Kočkaři všech zemí, spojte se!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 130, 131, 132, 133, 134  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6ea74d3ac4986f12a7abafa9d13200edZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tajga
81-160
81-160


Založen: 28.5.2013
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 8:33 am    Předmět: Citovat

Přidávám se k vám, otrokům vašich koček ... Laughing

Máme dva kocourky - whiskas briťáčka a šedého rusáčka. Oba kastrovaní, oba papíroví, oba kolem 1,5 roku.

Zatímco briťák (pan Smích) je mazlivý a lidumilný medvídek (i vzhledem), Pepíno (rusáček) je divoká šelma, nenechající se pohladit. Na jeho odchyt abychom pomalu volali lovce s uspávačkou. Rolling Eyes
Bydlíme v bytě v paneláku.

Na speciality pana Pepína už jsme si zvykli, víme, že nesmíme chodit do kuchyně když žere, na záchod, když tam je on, že se k němu nesmíme přibližovat když odpočívá, neboť ve všech případech okamžitě zdrhá.

Asi 3x za ten rok a půl u nás se vyčůral synkovi do postele, mám syna ve střídavce a tak odhaduju, že když tu nebyl, Pepíno začal jeho postel považovat za svou a dával to najevo, když se Matyáš vrátil. Co už, vyprali jsme, pozavírali a neřešilo se dál.

Včera jsme ale šli s přítelem spát a zjistili, že nám načůral do naší postele. Hezky doprostřed a plnou dávku Rolling Eyes Evil or Very Mad
Předpokládám, že to souvisí s tím, že jsme koupili úplně jiné stelivo (z nedostatku času jsme se stavovali v obchodě po cestě domů a jiné neměli). Dneska koupím to správné, ale pořád jsem dost na prášky. Už teď kocourům zavírám do pokojíku a teď bych měla i do ložnice? Jejich svět se tak smrskne na obývák a to fakt není moc Confused zároveň mě děsí představa počůrané postele Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 10:28 am    Předmět: Citovat

Tajga: Kockam sice moc nerozumim, ale nemuze tak davat najevo zarlivost? Ze panicek/panicka se venuji i sobe navzajem a ne jen "jeho Bozstvu Pepinovi", respektive ze obcas prijde "dalsi dvounozec" kteremu se venujete "vic" nez jemu ... brano samozrejme ze subjektivniho pohledu kocky Smile

Trochu mi to prijde jako kdyz stene rozbombarduje predsin a zadna bota nezustane usetrena, protoze si tim tak vydobyva pozornost ....
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tajga
81-160
81-160


Založen: 28.5.2013
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 11:19 am    Předmět: Citovat

Jitt nemyslím, on Mates je jedinej člověk, od kterýho se Pepíno nechá pohladit. Možná proto, že je to taky mládě.
Nás vyloženě trpí - dáváme nažrat a měníme záchůdek. Víc od nás nepotřebuje Twisted Evil

Teď jsem vyměnila steliva = dala to správné a Pepča tam strávil snad deset minut spokojeným hrabáním Rolling Eyes Tak počkám až uschne obal na matraci (přeci jen se pere lépe než čistí celá matrace) a zase je do ložnice pustím.

Jsou to zmetci prostě Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 11:31 am    Předmět: Citovat

Tajgo - tak co já čtu/poslouchám od kamarádů kočkařů, tak ony občas některý ty kočky/kocouři čůráním všude možně (nejraději do postele, tedy pelíšku páníčků (ehm, tedy vlastně otroků, pradon)), vyjadřují nelibost. Takovej trest za to, že se jim daný dvounožec málo věnuje, že si dovolí na pár dní odjet, že jim nedopřává komfortu, jaký si podle sebe zasloužej a tak. Takže u syna bych to viděla na trest za delší nepřítomnost vyvoleného mazliče. A pomstu za nestandardní stelivo bych taky nevylučovala. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tajga
81-160
81-160


Založen: 28.5.2013
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 11:45 am    Předmět: Citovat

Titania díky! To s pomstou Matesovi za nepřítomnost mě nenapadlo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 2:35 pm    Předmět: Citovat

Tajgo - je to samozřejmě bez záruky. Sama kočku nemám (zatím), ale z těch historek, co mám od kamarádů a známých by se už dala napsat kniha... A některý čičiny jsou fakt mazaný. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 3:08 pm    Předmět: Citovat

Tajgo...náš kocour byl hodný, nekonfliktní,přítulný a čistotný... Ale jakmile uviděl peřiny- tak prostě MUSEL. 2x jsem ho nachytala přímo při činu a byl vždy jak v tranzu. Pak jsem se snažila drżet kocoura dál od peřin.
Vůbec netuším, co ho k peřinám tak táhlo. Ale co tak vidím a slyším, peřiny a čůrání do nich patří k oblíbeným činnostem koček a kocourů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 12:11 pm    Předmět: Citovat

Má zde někdo zkušenost s kočkou či kocourem z utulku? Jednu nádhernou číču jsem ted pres net objevila, utulek je asi 10 km od nás. Zatim jsem měla kočky vždy od kotěte, kterych je zde pořád dost a dost, zrovna včera mi známá nabizela , ale mně nejde z hlavy ta "utulkářka" . Kočce je asi rok, je vykastrovaná...ale jak to bude se zvykáním na nový domov, na psa a kocoura Satana si neumím u roční kočky představit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 5:19 pm    Předmět: Citovat

V ,,našich" chovatelských potřebách mají asi 3 psy a kočku z útulku (myslím, že koček mají víc, ale úplně jistý si nejsem). A prý v pohodě. Ale ta jejich kočka je spíš jako pes v kočičím kabátě - kočky nemá ráda, spí s psama, nechá se mazlit kdykoliv, jakkoliv. Asi nějaká špatná zkušenost s jinými kočkami.

Ale z útulku člověk nikdy neví. Každý případ je originál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 7:13 pm    Předmět: Citovat

My máme kočku osvojenou a je psychicky poměrně křehká. Cizím lidem (hlavně dětem) a zvířatům se vyhýbá, snadno ji vyděsí hluk, často se na dlouho někam zašije... I když je ale zdrženlivá a plachá, k nám si pouto utvořila poměrně rychle. Dalo by se říct, že je mazlivá a vděčná za pozornost. Dík tomu ustála několikero stěhování, občasné návštěvy se psem ap. - když ví, že jsme nablízku, drží se statečně. Wink

Souhlasím s Portosem, že většinou se těžko odhadne, jak si kočka na nového majitele přivykne a jestli je vůbec ochotná po špatných zážitcích žít s lidmi, zvířaty ap. My jsme měli štěstí... Přála bych ho i vám. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 130, 131, 132, 133, 134  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.