No Poo mytí: Water Only (WO)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 39, 40, 41
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b003be44a10e267c46b8a2f331ef7dceZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út květen 09, 2017 8:34 pm    Předmět: Citovat

Zdravíčko, jelikož je to už téměř měsíc, co jsem vyzkoušela WO poprvé (a naštěstí ne naposledy) s pozitivním výsledkem, ráda bych o tom trochu poreferovala. Dřív jsem to zkoušela s výsledkem šíleně mastných, voskovatých a po učesání stejně hnusných vlasů jako před mytím, ale stejně jsem to někdy použila kvůli tomu, že to ty vlasy tak jako zdrsnělo a zvedlo od kořínků, tedy ideální třeba do spony.
Ale nic moc prostě. Až na blogu justprimalthings.com jsem se dočetla o přidání suchého šamponu do vlasů před mytím. No zkusila jsem to prvně, vlasy docela ušly, ale druhej den teda nic moc, no ale po pár dnech to začalo vypadat docela slibně. Laughing Při dalším mytí vlasy sice nebyly mastné u kořínků, ale v délkách byly mastné a bez života. Zrovna jsem měla jet na jednu akci, tak jsem v návalu zoufalství strčila hlavu pod kohoutek a potom to bylo docela slušný a spousta vlnek, což se mi při mytí šamponem téměr neděje. Další mytí jsem zkoušela v záklonu místo v předklonu a vlasy voskovaté a spousta lupů, ale čert ví, čím to bylo. Rolling Eyes A teď jsem myla znovu stejnou metodou a furt dobrý. Teda po umytí byly ty vlasy zas takový těžký (ale dala jsem do nich trochu kondiše, tak je to možná tím), ale další oplach studenou vodou to znovu spravil. Nevím, co udělat, abych to nemusela mýt dvakrát.
No hele: vlasy jsou vlnité a hrubé jako provázky a řekla bych, že je to docela super. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so červenec 29, 2017 7:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já už teda skoro rok nějak nemůžu naskočit na tu správnou vlnu WO, prostě se mi nedaří, aby vlasy byly po umytí pouze vodou tak super, jako to fungovalo ještě před rokem (interval je stejně bídny, jako když myju jílem nebo hodně naředěnou cassiou, myju obden, nanejvýš ob dva, což je oproti dřívějšímu mytí 1x - 2x týdně děs), ale furt to nevzdávám a většinu mytí stejně provádím jen vodou.

Nicméně jsem se chtěla zeptat vás, kdo u této metody ještě setrváváte či s ní experimentujete - jak dlouho vám trvá takové mytí vodou? Abych měla pocit, že je pokožka hlavy fakt čistá a vlasy zbaveny staré mastnoty, musím hlavu masírovat aspoň těch 7-10 minut pod sprchou, přičemž teda po celou tu dobu teče samozřejmě voda a přítel mrčí, že si deset minut myju hlavu a mezitím všude ve světě dochází voda a začíná se šetřit. Jako já jsem normálně velmi šetrná a vodou fakt neplýtvám Very Happy ale říkám si, jestli je tahle water only metoda fakt tak ekologická, když třeba mytí jílem zvládám do pěti minut, takže za polovinu doby. Řekněte mi prosím, že je naprosto normální si deset minut mejt hlavu Very Happy beru v potaz, že všechny tady máte mnohem delší a asi stokrát hustější vlasy než já, ale fakt mě děsí představa, že já deset minut ráchám svých pět chlupů a někde jinde zatím umírá dítě žízní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne červenec 30, 2017 8:31 pm    Předmět: Citovat

Hele otázka spíš je, jestli si to můžete v klidu dovolit. Pokud ano, neřešila bych to a dál se vesele myla Wink To, že někde jsou na tom lidí hůř si můžeš říkat u všeho, i když si třeba mažeš máslo na chleba.
Já WO praktikuju a je pravda, že to trvá. 7 minut se mi zdá docela normální. Já si teda po dost dlouhým mytí teplou oplachuju ještě studenou, takže to mám docela dlouhý. Very Happy Ale snažím se to redukovat. Jinak vlasy mi vydrží max 4 dny, hodně se mastí. Snad se to časem upraví. Nicméně ten objem a pevnost za to stojí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lussi
0-7
0-7


Založen: 24.5.2020
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2020 10:31 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se rozhodla taky zkusit WO, dokud je ještě karanténa, když už mám ty krátké vlasy (sotva po bradu). S těmi dlouhými pod zadek, co jsem měla předtím, by to asi nešlo. Naposledy jsem si myla vlasy normálně v neděli a ve středu večer jenom vodou. Dopadlo to nad očekávání dobře, ale uvidím, co udělá ten měsíc. Když tak bych to mohla nějak střídat a mýt si to jednou za týden až dva normálně a mezitím jenom vodou, abych mohla na veřejnost, když už tu mastnotu neschovám v drdolu. Mně se vlasy hodně mastí, myju si je v neděli večer a dlouhé jsem mohla mít rozpuštěné jenom v pondělí a úterý, ty krátké vypadají dobře jenom v pondělí. Taky si je budu mýt ráno, když to rychle schne, to mi přidá den navíc, vždycky se mi zmastí přes noc.
Jinak mám ty vlasy teď pěkné, nevypadají vůbec mastně, jsou trochu takové natužené. Ale hrozně elektrizují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nikcapechy
8-20
8-20


Založen: 20.7.2020
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2020 12:41 pm    Předmět: Citovat

Lussi napsal:
Tak jsem se rozhodla taky zkusit WO, dokud je ještě karanténa, když už mám ty krátké vlasy (sotva po bradu). S těmi dlouhými pod zadek, co jsem měla předtím, by to asi nešlo. Naposledy jsem si myla vlasy normálně v neděli a ve středu večer jenom vodou. Dopadlo to nad očekávání dobře, ale uvidím, co udělá ten měsíc. Když tak bych to mohla nějak střídat a mýt si to jednou za týden až dva normálně a mezitím jenom vodou, abych mohla na veřejnost, když už tu mastnotu neschovám v drdolu. Mně se vlasy hodně mastí, myju si je v neděli večer a dlouhé jsem mohla mít rozpuštěné jenom v pondělí a úterý, ty krátké vypadají dobře jenom v pondělí. Taky si je budu mýt ráno, když to rychle schne, to mi přidá den navíc, vždycky se mi zmastí přes noc.
Jinak mám ty vlasy teď pěkné, nevypadají vůbec mastně, jsou trochu takové natužené. Ale hrozně elektrizují.


mohu se zeptat jak o dopadlo? Také o tom přemýšlím.. ale vlasy se mi dost mastí a prakticky celý život používám pravidelně šampon, takže nevím jak by to u mě vypadalo a jak dlouho by trvalo, než by si vlasy "zvykly".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skořice
8-20
8-20


Založen: 3.4.2021
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2021 6:58 pm    Předmět: Citovat

Gwlanche napsal:
Našla jsem blog jedné holky, co už je asi 2 roky na WO. Má tam spoustu super článků jen o tom.
Je to v angličtině: justprimalthings.com


Taky ten blog znám, je super. Je škoda, že v češtině nemáme nic podobného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 39, 40, 41

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.