No Poo mytí: Jedlá soda
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3bd7f466903c14bd3839891ecc25b68fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2015 10:03 am    Předmět: Citovat

No rozhodla jsem se dát jílu ještě ještě jednu šanci. Udělala jsem tentokrát kašičku řidší a mokré vlasy tím polívala. Asi pět minut jsem jíl do vlasů pořádně vmasírovávala a asi pět minut nechala působit. Celý postup jsem pak zopakovala, jen už jsem jíl nenechávala působit. A výsledek byl konečně super. Po vyfoukání jsou vlasy sice lesklé, ale tvrdé, pevné, sypou se. Akorát je divné, že i po vyfoukání v před klonu a přes kančák mají objem všude, jen ne u hlavy Very Happy tvoří to takovou střechu Very Happy naštěstí nenosím vlasy úplně rozpuštěné a češu si takový na temeni objemný falešný culík sepnutý vlásenkami, tak to nevadí. Uvidím, jak dlouho vydrží vlasy nadýchané a nemastné a když tak bych měla konečně něco na prostřídání s visakou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 1:52 pm    Předmět: Citovat

Poradil by mi někdo? :
Když si budu chtít umýt vlasy sodou, mám ji rozpustit ve vody (pak v jakém poměru) nebo z ní udělat kašičku?
Mimochodem . . . sodou se myjí jenom kořínky? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 5:18 pm    Předmět: Citovat

Etelwena napsal:
Poradil by mi někdo? :
Když si budu chtít umýt vlasy sodou, mám ji rozpustit ve vody (pak v jakém poměru) nebo z ní udělat kašičku?
Mimochodem . . . sodou se myjí jenom kořínky? Wink


Nejlepší je (aspoň podle mě) udělat trochu hustší kašičku. Jen tak, aby to nebylo sypké a dalo se to nanášet Smile. Ke kořínkům by to mělo stači; třeba ke konečkům bych to moc nedávala, leda bys měla opravdu hodně "navrstvené" všemožné vlasové produkty, protože to může docela vysušovat a pak by se ti mohly vlasy lámat. Ocet by se měl o zbytek postarat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 5:24 pm    Předmět: Citovat

Díky. Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Natty
81-160
81-160


Založen: 28.8.2012
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 12:33 am    Předmět: Citovat

Ja som na nopoo uz druhy tyzden a mam krizu Very Happy umyvam si vlasy ajurvednym samponom (pomlete byliny) a vlasy sa mi viac mastia a toto ma stve umyvat ich skoro kazde dva dni...a ten" sampon" vydzi kratko a je drahší...s normal samponom umyjem a mam pokoj na 4-5 dni ale snad je to len prechodova faza ktora pominie...dojde ajur.sampon a prejdem na sodu a ak to nebude ono vratim sa proste ku klasickemu samponu...ale vyskusat by to mal kazdy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 4:42 am    Předmět: Citovat

Tak já hlásím, že střídání jílu s visakou mi zatím vyhovuje a vlasy vypadají líp. Myslím, že jim hlavně prospělo natáhnutí mycího cyklu na 1x týdně. Konečky se i přes fénování přestaly lámat a vlasy jsou celkově objemnější. Uvažuju, že zas zkusím WO (přece jen to je challenge vlákno:D), protože se mi fakt líbilo, co to udělalo s poddajností a délkama, ale těch pět totálně mastných centimetrů u hlavy mě od toho fakt odrazuje:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 1:09 pm    Předmět: Citovat

Já tedy zkoušena částečně no poo - myla jsem si vlasy tuhým kopřivovým šamponem asi tři čtvrtě roku, nejprve nadšení, přestaly se i tolik mastit (začínala jsem na denním mytí - ráno jsem umyla a večer jsem měla vlasy zralé na umytí, postupně stačilo obden a nakonec jsem myla jen dvakrát týdně). Pak mi to trochu "nabouralo těhotenství", kdy se mi vlasy skoro přestaly mastit a teď jsem opět na původním stavu, jen myju obden a ten druhý den musím použít kakao nebo suchý šampon. Zkoušela jsem oět tuhý šampon, ale nějak teď vlasům nesvědčí a mám je po něm hrozně hrubé a vysušené, což nechápu Shocked takže aktuálně používám šampon i kondicionér od Alverde... Láká mě zkusit sodu a ocet, ale bojím se, co by to s vlasy udělalo, když tak reagují na tuhý šampon, který mi dříve vyhovoval Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 1:51 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem ve středu zkusila sodu s octem a dobrý. Vlasy mám stejný jako jindy, tak doufám, že se dostaví výsledky a přesnou se mi tak lámat a vysoušet ( hlavně délky, teda).
WO - no uvažovala jsem, ale pak jsem si jen pomyslela kolik smogu (obzvlášť teď, když bude zima) musí člověk do hřívy nachytat a řekla jsem si, že bych to vymývala opravdu horko těžko. Třeba se proto ale rozhodnu . . . někdy. Very Happy
Jinak to vypadá, že budu muset mýt 2x týdně, ale postupem času se to pokusím stáhnout na 1x. Dneska pravděpodobně umyju zas, možná si udělám drdol a nechám do zítřka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 12:28 pm    Předmět: Citovat

Natty napsal:
Ja som na nopoo uz druhy tyzden a mam krizu Very Happy umyvam si vlasy ajurvednym samponom (pomlete byliny) a vlasy sa mi viac mastia a toto ma stve umyvat ich skoro kazde dva dni...a ten" sampon" vydzi kratko a je drahší...s normal samponom umyjem a mam pokoj na 4-5 dni ale snad je to len prechodova faza ktora pominie...dojde ajur.sampon a prejdem na sodu a ak to nebude ono vratim sa proste ku klasickemu samponu...ale vyskusat by to mal kazdy

S tím maštěním neporadím. Ale musím říct, že je opravdu umění najít, co vlasům vlastně vyhovuje a byla by škoda to nadobro vzdát hned po prvním neúspěchu. No poo metod je ohromná spousta a každému vážně vyhovuje něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2015 9:54 pm    Předmět: Citovat

Hlásím, že dnes již vidím pozitivní změny na svých vlasech - nejsou tak suché (ale pořád to není ono), jsou na omak jemnější (a to teda byly i před tím), taky se dobře rozčesávají.
Snad se to ještě nějak dovede k dokonalosti, a já bych tomu věřila! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.