Květinové vody Salus
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=78c46cba35053fa2097b6c58674dbd2aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

No, udajne se po tom lip rozcesavaji, ale ja ju lupu na oblicej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:08 pm    Předmět: Citovat

O květinových vodách se obecně píše zde (+ tam jsou jednotlivé druhy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

Já vím, to jsem četla, akorát nevím, co přesně si představit pod "Usnadňuje rozčesávání vlasů, regeneruje vlasovou pokožku". A hlavně jak moc to funguje. Jako kondicionér?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:29 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Já vím, to jsem četla, akorát nevím, co přesně si představit pod "Usnadňuje rozčesávání vlasů, regeneruje vlasovou pokožku". A hlavně jak moc to funguje. Jako kondicionér?

Aha, promiň, nosím dříví do lesa Very Happy S tím rozčesáváním snad poradí Vílka, já si ji dávám jen na obličej. Ale taky sjem si říkala, jak působí na to rozčesávání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

Me to na rozcesavani (tych parkrat, co jsem to zkousela) nepusobilo nijak - proste to "zmokří" vlasy, takze jak kdybyste je rozcesavaly proste mokre, nikoli po kondicioneru Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

no mně bude stačit, když to ty vlasy bude aspoň trochu hydratovat... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 4:26 pm    Předmět: Citovat

Mě přišlo, že se té květinové vody na vlasy moc nedostalo, nebo zase byly zbytečně mokrý, nevím, jestli to bylo tím rozstřikovačem, nebo jsem taková nešika Embarassed Laughing . Hlavně je jí hrozně málo. A v rozčesávání mi pomohla jak kdy(měla jsem rozmarýnovou).
Myslíte, že by se dala vyrobit po domácku? Kdysi jsem zkoušela vyrobit růžovou vodu, ale moc dlouho nevydržela, brzy se zkazila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Tohle je recept z Dadalovy kuchařky:

... vlastní růžovou vodu si můžeme připravit několika jednoduššími způsoby: okvětní lísky růží smočíme v destilované vody v uzavřené nádobě a vodu uvedeme do pomalého varu. Potom nádobu odstavíme a stále uzavřenou necháme ochladit. Pak lístky vyždímáme a získanou kapalinu, již růžovou vodu, používáme. Můžeme ji uchovávat v chladničce maximálně 2 týdny. Tímto způsobem připravená růžová voda sice neobsahuje příliš komponent růžového oleje, není také připravena tak sterilně jako průmyslová růžová voda a také si do ní pravděpodobně nepřidáme konzervační látky. Prodloužit životnost a zlepšit kvalitu naší domácí růžové vody můžeme přídavkem jedné nebo dvou kapek komerčního růžového oleje. V dalším postupu je doporučeno použít 1 šálek růžových lístků, 1/2 šálku alkoholu a 1 a 1/2 šálku vody. Nejdříve povaříme 10 minut okvětní listky ve vodě, pak odcedíme a vyždímáme vodu. Do vody přidáme alkohol (není nutné, ale působí jako konzervační látka). Skladujeme v chladničce 2 týdny za přítomnosti alkoholu nebo jeden týden bez něho. Můžeme ji připravit také vyluhováním rozdrcených nerozvinutých poupat v převařené vodě. Lze též použít okvětních lístků krátce povařených v oslazené vodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Tohle je recept z Dadalovy kuchařky:

... vlastní růžovou vodu si můžeme připravit několika jednoduššími způsoby: okvětní lísky růží smočíme v destilované vody v uzavřené nádobě a vodu uvedeme do pomalého varu. Potom nádobu odstavíme a stále uzavřenou necháme ochladit. Pak lístky vyždímáme a získanou kapalinu, již růžovou vodu, používáme. Můžeme ji uchovávat v chladničce maximálně 2 týdny. Tímto způsobem připravená růžová voda sice neobsahuje příliš komponent růžového oleje, není také připravena tak sterilně jako průmyslová růžová voda a také si do ní pravděpodobně nepřidáme konzervační látky. Prodloužit životnost a zlepšit kvalitu naší domácí růžové vody můžeme přídavkem jedné nebo dvou kapek komerčního růžového oleje. V dalším postupu je doporučeno použít 1 šálek růžových lístků, 1/2 šálku alkoholu a 1 a 1/2 šálku vody. Nejdříve povaříme 10 minut okvětní listky ve vodě, pak odcedíme a vyždímáme vodu. Do vody přidáme alkohol (není nutné, ale působí jako konzervační látka). Skladujeme v chladničce 2 týdny za přítomnosti alkoholu nebo jeden týden bez něho. Můžeme ji připravit také vyluhováním rozdrcených nerozvinutých poupat v převařené vodě. Lze též použít okvětních lístků krátce povařených v oslazené vodě.


Jů, díky Very Happy . Já tenkrát louhovala. Sice to dlouho nevydrží, ale někdy to zas musím vyzkoušet. Vím, že mi ta moje domácí tenkrát náádherně voněla Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 11:09 am    Předmět: Citovat

Tak já jsem si minulý týden koupila levandulovou, ale zatím jsem ji použila jen jednou a žádný zázrak jsem nepozorovala. Ale možná bych tomu měla dát víc času, koneckonců hydratovat vlasy není tak špatný nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.