohou způsobovat zácpu. Snad jsem to dobře pochopila. No a protože čaje piju dost a mám ony problémy, tak se snažím odstranit vše, co by to mohlo způsobit. Ale nechci se vzdát čajů, zvlášť teď v zimě. Nevíte, prosím o nějakém čaji, který můžu pít denně ve velkém a aby mi nezpůsoboval tyto problémy.

P.S. Vím, že to nemám jenom z čajů, snažím se víc hýbat, jíst víc vlákniny...


dělají to hodně černý a zelený údajně. ovocný by neměl dělat problém. bylinky jsou všechny spíš stavící,ale třeba by nějaký střevní nebo borůvkový pomohl upravit. mimo to je spolehlivá vláknina z jitrocele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 10:44 am    Předmět: Citovat

Nevím taky, jak jsou na tom s tříslovinami "čaje-nečaje" - jako rooibos, honeybush, nebo třeba lapacho?!? Měly by taky jít, aspoň myslím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 2:35 pm    Předmět: Citovat

No, dávám si ráno 3/4 litru zeleného čaje (místo kafe), dnes jsem jenom na vodě a chybí mi teploučký čajíček.
Zkusím nějaké ty ovocné, třeba zázvorový by mohl být v pohodě, co?
Jinak jsem začala jíst každý den lněné semínko. Dřív jsem si kupovala psyllium, ale moc mi nechutnalo a taky je to celkem drahé na to, abych to jedla každý den. Lněné semínko mi chutná, je levné a vůbec je dobré i na vlasy Laughing .

Moje problémy jsou stejně hlavně způsobené sedavou prací. Už v minulosti, když jsem měla jednu brigádu, u které jsem seděla, se u mě tyto problémy objevily, ale tenkrát jsem si to nespojila. Docvaklo mi to až teď. Snažím se teda každý den cvičit, ale nevím, které cviky jsou tak nějak nejefektivnější Rolling Eyes . Mám doma rotační disk, tak se každý den točím, když to nepomůže na střeva, tak je to rozhodně dobré na záda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 4:41 pm    Předmět: Citovat

ZaBukem2 napsal:
No, dávám si ráno 3/4 litru zeleného čaje (místo kafe), dnes jsem jenom na vodě a chybí mi teploučký čajíček.
Zkusím nějaké ty ovocné, třeba zázvorový by mohl být v pohodě, co?
Jinak jsem začala jíst každý den lněné semínko. Dřív jsem si kupovala psyllium, ale moc mi nechutnalo a taky je to celkem drahé na to, abych to jedla každý den. Lněné semínko mi chutná, je levné a vůbec je dobré i na vlasy Laughing .

Moje problémy jsou stejně hlavně způsobené sedavou prací. Už v minulosti, když jsem měla jednu brigádu, u které jsem seděla, se u mě tyto problémy objevily, ale tenkrát jsem si to nespojila. Docvaklo mi to až teď. Snažím se teda každý den cvičit, ale nevím, které cviky jsou tak nějak nejefektivnější Rolling Eyes . Mám doma rotační disk, tak se každý den točím, když to nepomůže na střeva, tak je to rozhodně dobré na záda Wink


určitě,i ten zázvor.to psyllium se přece nemusí jíst pořád, po čase se dávka snižuje,jak se upravuje trávení. já to míchám do kaší, vypít to mi taky moc nejede.lněné semínko je klasika,na to jsem úplně zapomněla. a ještě senna, je to cassia, ale myslím, že jiný druh než se dává na vlasy:)tato se kupuje v lékárně a stojí kolem 20kč.
a cvičení za mě pět tiběťanů nebo pozdrav slunci, ale každého zajímá něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.