Chia semínka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f21f722a0951d50ef753825b07d9f930Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 7:03 am    Předmět: Citovat

Hawkey, ale ony kalorická i výživová bomba jsou i jiný semínka než jenom chia, tak to můžeš zkusit touhle cestou.
Jinak co jsem tak četla nějaký ty povídání k tomu kotvičníku, tak bych ten nárůst svalový hmoty teda čekala spíš u chlapů, když u nich zvyšuje ten testosteron. U ženských zvyšuje spíš estrogen, takže bych spíš čekala právě poporostlý prsa. No, každopádně estrogenu mám ažaž, takže kotvičník asi zatím vynechám, ale do budoucna by se mohl jednou hodit.
Jinak migrenik jsem taky - i když na mě momentálně působí spíš vnější změny tlaku (nesnáším prudký střídání počasí) - a máš pravdu, určitě je lepší bejt při experimentování opatrná. Ona menší dávka pravidelně určitě taky pomůže, akorát to nejspíš bude o trošku dýl trvat. A nebo je prostě ta dávka, co si dáváš, na tebe prostě tak akorát - doporučený dávky jsou dělaný na průměr a já průměrnýho člověka ještě nepotkala.
Jo a kde jsou ty časy, kdy jsem ze stresu hubla, ono po třicítce to nějak pozvolna přestane fungovat a po čtyřicítce už je to úplně v háji. Ale mám kliku, takže taky moc nepřibírám, nicméně je to takový nenápadný co rok to skoro kilo nahoře a člověk si říká, že je to ještě v pohodě, a po deseti letech je najednou přes všechny sportovní aktivity o dvě velikosti vejš, ani neví jak. Twisted Evil Prostě dietní chyby, který mu před třicítkou procházely bez mrknutí oka, najednou procházet přestaly...
Jo a s tím spánkem - nojo, chtělo by to prostě delší dny a míň stresu, ale jsou věci, který člověk prostě moc neovlivní. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 7:18 pm    Předmět: Citovat

To je pravda, mně jde ale nejvíc o účinek na cukr, proto zrovna o užívání těchhle dost stojím Smile. Kotvičník zvyšuje testosteron u obou pohlaví, u chlapů blokuje estrogen ( takže to má mít vliv třeba na to, že jim splasknou prsa, pokud nějaká mají). U žen podporuje estrogen, a ten testosteron jde i u žen na tvorbu svalů a vytrvalost. Byla na to nějaká studie z hlediska posilování, ale odkaz nemám, je to už staré. Taky se dřív říkalo, že ho ženy vůbec nemají pít, a pak jim byl doporučovaný jako přírodní alternativa plastické operace Smile. Ono je otázka, co bude za dalśích pět let. Každopádně já osobně jsem nikdy neměla pevnější svaly, než s kotvičníkem. A dívala jsem se na Tvoje fotky, myslím, že pár dietních chyb si dovolit určitě můžeš Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 6:23 am    Předmět: Citovat

Není zač Smile. Mají ho teď skoro všude, asi je otázka kvalita, ale zabírá i ten nejlevnější Smile. Jen dodržet dávkování a ve snaze všechno urychlit, to hlavně nepřehnat Wink.

Ale, vypadá to, že zabírají i ta semínka. Vysvětluju si to hlavně tím, že nemám sama o sobě dost vitálních látek a v nich jsou, tak se mi tělo odvděčuje Smile. Nicméně, dneska ráno jsem se česala, a zjistila jsem, že mi na pěšince stojí asi dvoucentimetrové anténky poměrně dost pevných vlasů, nevím, kde byly včera, ale dneska tam jsou Smile. Teď trochu mé vlasové nedávné historie - 6.5. Jsem si svojí hodně odrostlou podkovu šla nechat srovnat do rovna, že si to nechám narůst. Když jsem se objednávala, tak jsem jako délku uváděla, že ty zadní mám po "tu kost, jak končí krk" Smile. Chtěla jsem to srovnat k nim, abych to neměla moc krátké, ale kadeřnice mi to v rámci ozdravení přišmikla i tam, ne moc, musím ji pochválit, nicméně mi vlasy na tu kost nedosáhly, o necelý cm. Dneska, když ty vlasy natáhnu, tak mám víc než 1 cm pod tu kost. Je mi jasné, že až si tělo zvykne, tak už to tak neporoste, ale příjemně mě to překvapilo. Ještě že jsem včera dokoupila nový balíček (jíme to celá rodina, takže pro čtyři je to za tři týdny přesně pryč, ale manželovi to krásně ten tlak upravilo). Já jim snad budu dělat reklamu Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 11:12 am    Předmět: Citovat

Tak super, že semínka pomáhají! Cool Což mimo jiný taky znamená, že ta dávka pro Tebe nejspíš bude akorát a nemusíš si dělat těžkou hlavu s tím, že toho do sebe nedostaneš víc. Wink
S tím kotvičníkem jsi mi nasadila brouka do hlavy, nějak mi nedošlo, že by u žen mohl podporovat kromě toho estrogenu i testosteron, nějak jsem to brala jako buď anebo. Ale dokud dělám irský tance, tak ho asi radši zkoušet nebudu, anžto i tak mám dojem, že by se mi podstatně líp hopsalo s menším hrudníkem.... Twisted Evil Nicméně jestli s Irskem jednou přestanu, tak nastanou veeelké pokusy.
Jo a díky za kompliment ohledně postavy - ony ty fotky jsou už nějakej pátek starý, ale na pohled ta figura vypadá pořád víceméně stejně (teda alespoň od tý doby, co jsem před pár měsícema zintenzivnila cvičení Wink ). Ale nepříjemnej fakt je, že s věkem se ty dietetický chyby už tak snadno neodpouští a člověk si je musí odpracovat. V mládí mi klíďo prošly dva balíčky dětských piškotů s půlkilovkou nutelly na posezení (a to jsem se věnovala především sportu zvanýmu gaučing), teď by to asi nedopadlo nejlíp (ale zase mě tyhle věci, už vzhledem ke složení, ani moc nelákaj, rozhodně ne v tomhle množství, zaplaťpánbůh).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2014 7:27 pm    Předmět: Citovat

O kotvičníku jsem založila samostatné vlákno
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=364454#364454
a přesunula tam příspěvky, které byly převážně o něm. Prosím, v diskusi pokračujte odděleně.

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aa.zdrazil
8-20
8-20


Založen: 21.5.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 6:51 pm    Předmět: Citovat

Já jím chia semínka tak 2,5 měsíce, dávám si je do bílého jogurtu, ale abych řekla pravdu na vlasech žádnou změnu nevidím. Prý jsou na hubnutí,ale s vlasama nedělaj žádné divy Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loredana
0-7
0-7


Založen: 20.1.2019
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 10:49 pm    Předmět: Citovat

Hezký den,

s chia semínky teď prodávají brusinkové a borůvkové kaše v DM drogerii. Na rychlou snídani mi přijdou úplně super. Jinak kdo chce a má čas experimentovat, tak několik dobrých receptů je na http://smoothierecepty.cz/chia-seminka/

Např. Jahodový chia tvaroh a s citrónovou kůrou

Ingredience

- 1 a ½ hrnku dobře vyzrálých jahod (očištěných a rozpůlených)
- 3 lžíce agávového sirupu, medu či jiného sladidla dle chuti
- 3 lžíce kokosového oleje
- 2 lžíce citronové kůry
- 1 až 2 dvě lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
- 2 lžíce chia semínek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.