Zrz a šedivění
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8af907b743726fe02681834ad37435b3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 10:02 pm    Předmět: Zrz a šedivění Citovat

Celý život mě to zajímá a nedaří se mi najít odpověď. Jak vlastně šediví zrzaví lidé ? Slyšela jsem, že hodně pozdě a pomalu. Ale to je jen takové "jedna paní povídala". Máte o tom někdo nějaké poznatky ? Já nemám ve svém okolí srovnání, celá rodina je hodně tmavovlasá/myšecí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 1:30 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tmavší zrz, na jaře mi bude 31 a šedivý vlas mám jeden( spíš stříbrný), už od dětství a hýčkám si ho Smile . U nás v rodině se ale obecně nešediví- mamince je 68 a má svoje hnědé vlasy, žádná šeď. Dědeček se dožil 90 let a taky měl stále až do smrti svoje tmavé vlasy. Jinak těch zrzavých lidí je tak málo..., že vlastně osobně nikoho neznám. Jen jednoho chlapečka, ale tomu je 11 let... Co mám z mého okolí odpozorované, tak nejdříve začínají šedivět lidé tmavovlasí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 4:15 pm    Předmět: Citovat

látka, ktorá spôsobuje farbu vlasov sa nazýva melanín
tri základné typy:
eumelanín (tmavohnedý až čierny)
feomelanín (svetlý) - oranžový pigment.. obsahujú ho výlučne veľmi svetlé vlasy.. tmavšie odtiene sú tvorené kombináciou s tmavým melanínom
erytromelanín (červený) - spôsobuje hrdzavú farbu vlasov

s postupujúcim vekom najskôr klesá obsah červeného pigmentu erytromelanínu, až neskôr sa znižuje obsah feomelanínu. najneskôr sa znižuje obsah tmavého pigmentu eumelanínu. vysvetľuje to skutočnosť, prečo červené vlasy najskôr zhnednú, až potom zosivejú. rovnako sa dá vysvetliť fakt, že skôr a častejšie šedivejú vlasy tmavšie, obsahujúce podstatne viac všetkých pigmentov ako vlasy svetlejšie..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

Uf, dost vyčerpávající odpověď a zase jsem se dověděla něco, co jsem nevěděla... díky, Karmillo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing No Karmillo, to je paráda ! Takže ještě než zešedivím, budu mít svoje vysněné tmavohnědé vlasy ? Shocked Tak na to si počkám Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 9:36 pm    Předmět: Citovat

Znám jednu paní, které je už přes devadesát. Má úplně bílé vlasy (já ji jinak už nepamatuji), ale když jsme si o tom jednou povídaly, jaké vlasy měla v mládí, tak říkala, že byla úplně rezavá. Mimochodem, vlasy má stále neuvěřitelně husté a na ten věk velmi kvalitní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanybany
81-160
81-160


Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

éééé mně šedivý vlasy...a to je mně teprve 23....já nescůůůů....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

Tak řekla bych, že hodně na tom bude záviset i genetika. Ta je spíš na prvním místě před kožními barvivy. Smile

A ještě mě napadlo, že dřív začínají šedivět tmavovlasí proto, že na nich to jde mnohem víc vidět . Ale zas se mi líbí, že světlozrzaví a blond mají úplně sněhobílé vlasy, kdežto tmavovlasí takovou tu šedou... Tedy doufám, bo já chci mít bílé Razz Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 1:40 pm    Předmět: Citovat

Jo, to mě taky napadlo, že v těch světlejších vlasech není sem tam nějaký ten bílý vlas vidět, kdežto na tmavých si člověk všimne i pár bílých vlásků... Jinak mně šedivění (v přiměřeném věku) nepřijde žádná katastrofa, naopak se mi prošedivělé vlasy líbí a víc ty tmavé, kde je takový ten kontrast toho tmavého a stříbra... Což mě zcela jistě nepotká Sad . Ale úplně bílé (opět v přiměřeném věku) jsou taky moc fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 1:47 pm    Předmět: Citovat

Měla jsem kamarádku, která ve svých 18 byla úplně šedivá... Ona se tedy barvila červeno/oranžová, ale vždy, když ji to začalo odrůstat, tak to bylo dost vidět. Tohle musí být šílené. Na druhou stranu současný moderní trend popelavých melírů je naprosto stejný - ty vlasy ve většině případech vypadají jak šedivé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.