Bio maso
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Biopotraviny:
nekonzumuji, bio mánie se mě netýká
21%
 21%  [ 12 ]
občas pro zpestření koupím
38%
 38%  [ 21 ]
kupuji a vařím z nich poměrně často
32%
 32%  [ 18 ]
jsou mým denním chlebem :)
7%
 7%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 55

Autor Zpráva
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:27 am    Předmět: Citovat

Jelikoz jsem spousty let vegetarianka a muj tygrik taky,tak rozhodne maso nekupujem,ale vim jiste,ze pokud bych maso jedla(coz se nestane Very Happy )tak jedine bio,radeji bych ho mela vzacne a s kvalitou a s dobrym pocitem,nez casto spatne Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:54 am    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
Jelikoz jsem spousty let vegetarianka a muj tygrik taky,tak rozhodne maso nekupujem,ale vim jiste,ze pokud bych maso jedla(coz se nestane Very Happy )tak jedine bio,radeji bych ho mela vzacne a s kvalitou a s dobrym pocitem,nez casto spatne Cool


Také k tomu asi postupně směřuji... nevím, jak "ten můj"... Smile I když je fakt, že když jsem u nás "novou stravu" zaváděla, vyslechla jsem si, jak je chlap od přírody masožravec, jak maso biologicky potřebuje, že žádné "náhražky" jíst ani za nic nebude (přestože ani doma krom kuřecího, krůtího a rybího jiné maso nevařili) a kdesi cosi, no a teď? Jak mu, panečku, robi, sója, seitan a bezmasé párky nebo salámy chutnají... Smile

Samozřejmě, že to jde i bez masa. Pověry, že pak tělo bůhvíjak strádá, jsou nejspíš vyvozené z toho, že někdo stravě jen pramálo rozumí, vyřadí živočišné produkty a nezajistí si plnohodnotnou pestrou stravu, která potřebné látky nacházející se v masu tělu spolehlivě zajistí...

Každopádně, máš můj obdiv, opravdu. Vy jste s mužem vegetariáni, anebo přímo vegani?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:58 am    Předmět: Citovat

dekuju Very Happy my jsme vegetariani a oba silene let,uz jsme se jako vegetarianio i poznali Cool Ja jsem osm let uplna vegetarianka a pred tim jsem k tomu dva roky smerovala,jenze mi to na zakladce doma zakazovali,tak jsem alespon jednou tydne maso povinne musela Confused no ale me to vylozene svedci,jelikoz maso mi nikdy ani nechutnalo,ale zjisila jsem ,ze ja mivam takove kolapsy,kdy se vic podvedome naklanim k veganstvi,ale ja posloucham celkove ,co telo potrebuje,takze se tomu nebranim Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 10:01 am    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Já bych řekla že bio ryby by mohly být ty pocházející ze znečištěných částí moří... jinak všechny mořské určitě ne, protože ryby pochytají z vody kde co, spoustu škodlivin, olovo atd. Confused bohužel.
A jinak tady je jeden mini článeček na dané téma.


Přesně tak, máte pravdu, holky. Smile Proto i ty ryby jíme jen málo. A kupuji jen lososa, takové ty podkovičky s nálepkou, že pochází z hlukokých vod Aljašky, nikoliv z velkochovu. Samozřejmě, že ani ten není "bio", ale připadá mi to jako to menší zlo...

S kuřaty s Tebou rovněž souhlasím, Slunéčko. Možná půjdou časem ceny bio kuřat dolů, bude-li o ně velký zájem. Proto jsme se s přítelem rozhodli, že si jej přece jen jednou za čas prostě dopřejeme a tím přispějeme svou troškou do mlýna..... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

teda já s tím zkušenosti nemám. My vždycky koupíme půlku prasete a tu máme v mrazáku. A děláme prejt a tlačenku........mnam, mnam..... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 10:39 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
teda já s tím zkušenosti nemám. My vždycky koupíme půlku prasete a tu máme v mrazáku. A děláme prejt a tlačenku........mnam, mnam..... Laughing

zlatá slova.. není nad to se pořádně naž..t!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, máte pravdu, holky. Proto i ty ryby jíme jen málo. A kupuji jen lososa, takové ty podkovičky s nálepkou, že pochází z hlukokých vod Aljašky, nikoliv z velkochovu. Samozřejmě, že ani ten není "bio", ale připadá mi to jako to menší zlo...

Nechci ti brát iluze, ale zrovna lososí maso se barví na oranžovo. Nevím, jakými barvami, ale bio barvy to asi nebudou. Losos normálně oranžové maso nemá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Přesně tak, máte pravdu, holky. Proto i ty ryby jíme jen málo. A kupuji jen lososa, takové ty podkovičky s nálepkou, že pochází z hlukokých vod Aljašky, nikoliv z velkochovu. Samozřejmě, že ani ten není "bio", ale připadá mi to jako to menší zlo...

Nechci ti brát iluze, ale zrovna lososí maso se barví na oranžovo. Nevím, jakými barvami, ale bio barvy to asi nebudou. Losos normálně oranžové maso nemá...


Mně iluze snad nemůže vzít nic a nikdo... Very Happy Oranžový rozhodně není, spíš lehce našedlý, možná trošku do růžova... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:43 pm    Předmět: Citovat

Virgo napsal:
Káťa napsal:
Přesně tak, máte pravdu, holky. Proto i ty ryby jíme jen málo. A kupuji jen lososa, takové ty podkovičky s nálepkou, že pochází z hlukokých vod Aljašky, nikoliv z velkochovu. Samozřejmě, že ani ten není "bio", ale připadá mi to jako to menší zlo...

Nechci ti brát iluze, ale zrovna lososí maso se barví na oranžovo. Nevím, jakými barvami, ale bio barvy to asi nebudou. Losos normálně oranžové maso nemá...


Mně iluze snad nemůže vzít nic a nikdo... Very Happy Oranžový rozhodně není, spíš lehce našedlý, možná trošku do růžova... Smile


Oranžový losos??? Shocked Já viděla jen růžového, jak píše Virgo, až do šeda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Virgo napsal:
Slunéčko napsal:
Já bych řekla že bio ryby by mohly být ty pocházející ze znečištěných částí moří... jinak všechny mořské určitě ne, protože ryby pochytají z vody kde co, spoustu škodlivin, olovo atd. Confused bohužel.
A jinak tady je jeden mini článeček na dané téma.


Přesně tak, máte pravdu, holky. Smile Proto i ty ryby jíme jen málo. A kupuji jen lososa, takové ty podkovičky s nálepkou, že pochází z hlukokých vod Aljašky, nikoliv z velkochovu. Samozřejmě, že ani ten není "bio", ale připadá mi to jako to menší zlo...

S kuřaty s Tebou rovněž souhlasím, Slunéčko. Možná půjdou časem ceny bio kuřat dolů, bude-li o ně velký zájem. Proto jsme se s přítelem rozhodli, že si jej přece jen jednou za čas prostě dopřejeme a tím přispějeme svou troškou do mlýna..... Very Happy


tak ja jsem v nedeli potkala spoluzaka ze zakladky, jede na aljasku do "rybi firmy" a kdyz mi popisoval, jak to tam chodi, bylo mi z toho fakt smutno. a i on z toho je docela spatnej, ze tam ma jet..myslela jsem si, ze ty severnejsi a "vyspelejsi" zeme maji prece jen lepsi pristup, ale potom, co jsem slysela(videt jsem to nechtela), tak jsem uplne znechucena. jinak ja nejim ani ryby, na druhou stranu ted me napadlo, ze treba konzervy pro pry a kocky, porad je to to same a je to absurdni..doufam, ze tohle tema bude pokracoat, mam pocit, ze vzdycky, kdyz neco napisu, tak to tema uplne zazdim Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.