shikakai jako šampon, amla jako kondicionér
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b15eebdfe6bf857754c77105b0fdbb4eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 2:23 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
A jak to vypadalo a hlavně vonělo? Jestli to totiž nebylo stejně nekvalitní jako ta Ayumi, co jsem zkoušel (což je dost pravděpodobné, když to byla stejná várka). Netvářila se ta shikakai tak nějak nezrale (tedy, jako z nezralého ovoce)?


Hnědý prášek, když je suchý, voní docela intenzivně jako nějaké koření (trošku nasládle, a trochu lechtá v nose jako třeba pepř, jen ne tak intenzivně). Když se namočí, voní víc nasládle, ale ne nějak líbezně. Nemyslím, že nezrale, teda, já nikdy neviděla ani nevoněla k indickému angreštu, ale prášek nepůsobí nějak nekvalitně. Voní docela intenzivně, barva střední hnědá (není moc světlý ani tmavý).

Já si od toho tolik neslibovala. S těmi vyloženě přírodními a rádoby domácími věcmi na vlasy to mám takové všelijaké. Používám "přírodní" přípravky (Alterru, případně Bione), zatím se mi osvědčuje Alterrácká maska Granátové jablko + Aloe, která má docela fajn složení a vlásky jsou po ní takové vyživenější a lesklejší. Používám jí jednou týdně po mytí a nebo místo ní použiju něco domácího, nebo právě tu Amlu a Shikakai. No a právě si myslím, že ani Ta Amla ani ta Shikakai teda jako masky nic moc. Po Amle ty vlasy byly objemné, ale cuchaly se a byly jakoby přesušené, tfujky. A ta Shikakai vlastně bez efektu.

Tak asi budu ještě hledat, něco na ty domácí masky. A Shikakai mi zbylo dost, tak jí budu nastavovat třeba řidší směsi nebo něco takového.

Už jsem prodělala mytí vlasů žitnou moukou, to bylo celkem fajn, jenže mi přijde že její odmašťovací účinek slábl a já navíc byla moc pohodlná, než abych míchala směsku a dlouho ji pak vymývala a vyčesávala. Napadlo mě si pak dělat z té mouk jakože zábaly, ale ono to samo o sobě nějaké výživné a podpůrné účinky moc nemá, tak jelikož té mouky mám ještě 3/4 pytlíku, tak až doplácám tu Shikakai, která vlastně funguje stejně jak ta žitná mouka, pak budu používat tu mouku a do Shikakai asi investovat už nebudu. Jinak tu mouku teď občas používám jako suchý šampon a na to je fakt boží Smile.

Co se těch masek dál týče, zkoušela jsem olejové zábaly na různé způsoby - s oliváčem, kokosákem, meruňkovým olejem, nikdy to moje vlasy nepobraly, bez efektu, jen se zmastily. Teď meruňkáč používám po mytí jen do konců.
Neminula ani jogurtová maska a maska z nějakého kefíru, vlasy mi po ní smrděly snad týden, fuj Very Happy! A taky jsem zkoušela přeliv ze zeleného čaje a nic moc, vlasy takové bez objemu. Tak vzhledem k tomu, že se mi neosvědčily Ty práškové věci, oleje, mléčné výrobky, tak se do nich už asi vrhat nebudu. Zkusím ještě pár těch čajových přelivů, napadl mě přeliv z kávy (nebo tu kávu rovnou přidám do masek, možná i do henny, on je tam přece ten kofein na růst, ne Smile?) no a pak se chystám na želatinovou masku a na masku z avokáda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 2:42 pm    Předmět: Citovat

Já jen nechtěl, abys něco zatracovala jen pro špatnou várku. Ale co píšeš zní jako standardní shikakai (ta ,,správná" byla fakt středně až tmavě hnědá, ta ,,nezralá" byla o hodně světlejší).
Teď mě tak napadlo, že shiakai na tebe nemusí mít valný efekt, protože už máš vlasy obalené hennou. Shikakai se totiž taky tvářila, že vlasy obalila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 3:09 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Já jen nechtěl, abys něco zatracovala jen pro špatnou várku. Ale co píšeš zní jako standardní shikakai (ta ,,správná" byla fakt středně až tmavě hnědá, ta ,,nezralá" byla o hodně světlejší).
Teď mě tak napadlo, že shiakai na tebe nemusí mít valný efekt, protože už máš vlasy obalené hennou. Shikakai se totiž taky tvářila, že vlasy obalila.


Říkám, zdála se být v pohodě. A tou hennou by to možná mohlo být, každopádně Shikakai ani Amlu úplně nezatracuji, jen teď zkusím něco jiného (tu želatinu, avokádo) a třeba se k nim ještě vrátím Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 8:59 pm    Předmět: Citovat

Wnaty, na co je želatinová maska a jak se dělá? Já myslela, že želatina je vhodná spíš na vnitřní užití. Neumim si představit, že by si z ní něco vzal "povrch vlasu".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 7:25 am    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Wnaty, na co je želatinová maska a jak se dělá? Já myslela, že želatina je vhodná spíš na vnitřní užití. Neumim si představit, že by si z ní něco vzal "povrch vlasu".


Ahoj,
inspirovala jsem se tady: http://expertnavlasy.sk/zelatina-tajomstvo-ku-lesklym-silnym-vlasom/ . Akorát to asi zkusím bez toho medu Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 10:26 am    Předmět: Citovat

Tyjo a myslíš, že ta vrstvička na vlasu zůstane, nebo jenom do dalšího umytí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 10:33 am    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Tyjo a myslíš, že ta vrstvička na vlasu zůstane, nebo jenom do dalšího umytí?


Hele, to nevím, nejsem chemik. Ale já si myslím, že to třeba funguje jak silikony v šamponech, že to obstojí pár umytí a pak to je třeba opakovat. A mělo by to snad poopravit narušené vlasy a tak, zabránit štěpení. Ale na rozdíl od silikonů je to organické a myslím, že to třeba propustí vlhkost k vlasu a tak. Rozhodně to chci zkusit. Teď mám zrovna po hennění, takže ideální čas! Jako za zkoušku člověk nic nedá Smile.
Jen teda jsme už trochu OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 11:24 am    Předmět: Citovat

Tak účinky shikakai potvrzeny - vyhrabal jsem doma nějaké zbytky a použil nejen na vlasy, ale i na vousy. A vousy, které předtím byly hrubší a pórovité jsou teď mnohem jemnější a hladší. (Na vlasech se nedá účinek moc posoudit, protože byly uhlazené už předtím.)
Akorát si říkám, jak dalece za to může shikakai a jak dalece ta trocha oleje, se kterou jí rozmýchávám.

Akorát alergie na ní vůbec není sklerotická. Myslel jsem, že se udrbu. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2017 6:07 pm    Předmět: Citovat

ja som konečne vyskúšala shikakai ako šampón a zatiaľ som dosť spokojná... vlasy sú umyté, relatívne objemné a na dotyk veľmi príjemné. rozčesateľnosť veľmi dobrá. a menší nekomfort pri aplikácii mi v podstate vôbec nevadí. som zvyknutá robiť s bahnom na vlasoch už tak prinajmenšom 10 rokov, takže toto ma vôbec nevyvádza z miery Laughing

edit: jo a použila som shikakai od Indian Natural Hair Care - jemnučký prášok som dobre pretrepala s horúcou vodou a pak som si to kydla na šišku, rozmasírovala a nechala pár minút pôsobiť Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eunikee
8-20
8-20


Založen: 23.9.2018
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2018 2:35 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si taky koupila shikakai. Právě jsem ho vyzkoušela a opravdu dobrý. Very Happy Naředila jsem to asi trochu moc a použila jsem toho víc než jsem chtěla, ale vlasy jsou opravdu umyté a načechrané podobně jako po henně. Prášek krásně voní, připomíná mně kakao, ale z vlasů to moc necítím. Doufám že vlasy budou takhle super aji po dalších umytích, jenom je to trochu dražší. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.