Zahradničení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9ae772ed3e80848c1e65eb4767c433e0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:43 am    Předmět: Citovat

No, já vím, proč tyhle věci kupuju jako sazenice Laughing Po pár měsících přírůstek přinejmenším o dvacet čísel Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 9:17 am    Předmět: Citovat

Levandula mi krasne zo dna na den rastie pred ocami, uz ma cca 5 centikov Smile
A este k tomu, mamka kupila vo vypredaji taku vypelichanu orchideu, tak som si povedala, ze ju prebudim k zivotu, ufikla som jej kvetne stonky, teraz uz jej rastie novy list a pusta nove korene a asi aj novu kvetnu stonku (kamoskina mama ma sprdla, ze jak som jej mohla odstrihnut tu kvetnu stonku, ze to sa nema robit, ale nejak sa uz z toho zviecha) Very Happy
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atra.Dark
161-320
161-320


Založen: 31.8.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 1:20 pm    Předmět: Citovat

Taky máme krásnou levanduli Smile
Tu orchidej závidím, strašně moc nějakou chci, ale neměla bych jí kam dát a asi bych na ní ani neměla Very Happy Nedávno jsem viděla úžasnou fialovou v nějakém letáčku a chtěla jsem přemluvit mamku, ať mi jí koupí za maturitu Very Happy
Jinak se mi úspěšně povedlo vypěstovat bazalku, mám jí plné tři truhlíky a pořád roste. Moje oblíbené oregáno taky raší, ale to je trochu složitější, nicméně nakonec to vypadá, že taky bude Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2011 1:00 pm    Předmět: Citovat

Atra.Dark napsal:
Taky máme krásnou levanduli Smile
Tu orchidej závidím, strašně moc nějakou chci, ale neměla bych jí kam dát a asi bych na ní ani neměla Very Happy Nedávno jsem viděla úžasnou fialovou v nějakém letáčku a chtěla jsem přemluvit mamku, ať mi jí koupí za maturitu Very Happy
Jinak se mi úspěšně povedlo vypěstovat bazalku, mám jí plné tři truhlíky a pořád roste. Moje oblíbené oregáno taky raší, ale to je trochu složitější, nicméně nakonec to vypadá, že taky bude Smile


no pisala som ze mamka ju kupila vo vypredaji, vysla ju na 1 euro Smile prepocet nemam sajn, ale proste lacna Smile s bazalkou a oreganom gratulujem, ja to radsej nepestujem, do jedla mi stacia aj ako korenie v sacku z obchodu Very Happy
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 2:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, potřebovala bych poradit. O víkendu se chci vrhnout na vytvoření záhonku na pěstování zeleniny. Přítelova babička mi poskytne kus zahrady, která je však zatím normálně pokrytá trávníkem. Zkušenosti s tim moc nemám, až na pěstování rajčat, salátu a bylinek ve kbelíkách, ale normální záhonek není moje partie. Je tu nějaká zkušená zahradnice co mi poradí jak na to. Případně jestli je na to vůbec vhodná doba (vyrytí trávníku, zkypření půdy apod.)? Chtěla bych tam vysadit takovou klasickou zeleninu (tu asi až v dubnu, ne?)- mrkev, cibule, hrášek, rajčata, česnek, ředkvičky, salát...Ocením každou radu praktika Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 2:52 pm    Předmět: Citovat

Kaisho, zcela základní věc ohledně vhodnosti doby, zrýt to v podstatě můžeš hned, ale nejsem si jistá, jestli nebude půda ještě zmrzlá. Ono se to nezdá, ale klidně může být jenom rozmrzlá na povrchu a tak 5-10 cm pod povrchem tvrdá jak šutr. Samozřejmě záleží, jak kde, možná někde už to povolilo úplně, uvidíš.

A zeleninu jestli budeš sázet semínka, tak normálně se řiď ohledně doby sázení tím, co je napsáno na sáčku. Je pravda, že většina je až od dubna, v březnu se spíš předpěstovává ve sklenících.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 2:58 pm    Předmět: Citovat

Díky za radu, tak já zkusim alespoň vykopat ten trávník, ten do těch 10 cm snad bude a pak uvidim, jak to bude vypadat pod tim. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 7:49 pm    Předmět: Citovat

O zahradničení a všem možném, co se dělá kolem domu jsem nedávno objevila super knížku. Je tam spousta užitečných rad, ale zároveň je to i vtipné, žádná nudná příručka. Více zde http://www.kosmas.cz/knihy/165380/stare-dobre-casy/
Jinak se zahradničením žádné zkušenosti nemám, ale letos chci začít, tak snad mi aspoň něco vyroste Laughing
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 11:55 pm    Předmět: Citovat

jsem největší zahradník Smile mám dva kaktusy, jeden pseoudobambus(dávaj to do řezanejch kytek, bylo mi líto to vyhodit a pustlilo to kořínky tak je to v zemi a roste jako z vody) a jedno co nevím co je...mno to od tý doby co panelákuju Very Happy

jinak Kaisha: je dobrá ten záhonek pořádně oddělit, dát tam mezi tráva a záhonek kamenný kostky nebo třeba nějakej trámek Smile budeš mít pak míň plení a semínka doporučuju vysejt nedřív doma do truhlíčkú a pak ven dát sazeničky, ale to běžný ze semínek tak to je supre dát k mrkvi právě tu ředkvičku, tu sklidíš a mrkev po ní krásně roste, důležité u obojího probírad řádky, abys neměla jen ocásky Very Happy s kedlubnama a salátem je ale někdy trošku potíž vychytat doby aby nevyhnaly... na podzim zběhni do zoo a kup sloní trus(pokud nemáš koně nebo králíky blíž) Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 8:24 am    Předmět: Citovat

Děkuji za tipy. Koně naštěstí má tchýně, takže hnojiva bude habadějSmile Už googlim 106 abych věděla co kdy zasít a něco nepromeškala. Až si půjdu koupit semínka (objevila jsem o dvě ulice od domova obchůdek se semeny a zahradními potřebami), tak se pozeptám i tam, měli by o tom taky něco vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.