Dobrý den všem :)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=39d748ecdaeb6127173b6795d60eb903Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nyere
8-20
8-20


Založen: 4.4.2012
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 9:57 pm    Předmět: Dobrý den všem :) Citovat

Na forum DV jsem narazila náhodou, ale přesvědčilo mě, že bych měla se svými vlasy něco dělat - třeba je nechat konečně jednou narůst...

chtěla bych tedy poprosit o malou radu...

Celý život používám chemické šampony, vlasy barvím, dříve jsem žehlila a fénovala...teď nežehlím, téměř nefénuji, ale občas barvím (jemně zesvětluji odrosty) a umývám šamponem z reklamy Embarassed ...
...ale teď bych to chtěla změnit...proto mám dotaz...

Co se stane, když začnu používat přírodní šampony (velmi mě zaujala značka Herbavera - nicméně ji v Brně zatím nemůžu nikde sehnat :-/), doma vyrobené přípravky a vykašlu se na všechny reklamované serepetičky - trošku se bojím, že budu mít vlasy vysušené, bude to pro ně šok atd...

Nemá někdo, prosím pěkně, podobou zkušenost??? Smile Předem děkuji Wink


Naposledy upravil nyere dne ne duben 08, 2012 7:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 10:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já jsem zatím přešla z typicky drogérkových jako je gliss kur na bezsilikonové šampony (např. některé od Baley z DMka) i kondicionery (Balea meruňka) či masky (Gestil Wonder). Občas použiju i přírodní šampon (Urtekram s aloe), ale nějaké výrazné změny mezi ním a bezsilikonovými nepozoruju. Akorát ty přírodní míň pění, tak jich spotřebuju trochu víc, protože jak to nepění, mám pocit, že to nemyje. Very Happy

Pokud budeš mít vlasy vysušené po přírodních, můžeš zkusit právě výše napsané šampony nebo si koupit do délek kondicioner (doporučuju bezoplachové mléko od Baley meruňku) nebo masku (Gestil wonder) či olej (kokosový, jobobový, amlu..). Ovšem oleje bych doporučila jen na konečky. Mě osobně HODNĚ mastí.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 7:38 am    Předmět: Citovat

Ahoj, vítej!

Co se stane konkrétně s tvými vlasy, když začneš používat přírodní šampony, to ti nikdo neřekne. Každé vlasy jsou jiné... Někomu příroda na vlasy vyhovuje, jinému ne. Obecně přírodní šampony trochu víc vysušují než chemické. Někdy (často) je potřeba doplnit mytí přírodními šampony i nějakou péčí - oleje, masky. V každém případě pokud používáš silikonové šampony, šok to asi bude... Nechceš přejít nejdřív na chemické šampony bez silikonů? Nějaké tipy na bezsilikonové šampony najdeš tady . Wink

A nakonec ještě douška - šampony Herbavera nejsou přírodní šampony. Je to normální chemický šampon s výtažky z bylin. Je bezsilikonový. Opravdu přírodní šampony musí splňovat spoustu kritérií a mají nějaký z certifikátů (BDIH, Ecocert, NaTrue a pod.), logo toho certifikátu musí být vytištěno na lahvičce. Značky přírodních šamponů jsou třeba Alverde (privátní značka DM drogerie), Alterra (privátní značka Rossmanna), Lavera, Urtekram, Melvita... Pokud Herbaveru chceš vyzkoušet, sháněj spíš po malých zapadlých "komunistických" drogeriích a nebo na internetu. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nyere
8-20
8-20


Založen: 4.4.2012
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 7:54 am    Předmět: Citovat

Děkuji moc za typy i za opravu Wink
Kdysi jsem používala Balea šampony, ale měla jsem pocit, že mi moc nevyhovují, protože vlasy byly sušší- teď už vím proč Smile) ještě jsem doma objevila zbytek meruňkové balea, tak ho asi budu teď používat a uvidím, jak to dopadne společně s nějakým dalším ošetřením proti suchým vlasům...
a pro herbaveru jsem poslala maminku do jednoty, tak uvidíme, jestli pochodí Very Happy ...
doufám, že najdu něco, co mi bude vyhovovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.