Silikony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 103, 104, 105, 106, 107  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: pá leden 10, 2014 10:54 pm    Předmět: Citovat

A nie je to s tými silikónmi tak, že vlasom len treba dať čas? apoň u mňa to tak bolo, že ako som ich vysadila tak dosť dlho to vyzeralo na prudko sa znižujúcu kvalitu, dosť dlho. stále som sa chcela vrátiť k nim a sem tam som aj použila niečo také ,,mňamkové,, ale postupne som vydržala úplne bez a teraz mám vlasy úplne iné... ako , pravdupovediac má značnú zásluhu na tej kvalite TT, ale jednoducho keď prešla tá kríza vlasy sa ,,samé od seba zmenili,,, je pravda, že aj teraz poškuľujem napr. po tom novom glis kur oleji, ale zároveň sa aj bojím, že ba sa tým vlasy opať pokazili Rolling Eyes Rolling Eyes i keď čo sa týka končekov možno je to blbosť. v každom prípade som si dlho ymslela, že moje vlasy jednoducho silikóny poterbujú a aha ich.. Shocked ale teda nebola som na čistej prírode, striedam prírodu s chémiou ale vše bez silikónov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragell
81-160
81-160


Založen: 28.12.2013
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá leden 10, 2014 11:10 pm    Předmět: Citovat

Stripped napsal:
Dragell napsal:
A zkoušela si na objem z řady professional? http://www.dm.de/linkableblob/de_homepage/7598/data/bild-balea-professional-pures-volumen-und-struktur-shampoo-data.png%3Fv%3D1346062184000

Na ten se chystám. Razz

Tak pak dej vědět, taky chci vyzkoušet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: po leden 13, 2014 12:35 pm    Předmět: v Citovat

ahoj, zhruba před měsícem a něco jsem použila jeden šampon se silikony a celý měsíc se mi pak mastily vlasy, sice byly pružný, ale hodně mastný a zplihlý ( ze šamponu), nyní po měsíci se mi podařilo ty silikony vymýt, ale vlasy jsou suché a nic na ně nezabírá, je možný, že po tom měsíci vlasy prostě nedostávaly výživu od kořínků (maz) a proto, jsou teď vlasy tak suché? Předtím jsem s tím problém neměla Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: po leden 13, 2014 1:17 pm    Předmět: Citovat

melissa napsal:
...jak je možné, že to nijak nevadí pokožce hlavy.. Question nedělá to tam taky nějaký nános třeba? .. když jsou to ty nevymývací.. nebo to na kůži nechytá?


jen tak na okraj.... nevymývací silikon je mýtus či špatně pochopené "nevymyješ ho VODOU".... silikony lze vymýt sulfáty (SLS, SLES)....

silikony ale i tak na pokožku nepatří, můžou utvářet právě ten nepropustný film, který brání pokožce dýchat.... nevím, jestli u mě to bylo jen tím nebo se na tom podepsala i změna péče, ale co nepoužívám silikony na pokožku, tak se mi začla objevovat spousta malých vlásků, celé pramínky.... ale konečkům silikon sem tam dopřeju, tam není co moc pokazit, pokud se to nepřehání.... a pokud to vlasům svědčí, nechápu, proč jim ten silikon jednou začas nedopřát??
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stripped
41-80
41-80


Založen: 22.8.2012
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po leden 13, 2014 1:20 pm    Předmět: Citovat

leny napsal:
A nie je to s tými silikónmi tak, že vlasom len treba dať čas? apoň u mňa to tak bolo, že ako som ich vysadila tak dosť dlho to vyzeralo na prudko sa znižujúcu kvalitu, dosť dlho. stále som sa chcela vrátiť k nim a sem tam som aj použila niečo také ,,mňamkové,, ale postupne som vydržala úplne bez a teraz mám vlasy úplne iné... ako , pravdupovediac má značnú zásluhu na tej kvalite TT, ale jednoducho keď prešla tá kríza vlasy sa ,,samé od seba zmenili,,, je pravda, že aj teraz poškuľujem napr. po tom novom glis kur oleji, ale zároveň sa aj bojím, že ba sa tým vlasy opať pokazili Rolling Eyes Rolling Eyes i keď čo sa týka končekov možno je to blbosť. v každom prípade som si dlho ymslela, že moje vlasy jednoducho silikóny poterbujú a aha ich.. Shocked ale teda nebola som na čistej prírode, striedam prírodu s chémiou ale vše bez silikónov

Já myslím, že rok je dostatečná doba na to, aby si vlasy na přírodní šampony zvykly, ale kdo ví, možná to trvá déle. Vlasy se mi po nic prostě nelíbí, jsou strašně přesušené, vypadá to jako sláma. Momentálně jsem ale objevila šampon, který by snad mohl zabrat, je bez silikonů, parabenů a SLS, tak uvidíme. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po leden 13, 2014 2:02 pm    Předmět: Citovat

lethality napsal:

jen tak na okraj.... nevymývací silikon je mýtus či špatně pochopené "nevymyješ ho VODOU".... silikony lze vymýt sulfáty (SLS, SLES)....


dík za vysvětlení, Smile ale stejně mi teda není jasné, jak to funguje, když bych si dala silikonovo-sulfátový šampon (kterých je většina), tak jak tam silikon zůstane, když se tím SLSem hnedka vymývá? Laughing omlouvám se za asi debilní dotaz, ale na chemii jsem nikdy moc nebyla.. jako na pochopení učiva Wink

s těma konečkama souhlasím bez výhrad. sama zatím nemám potřebu, ale jakmile se to změní, jsem připravená zkusit něco jako tekuté krystaly a spol. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: po leden 13, 2014 3:50 pm    Předmět: Citovat

melissa napsal:
ale stejně mi teda není jasné, jak to funguje, když bych si dala silikonovo-sulfátový šampon (kterých je většina), tak jak tam silikon zůstane, když se tím SLSem hnedka vymývá?


On se rozhodně nevymyje hned, ale v závislosti na druhu silikonu od pár dnů do pár měsíců a taky záleží, jak často myješ a jaký sulfát v tom šamponu je, třeba to SLS se používá na mytí podlah, takže smyje všechno a celkem rychle Wink Ale teda zatím jsem neviděla žádný šampón, který by ho obsahoval, 80% jich obsahuje SLES...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: po leden 13, 2014 8:30 pm    Předmět: Citovat

myslím, že je to tak trochu začarovaný kruh s tím vymýváním/mytím..... asi bude záležet na poměru SLES a silikonu(ů), pokud je to nevyvážené a silikony se více dodávají, jak vymývají, asi by mělo docházet k hromadění na pokožce a vlasech.... osobně nechápu, proč vůbec do šamponů, které se dávají na pokožku, cpou silikony.... ale asi možná proto, aby ty silné tenzidy nevysušovaly vlasy.... a nebo prostě sou silikony v módě a ta kosmetika, co je nemá, je out? někdy mi to tak připadá.... když třeba gliss kur měl dříve i masky bez silikonů a teď? těžko hledat....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragell
81-160
81-160


Založen: 28.12.2013
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 6:25 pm    Předmět: Citovat

Zjistila sem, že mám po silikonovém kondicioneru jakoby spálené vlasy.. jak zvláštní Very Happy ale to jen po dražším, normální gliss kur byl v pohodě Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poppaea
161-320
161-320


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 12:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, zkusíte mi prosím někdo poradit?
Pověřila jsem manžela koupí masky Elseve Re-Nutrition s tím, že tady na webu jsem našla, že neobsahuje silikony.
No a koukla jsem do složení a jeden silikon jsem tam našla - Amodimethicone, a když jsem hledala dál, tak jsem zjistila, že sám je nerozpustný, ale že v kombinaci s Cetrimonium Chloridem a Trideceth-12 rozpustný naopak je.
Ve složení jsem sice našla Cetrimonium Chlorid, ale pak už jen Trideceth-6.
Tak by mě docela zajímalo, jak to v tomhle případě s rozpustností je.
I když uvažuju, že ho použiju tak jako tak, protože už několik let silikony vůbec nepoužívám a poslední dobou mám vlasy nic moc, suché a nelesklé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 103, 104, 105, 106, 107  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.