Bio maso
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Biopotraviny:
nekonzumuji, bio mánie se mě netýká
21%
 21%  [ 12 ]
občas pro zpestření koupím
38%
 38%  [ 21 ]
kupuji a vařím z nich poměrně často
32%
 32%  [ 18 ]
jsou mým denním chlebem :)
7%
 7%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 55

Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 11:49 am    Předmět: Citovat

Mě to právě přijde dost "tvrdé" říct - tak, u nás maso nebude a basta, dělej si s tím co chceš, přikláním se ke kompromisu, protože mi přijd,e že to k partnerství patří, nějak se dohodnout a "vyrovnat se" s požadavky toho druhého, s jeho názory a zálibami apod. ((přijde mi to trochu jako když jeden modrou barvu nesnáší, druhý ji miluje, tak si vymaluje ložnici namodro, ať se s tím ten druhý nějak vyrovná.. Možná trochu blbý příklad, ale nevím, za mě takhle prostě ne...)
Ale já zase nemůžu říct, že bych s masem měla problém a dělalo by se mi z něj blivno, takže ho klidně uvařím (a sním), jen nemám potřebu ho mít tak často jako přítel (ale občas ano) - pokud bereme jako maso i nějaký ten salám a vysočinu, tak něco takového má každý den, třeba jen kousek, ale má...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:27 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
no jo, ale když to vezmeš, tak jsi právě udupala názor toho druhého, který maso jí.. a nechce se ho vzdát.. zatnout tipec přece taky není řešení..

Počkej, jaké udupání názoru?
Já mu neříkám ať to maso nejí, ale pouze, ať si ho udělá sám. Vařit umí, takže finito. A pokud by neuměl, může se to naučit, navíc mě by v životě nenapadlo chtít po někom druhém, ať vaří jenom to, co chci já Smile
(navíc - vezměme si to z opačného pohledu - když o nějakém člověku vím že má zásady, které se s jezením masa vylučují - to by mi přišlo docela sprostý po něm chtít - hele uvař mi maso, já to neumím)

Hanča napsal:
ale vážně si prostě nemyslím, že říct: ok, já nejím maso z toho důvodu, že se zvířaty soucítím a ty ho tím pádem jíst nebudeš taky a udělej si to jak chceš..
prostě za mě ne..

Ale proč "ty ho tím pádem nebudeš jíst taky"?
Ať ho klidně jí, ale ať si ho sám udělá.
Určitě je jednodušší naučit některé muže vařit než je odnaučit jíst maso Very Happy
---------------
Jinak ano, samozřejmě je to o dohodě a o ochotě se respektovat navzájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:41 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Hanča napsal:
no jo, ale když to vezmeš, tak jsi právě udupala názor toho druhého, který maso jí.. a nechce se ho vzdát.. zatnout tipec přece taky není řešení..

Počkej, jaké udupání názoru?
Já mu neříkám ať to maso nejí, ale pouze, ať si ho udělá sám. Vařit umí, takže finito. A pokud by neuměl, může se to naučit, navíc mě by v životě nenapadlo chtít po někom druhém, ať vaří jenom to, co chci já Smile
(navíc - vezměme si to z opačného pohledu - když o nějakém člověku vím že má zásady, které se s jezením masa vylučují - to by mi přišlo docela sprostý po něm chtít - hele uvař mi maso, já to neumím)

Hanča napsal:
ale vážně si prostě nemyslím, že říct: ok, já nejím maso z toho důvodu, že se zvířaty soucítím a ty ho tím pádem jíst nebudeš taky a udělej si to jak chceš..
prostě za mě ne..

Ale proč "ty ho tím pádem nebudeš jíst taky"?
Ať ho klidně jí, ale ať si ho sám udělá.
Určitě je jednodušší naučit některé muže vařit než je odnaučit jíst maso Very Happy
---------------
Jinak ano, samozřejmě je to o dohodě a o ochotě se respektovat navzájem.


každý to prostě vidíme z jiného pohledu..Smile

jinak k té poslední větě, já bych muže, aby vařil, rozhodně nenutila a hlavně bych ho ani k plotně nepustila.. Laughing za á vím, že to vážně neumí a jsou věci, které se prostě naučit nedají, když na to nemá buňky a za bé, u nás platí dohoda: já vařím, ty umýváš, takže kdo by se s tím nájezdem v kuchyni dřel, když tu kuchyň zaprasí, i když si dělá jen sirup do vody.. Laughing Laughing
navíc jsem se kdysi snažila ho zapojit třeba do škrábání brambor.. než to oškrábal, než sesbíral slupky po obýváku, než udělal z kostek oválky, protože kostičkové brambory jsem odmítla jíst.
Laughing Laughing

takže i to může být jeden z důvodů kompromisu..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:52 pm    Předmět: Citovat

Je to těžké. Myslím si, že nějaké vyjasnění situace ohledně stravovacích návyků by mělo předcházet společnému bydlení. Když vím, že si beru zarytého vegetariána tak nebudu po něm chtít, aby mi vařil steaky. I když se může stát, že z vegetariána se stane masožrout a naopak.
Já vím, že umírněná konzumace masa je zdraví prospěšná, takže mažu chlapovi med kolem huby, že to dělám pro jeho zdraví, žu mu tím projevuju lásku( na to on slyší). Naštěstí když má hlad tak sežere bez větších keců cokoliv a je za to vděčnej, protože sám si uvaří leda tak prd a z těch hospodských srágor a přepáleného tuku už měl nejednou pokaženej žaludek.

Já mám zkušenost opačnou, nežli popisovala Nicole. Bývalý přítel, jeho matka, se kterou žil a jeho přátelé, se ktrými se intenzivně stýkal, byli vegetariáni. Jeho matka byla doslova hysterická, jakmile jsem si domů přinesla kousínek šunky na chleba, v restauraci trousila hlasité poznámky směrem k lidem, kteří obědvali maso a pokaždé to vrcholilo tím, že z té restaurace odešla. Dost podobné to bylo s jeho přáteli. Když jsem si dala boloňské lasagne, celou dobu jsem musela poslouchat o pojídání mrtvol.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:53 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
než udělal z kostek oválky, protože kostičkové brambory jsem odmítla jíst.

Shocked Laughing proboha proč? Laughing on je v tom nějaký rozdíl, jestli to jsou kostičky, nebo oválky? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:56 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Hanča napsal:
než udělal z kostek oválky, protože kostičkové brambory jsem odmítla jíst.

Shocked Laughing proboha proč? Laughing on je v tom nějaký rozdíl, jestli to jsou kostičky, nebo oválky? Laughing


fest, jak jinak bys pro příště (u nás tedy příště nebylo Laughing) chtěla ukázat, že brambory se neloupou tak, že se okrájí do kostičky? Laughing z jedné brambory tak uděláš větší čtvrtku.. Laughing takže oválky dělal za trest.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:58 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
fest, jak jinak bys pro příště (u nás tedy příště nebylo Laughing) chtěla ukázat, že brambory se neloupou tak, že se okrájí do kostičky? Laughing z jedné brambory tak uděláš větší čtvrtku.. Laughing takže oválky dělal za trest.. Laughing

to by možná spíš pomohlo nedat mu na to nůž, ale škrabku, tou se kostičky dělají dost blbě Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Hanča napsal:
fest, jak jinak bys pro příště (u nás tedy příště nebylo Laughing) chtěla ukázat, že brambory se neloupou tak, že se okrájí do kostičky? Laughing z jedné brambory tak uděláš větší čtvrtku.. Laughing takže oválky dělal za trest.. Laughing

to by možná spíš pomohlo nedat mu na to nůž, ale škrabku, tou se kostičky dělají dost blbě Laughing Wink


škrabka se u tchýně nevede Rolling Eyes a doma bych mu máminu keramickou nedala.. Laughing za á by se mohl podřezat, aby mi ukázal, že na to nemá Laughing a za bé kostičky jí jdou taky.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 1:15 pm    Předmět: Citovat

Buď je můj přítel hodně výjimečný nebo ty své chlapy prostě podceňujete.
Brambory oškrábe suverénně rychleji než já, cibuli nakráje na menší a úhlednější kousíčky a když má hlad, tak si uvaří na co má chuť. Asi na tom má hodně vliv výchova, protože odmala pomáhal a tak mu to přijde normální.
A já jsem za to ráda.

Abych nebyla úplně OT a přiblížila se aspoň tématu vegetariánství. Je sice hezké, že já maso jíst nechci (a nikdo mě k tomu nenutí), ale co až budou děti? Přeci jen by děcka měla mít přísun živočišných bílkovin, nemyslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 1:18 pm    Předmět: Citovat

neewe napsal:
Buď je můj přítel hodně výjimečný nebo ty své chlapy prostě podceňujete.
Brambory oškrábe suverénně rychleji než já, cibuli nakráje na menší a úhlednější kousíčky a když má hlad, tak si uvaří na co má chuť. Asi na tom má hodně vliv výchova, protože odmala pomáhal a tak mu to přijde normální.
A já jsem za to ráda.

Abych nebyla úplně OT a přiblížila se aspoň tématu vegetariánství. Je sice hezké, že já maso jíst nechci (a nikdo mě k tomu nenutí), ale co až budou děti? Přeci jen by děcka měla mít přísun živočišných bílkovin, nemyslíte?


věř mi, nepodceňujeme, aspoň já ne..Wink prostě vím, kde jsou jeho schopnosti a v kuchyni rozhodně ne..Smile prostě máme starý model.. já vařím, on vyrábí police nebo odpočívadlo pro kočky do stropu.. taky jsem za to ráda..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.