Henna: a vše o ní...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 321, 322, 323 ... 330, 331, 332  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2703466bfda4625f78a24f2a9855efb9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2016 7:24 pm    Předmět: Citovat

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 10:55 am    Předmět: Citovat

Tak přidávám další zkušenost s hennou s příměsí ibiškovýho prášku.
Použito přiměřený množství henny lamdy (ze stejnýho balení jsem barvila i minule a chytala normálně), trocha riciňáku (dávám i normálně), teplej až horkej silnej ibiškovej čaj (kterej je sám o sobě kyselej, takže už jsem nepřidávala ocet ani citron - ale ostatně je dost často zapomenu dát do henny i normálně a na barvícím účinku se nic moc nemění). A trocha balzámu, kterej taktéž dávám i normálka. Kaše po zamíchání a lehounkým zchladnutí rovnou na hlavu. Působení cca 6 hodin.
A výsledek - takhle světle mi to snad ještě nechytlo. I z kůže to šlo smývat líp než jindy. Šediny fakt jen jemňounkej melír spíš skoro do zrzoblond než do měděna. Fleky na polštáři spíš jako vodový a uprostřed tmavší flíček od ibišku - jako by ten ibiškovej prášek henně celkově bránil pustit barvivo. Jako není to katastrofa, že bych musela hned barvit znova, šediny nejsou šedivý ale spíš takový zlatý/rezavozlatý a koukat se na to celkově dá, ale rozhodně to nehodilo odstín víc do bordó - to už mi líp fungovalo, když jsem nepřidávala prášek a jenom zalívala ibiškovým čajem.
Takže Jitt - tipla bych si, že to u Tebe minule nebyl jenom špatně zvolenej postup. Jediný, co mě napadá, je, že ten čaj nebyl úplně vařící - ale i hennu jsem kolikrát zalejvala spíš teplou než vařící vodou a takovej rozdíl v barevným výsledku prostě nebyl. Ale jinak vlasy na omak hezký, o tom žádná. Kažodpádně ještě časem zkusím (mám ibiškovýho prášku ještě na jeden pokus), ale teď v mezidobí to jistí hennecolor bordó. A možná na to při příštím mytí zkuším fláknout směsku kondiše a genciánky (aspoň na některý prameny), ale zase se trochu bojím, abych nebyla vyloženě fialová, když to je na těch šedinách takový světloulinký. No uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 11:26 am    Předmět: Citovat

Ona i ta cca 60stupnu zalita henna by mela plne barvit uz za hodinu a za 6 hodin uz by mela byt uplne "vybarvena" Embarassed

Mozna davat tam ten prasek jako takovy je "problematicke" a henne to vadi, jinak si to nedovedu vysvetlit. Ja dala i citron a zalila horkou vodou (takze si udelala silny ibiskovy caj primo v ty smesce), ale proste ... ani prd, max nejaky to zlato-rezavy jak pises. Ono se u mne sesly asi ty dve veci zaraz, spatne rozhodnuti nechat to odstat a ten ibisek, ale buhvi.

Vic se mi taky osvedcil jako caj a preliv po umyti (a nesmyvat), a tam mam dojem ze to tu bordovou barvu celkem udrzi i skrz myti (teda, do dalsiho myti, zejo, pak se to vymeje ale to uz to clovek znovu prelije novym cajem a zas to obnovi.) A fungovalo to tak skvele, ze (i po dukladnem precezeni pres platynko Laughing) jsem z vlasu jeste tri dny vycesavala poprasek ibiskoveho prasku co se na hrebenu drzel zuby nehty jako kliste ... Laughing

S tou genciankou to zkus treba na vycesanych vlasech, co to udela. Nemyslim si, ze bys skoncila echt fialova, ale spis ze to bude poustet ... nebo jestli mas doma kus ovci vlny? Tak na tom. Ta je jak lidsky vlas (slozenim) a pokud to bude drzet na ni, tak to bude drzet i na vlasech Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 2:57 pm    Předmět: Citovat

Jojo, právě mi taky přijde, že ten ibiškovej prášek jako by to hennový barvivo nějak trochu blokoval nebo co. Odstávat jsem nedávala, právě po tvých zkušenostech (ale fakt je, že to z lenosti nedělám nikdy). Na oplach se chystám už nějakej čas, ale vždycy nějak zapomenu.
S tou genciánkou to asi zkusím smíchat s kondišem a rovnou na hlavu, viděla jsem nějaký videa (většinou teda spíš blondýnky, který chtěly na chvíli na fialovo, nebo alespoň potlačit teplý odstíny), v kombinaci s kondišem by to snad na vlasech žádnou velkou paseku napáchat nemělo. Spíš se bojím toho, že to fakt fest barví kůži a při mojí šikovnosti (a vzhledem k faktu, že jsem bez brejlí slepejš), se kapku bojím, že budu totál flekatá. Podle holek, co to zkoušely, se to vymejvá postupně tak dvě tři mytí. Ale možná napoprvé zkusím tak, že dám na páčo před mytím (aby to nestejkalo a nebyla jsem pak jako stižená morem) a pak umeju, takže výsledek bude slabší a nebude pouštět třeba na oblečení. Vzhledem k tomu, že teď myju jednou za dva tejdny, by to mohlo chvilku vydržet... Ale uvidím, mám teď fakt docela šrumec, možná budu při příštích mytích ráda, když stihnu třeba alespoň ten ibiškovej oplach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 4:28 pm    Předmět: Citovat

Jako gloss by to mozna nejaky naznak mit mohlo Smile Ale v zasade hodne zalezi na tom, jakym zpusobem se to barvivo na kuzi vaze ... henna (kdyz ji clovek necha), tak taky barvi fest a vymyje se az za tyden/dva (mam na mysli na rukou) i tim jak se pokozka obnovuje ... tak jestli je to podobny princip i tady ... no, kazdopadne, pokud se zadari potlacit teple odstiny, mame reseni i pro zoufale duse, ktere se stale nemohou dobrat hnede bez zrz/cervene ... Laughing fialova je prece jen studenejsi Twisted Evil

Budu drzet palce! Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 1:13 pm    Předmět: Citovat

Podle jednoho videa (teda na blondýnce), ta fialová může mít celkem grády (ta slečně je teda celkově docela šílená, ale ta barva je dost dobrá. https://www.youtube.com/watch?v=A_H7WMQHwDI Podle mě by to zrz odstíny z henny zestudenit mohlo. A pak samozřejmě existujou hokuspokusy s kondicionérem smíchaným potravinářským barvivem, tam by to možná spravila modrá. Ale vymývat se to asi bude dost rychle. Nicméně zase se to nemusí nechávat působit nijak extra dlouho, tak je to takový "šikovnější" než henna. A možná by to bylo řešení pro lidi, co mají po indigu migrény a přitom nechtěj do echt chemie. Ale dost se bojím, že to bude docela pouštět třeba na oblečení.
S tím barvením pokožky - tentokrát jsem fakt zírala, protože ibišková směska šla naprosto jednoduše umejt pleťovou vodou s minimem alkoholu, žádný drhnutí, fakt ten ibich něco s tím barvivem provádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 1:18 pm    Předmět: Citovat

Titania: Hele, ja kdyz si naposled delala ibiskovy oplach (z mleteho ibisku, neb jiny doma zrovna nebyl Embarassed) tak jsem to precedila pres platynko ... no a toho blaticka mi bylo tak trochu lito. Nenapadlo mne nic lepsiho nez do neho dat trosicku vody a rozmatlat si ho po obliceji, neb ma obsahovat nejake ty kyseliny (vicemene bylo cilem zkusit, zda mi neudela neco jako chemicky peeling). Ten pohled na fialovy oblicej kdyz sem to smyla byl vazne k nezaplaceni Laughing Laughing Laughing Ovsem houbicka a trocha drhnuti to vicemene spravila a uz sem nevypadala jak kdyby mne nekdo dusil a zbytek se pak posleze vymyl sam ...

Ibich urcite nejak barvi, ale asi ne v kombinaci s hennou. Coz mne privadi k otazce, proc ho vsichni s tou hennou michaji a tvrdi, ze jim barvi ... ze bysme neco prece jen delaly nakonec blbe ... ? tezko rict ...

Faktem je, ze mne jdou i fleky od henny z kuze dolu pomerne ochotne, takze ja nikdy s "rudym pruhem" problemy nemela. A nehty (kdyz praskne rukavice) jsou jen lehounce do oranzova ve spicce a po chvili uz neni znat ani to, ale je fakt, ze na nich tu hennu nenechavam zaschnout ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mišenica
0-7
0-7


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2016 4:18 pm    Předmět: NEJZRZAVĚJŠÍ ZRZ?! Citovat

Holky pomoc,
barvila jsem hennou, pak to moc ztmavlo tak jsem přešla na chemii a teď chci zase hennu, ale zrzavou, ne červenou
Asi nějakou takovou
http://i.imgur.com/VtjTM.jpg

Máte zkušenosti s hennou Ayuri henna powder (natural) ?
http://eshop.oriental.cz/Fotografie/Zbozi/250px/3458Henna.jpg

Přítel by mi ji zítra koupil v Ostravě, ale já pořád zvažuju, ať mi nejde do červena.. Říkala jsem si, že když tam přidám jablečný ocet a citrón tak by to nemuselo ztmavnout. A půl kila vychází cenově skvěle a vydrží mi na dlouho. Jaky máte názor vy prosím?
Budu ráda za každou radu, díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2016 6:12 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, no já hennu Ayurri už několikrát použila a musím říct, že chytá dost červeně, a když jsem hennovala přes noc, byla i dost tmavá. Což já ale chci. Nedávám do ní sice citron, ale myslím, že to už takový rozdíl ve výsledné barvě neudělá. Pokud chceš zrz, tak vím, že hodně lidí chválilo hennu z Prodejebylin.cz http://www.prodejbylin.cz/henna_cervena_list_mlety/index.html

Taky je za velmi dobrou cenu. Hoooodně zrz mi chytla i henna Khadi Red. Byla jsem jak liška, což ale u mě bylo nežádoucí... Nebo zkus klasickou Hennecolor natural.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2016 6:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tuto hennu jsem použila teprve 2x a výsledek můžeš vidět u mě v albu - poslední fotka. Smile Ono je to asi dost individuální. U hlavy to mám tmavší a pak zrz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 321, 322, 323 ... 330, 331, 332  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.