Jablečný ocet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ee436f725efa0bf8550639c286ab5554Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 7:24 pm    Předmět: Citovat

Prosimvás, v čem je jablečný ocet lepší než obyčejný kvasný lihový? Smile Včera jsem si ho koupila, ale než ho vyzkouším, budu si nad tím lámat hlavu.. Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2016 3:55 pm    Předmět: Citovat

Stoprocentně je jablečný oce lepší než kvasný lihový (tedy poněkud opožděná rada). Je jemnější, podle mě i čistší a přírodnější... Nicméně, podle mojí zkušenosti, taky ne pořád. Mám vlasy takové, že chvíli jim něco vyhovuje a pak chtějí změnu, oddech, vystřídat... Teď jsem jablečný ocet docela dlouho používala, skvělý, vlasy nadýchaný, ale postupem dní se mi vlasy zdály unavenější poněkud jiným způsobem než bez octa. Mívám to tak. Teď jsem vynechala, a zase se mi vlasy zdají lepší než s octem. Takže zase asi budu chvíli bez octa, jen s bylinami. Uvidím, jaké budou konce postupem dní.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA81
81-160
81-160


Založen: 25.11.2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt říjen 06, 2016 3:11 pm    Předmět: Může ocet poškodit nebo nějak ublížit vlasům? Citovat

Mněla jsem zničené vlasy.Ať jsem použila cokoliv,tak stále se do sebe zacuchávali.Rozčesávání šlo hrozně těžko.Vysušené i po zastřižení.Mněla jsem z toho nervy na dranc.Až jsem se dočetla o octu s vodou.Tak jsem denně vlasy proplachovala a ony ožily,jsou lepší.Tak mně zajíma jestli to nemůže mít i nějaká negativa....?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: čt říjen 06, 2016 3:33 pm    Předmět: Citovat

Jestli jim to takhle viditelně prospívá, tak jim to nejspíš nijak neubližuje. A rozhodně je to lepší, než česat vlasy zacuchané a vysušené, protože to česání je pak vysoké riziko poškození (znám to, když mám přesušené vlasy - česání není možné). Jenom nevím, jaký ocet používáš? Já bych třeba obyčejný kuchyňský (lihový kvasný) nepoužila, ale používám kvalitní jablečný ocet - ten je nejspíš o něco jemnější a pro vlasy skvělý. Co se týče poškození vlasů octem - taky jsem nad tím uvažovala - ale podle mě je to o hlavně koncentraci. Následky by to nejspíš mělo, použít hodně málo zředěný roztok nebo vůbec neředěný. Používám hodně jemný roztok - málo octa na hodně vody (poměr octa míň než se obvykle doporučuje) - a to je jistě bezbečný a má to jenom pozitiva. A používám takhle naředěný roztok, protože mi ten jablečný ocet samotný připadá hodně silný - podle toho, když si z něj dělám nápoj, tak do hrnku vody stačí maličko octa a hned i takové naředění je dost výrazné...a právě pro pití jablečného octa s vodou se dopouručuje hodně ředit a pít jen občas, právě pro tu sílu jablečného octa.

Nejdůležitější prostě je správně naředit a pak je to určitě bezpečné a prospěšné. Ale v jakékoliv vyšší míře by to určitě mohlo i ublížit, protože vlasy jsou jemné a křehké...a ocet je dost silná kyselina....to stejný s citronem...ale ten radši nepoužívám - ale zkusila jsem jej párkrát.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt říjen 06, 2016 3:53 pm    Předmět: Citovat

Ocet je celkem v pohode, kdyz se naredi vodou tak pak uplne Smile jsou tu taci co si vlasy myji sodou a octem a nemuzou si to vynachvalit, da se pridat i do henny ... kdyz si vezmes, ze kdyz si octem (neredenym) polijes kuzi, co ti to udela (vlastne vubec nic), tak stejne tak to reaguje i s vlasy. Smile

Pokud to tvym vlasum vyhovuje, tak jen do toho, ony si mrsky samy reknou co jim smakuje a co ne Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA81
81-160
81-160


Založen: 25.11.2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá říjen 07, 2016 6:11 pm    Předmět: Citovat

víla napsal:
Jestli jim to takhle viditelně prospívá, tak jim to nejspíš nijak neubližuje. A rozhodně je to lepší, než česat vlasy zacuchané a vysušené, protože to česání je pak vysoké riziko poškození (znám to, když mám přesušené vlasy - česání není možné). Jenom nevím, jaký ocet používáš? Já bych třeba obyčejný kuchyňský (lihový kvasný) nepoužila, ale používám kvalitní jablečný ocet - ten je nejspíš o něco jemnější a pro vlasy skvělý. Co se týče poškození vlasů octem - taky jsem nad tím uvažovala - ale podle mě je to o hlavně koncentraci. Následky by to nejspíš mělo, použít hodně málo zředěný roztok nebo vůbec neředěný. Používám hodně jemný roztok - málo octa na hodně vody (poměr octa míň než se obvykle doporučuje) - a to je jistě bezbečný a má to jenom pozitiva. A používám takhle naředěný roztok, protože mi ten jablečný ocet samotný připadá hodně silný - podle toho, když si z něj dělám nápoj, tak do hrnku vody stačí maličko octa a hned i takové naředění je dost výrazné...a právě pro pití jablečného octa s vodou se dopouručuje hodně ředit a pít jen občas, právě pro tu sílu jablečného octa.

Nejdůležitější prostě je správně naředit a pak je to určitě bezpečné a prospěšné. Ale v jakékoliv vyšší míře by to určitě mohlo i ublížit, protože vlasy jsou jemné a křehké...a ocet je dost silná kyselina....to stejný s citronem...ale ten radši nepoužívám - ale zkusila jsem jej párkrát.



Přesně tak,jablečný ocet používám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 9:57 am    Předmět: Jeblečný ocet Citovat

Určitě jablečňák! Je přírodnější a dá se prý i pít (ale nezkoušela bych to). Máme doma velmi tvrdou vodu, takže splachuju už jen z nutnosti. Ale vlásky bejvaj pěkný s ním i bez něj. Smile
Dávám jenom po dně, na hodně ml vody. Fakt bych to nepřeháněla, všeho moc škodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmoothAnnie
81-160
81-160


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2018 3:19 pm    Předmět: Re: Jeblečný ocet Citovat

Gwlanche napsal:
Určitě jablečňák! Je přírodnější a dá se prý i pít (ale nezkoušela bych to). Máme doma velmi tvrdou vodu, takže splachuju už jen z nutnosti. Ale vlásky bejvaj pěkný s ním i bez něj. Smile
Dávám jenom po dně, na hodně ml vody. Fakt bych to nepřeháněla, všeho moc škodí.


"přírodnější" v čem? CH3-COOOH - totiž kyselina octová je v tom jablečném, tak i v obyčejném lihovém či vinném. Mám vlasy pod pás a od svých asi 15 praktikuju oplachy více/méně pravidelně. A upřímně, mezi jablečným a jiným neshledávám moc rozdíl. Smile
_________________
Mandarynki i pomara??cze, pomara??cze, i mandarynki...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2018 8:36 pm    Předmět: Re: Jeblečný ocet Citovat

SmoothAnnie napsal:
Gwlanche napsal:
Určitě jablečňák! Je přírodnější a dá se prý i pít (ale nezkoušela bych to). Máme doma velmi tvrdou vodu, takže splachuju už jen z nutnosti. Ale vlásky bejvaj pěkný s ním i bez něj. Smile
Dávám jenom po dně, na hodně ml vody. Fakt bych to nepřeháněla, všeho moc škodí.


"přírodnější" v čem? CH3-COOOH - totiž kyselina octová je v tom jablečném, tak i v obyčejném lihovém či vinném. Mám vlasy pod pás a od svých asi 15 praktikuju oplachy více/méně pravidelně. A upřímně, mezi jablečným a jiným neshledávám moc rozdíl. Smile


Zkoušela jsem nějaký obyčejný lihový ze supermarketu a po tom mě svědila hlava. Proto jsem najela zpět na jablečný, ale teď jsem několikrát použila lihový z bezobalu a v poho Wink Pořád je mi ale jablečný sympatičtější kvůli "vůni" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmoothAnnie
81-160
81-160


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2018 10:04 am    Předmět: Re: Jeblečný ocet Citovat

Jája_ napsal:
SmoothAnnie napsal:
Gwlanche napsal:
Určitě jablečňák! Je přírodnější a dá se prý i pít (ale nezkoušela bych to). Máme doma velmi tvrdou vodu, takže splachuju už jen z nutnosti. Ale vlásky bejvaj pěkný s ním i bez něj. Smile
Dávám jenom po dně, na hodně ml vody. Fakt bych to nepřeháněla, všeho moc škodí.


"přírodnější" v čem? CH3-COOOH - totiž kyselina octová je v tom jablečném, tak i v obyčejném lihovém či vinném. Mám vlasy pod pás a od svých asi 15 praktikuju oplachy více/méně pravidelně. A upřímně, mezi jablečným a jiným neshledávám moc rozdíl. Smile


Zkoušela jsem nějaký obyčejný lihový ze supermarketu a po tom mě svědila hlava. Proto jsem najela zpět na jablečný, ale teď jsem několikrát použila lihový z bezobalu a v poho Wink Pořád je mi ale jablečný sympatičtější kvůli "vůni" Laughing


Tak to pak souhlasím, ten "ovocnej podklad" je přece jen mín "štiplavější". Taky jsem si všimla, že bývá u těch jablečných octů - včetně "bio" kvality - většinou nižší koncentrace (kolem 5%), kdežto u obyčejných je to silnější. Smile
_________________
Mandarynki i pomara??cze, pomara??cze, i mandarynki...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.