Nováček a dotaz

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=db3ac47f39f4b45a802e2b185ad54822Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morwen
8-20
8-20


Založen: 11.12.2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 2:07 pm    Předmět: Nováček a dotaz Citovat

Zdravím, jsem tu nová. Jmenuji se Martina.
Hned z kraje bych měla dotaz. Mám svou vysněnou délku, do půlky stehen. Ale kdykoli mi vlasy dorostou do půlky zad, roztřepí se a lámou se. Vždy jdu na zastřižení, takže mám vlasy pod ramena. Mohu se o ně starat jakkoli, ale vždy se zničí. Už nevím co s tím... Prosím, pomozte x(
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 2:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vitej u nas Smile

Bohuzel, vlasy se mechanickym trenim a vnejsimi vlivy budou trepit vzdycky a to i kdybysme se stavely na hlavu a odstrkovaly usima za zpevu narodni hymny Sad

Ovsem jit z delky do puli zad na delku po ramena mi prijde az prilis drasticky zakrok ... vlas se totiz "jen tak" sam od sebe tak strasne moc neroztrepi, aby toho bylo nutne tolik ustrihnout.

Je mi jasne, ze kdyz ma clovek nejaky vlasovy cil, tak jde veskera logika stranou, ale zkus zastrihavat casteji. treba i jen par milimetru doma nad umyvadlem, hned jakmile uvidis, ze se vlasy zacinaji v koncich zase trepit.

Hodne tomu trepeni muze "pomahat" i nevhodna pece: jsou lide, kteri pripravky se silikony na vlasy vylozene potrebuji, jinak je to katastrofa a jsou lide, kteri je nesnesou ani v drogerii v regalu. To stejne i prirodni oleje: na nekoho funguji, na jineho ne ...

Nevim jaky mas typ vlasu ani co vsechno jsi zkousela, ale zkusila bych se zamyslet nad typem svych vlasu, co vsechno s nimi delas (nosis je rozpustene/fenujes/zehlis/chemicky barvis/... ) jake pouzivas pripravky a podobne veci. Ve foru je spousta rad pro vsechny typy vlasu a urcite zde najdes i navod pro sebe.

Za sebe muzu doporucit na vyzkouseni "bezbarvou hennu", cassiu. Je to rozemleta bylinka, ktera vlasum dodava jen lehky zlatavy odlesk (na odbarvene vlasy bych ji ale radeji nezkousela, abys nezezelenala, s peroxidem se moc nemusi) a pomerne rychle se ta "barva" vymyva. Ovsem na povrchu vlasu neco toho barviva vzdycky zustane a vytvari to tak dalsi mechanickou vrstvu, ktera vlas chrani. Mozna to nebude videt hned po prvnim hennovani, ale casem by sis mela vsimnout rozdilu. Nutno si jen dat pozor, zda ti to vlasy nebude vysusovat, ale i to se da napravit, kuprikladu zmenou receptury (pridani trosky oleje/kondicioneru/oblibene bezsilikonove masky na vlasy atd.)

Takze abych to tak nejak polopaticky shrnula ... radeji strihat casteji a mene, snazit se vlasy nevystavovat mechanickemu poskozeni (idealne zaplest do copu/drdolu nebo schovat pod cepici ted v zime), netyrat teplem (nechat volne proschnout pokud mozno nebo kdyz uz foukat, tak vlaznym vzduchem), a zamyslet se nad pripravky, ktere na vlasy pouzivas.

Jo a posledni vec ... najit si kadernici, ktera je schopna poznat zdrave vlasy od znicenych a ktera ti nebude brat pul hara jen proto, zes chtela "zastrihnout konecky". At uz kamaradku, sestru/bratra/ nebo mamu/tatu ... kohokoliv, kdo ma schopnost rozeznat delku 1cm od 10cm. Smile

A ono to pujde Smile Drzim palce a doufam, ze sveho vlasocile dosahnes Smile I kdyz to nebude hned Wink

At se ti u nas libi!! Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morwen
8-20
8-20


Založen: 11.12.2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 2:43 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji za radu. Vlasy si barvím na červeno a zastříhavala mně kadeřnice právě jak píšeš. Vlasy nefénuji, teď, jako každou zimu vlasy schovávám. Přes zimu a podzim je pokud možno nenechávám rozpuštěné, přes léto a jaro je rozpuštěn nosím docela dost. Vlasy mám podle mamky kadeřnice (Nejlepší u nás, jediná mně stříhala vážně konečky, tudíž ne po ramena x)) zdravé a silné až na to třepení. Nemám je ani moc suché, ani moc mastné. Tak nevím x)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 6:05 pm    Předmět: Citovat

Ahoj - mám velmi dobrou zkušenost s tekutými krystaly. Taky se mi vlasy dost třepily, ale co je pravidelně používám ( minimálně po každém mytí vlasů) třepí se minimálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 8:48 pm    Předmět: Citovat

Stříhat z půlky zad pod ramena je moc, s takovou nebudou vlasy přibývat nikdy. Wink Pokud chce člověk nějakou větší délku, je lepší stříhat po menších kouscích a mezitím se snažit vylepšit péči. Jitt to myslím vypsala celkem obsáhle, spousta dalších tipů najdeš i tady. Někdy je trochu těžké trefit se s radou, ono každým vlasům sedne něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 9:28 pm    Předmět: Citovat

Vitej Smile

Kdyz pokazde ustrihnes to co naroste, nenarostou nikdy. Me nicila vlasy prave cervena chemicka barva. Vlasy mi diky ni nenarostly dal nez na ramena, takze jsem ji prestala uplne pouzivat.

Jinak tady je tech rad fakt velike mnozstvi

Ps: omlouvam se, ale nenasla jsem na tabletu hacky a carky nad pismenka: D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 1:50 am    Předmět: Citovat

Wensdy: Diakritiku neres Laughing Jsou tu taci experti, co ji nejsou schopni pouzivat ani na notesu Laughing (aaano ... trebas ja ... Embarassed)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morwen
8-20
8-20


Založen: 11.12.2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 8:08 am    Předmět: Citovat

Moc děkuju za rady x) Uvidím, jak to zvládnu s novým přístupen x)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.