Zahradničení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 11:34 am    Předmět: Citovat

Kaisha: bacha někdy tam nedělaj v těch zaahradnicích zahradnice/zahradníci, ale pordavačky/prodavači...jak kde teda, ale co já vím, většinou tam bejvá někdo chytrej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 3:34 pm    Předmět: Citovat

napadlo mě, že bych mohla zase použít na kytky hnojivo. A našla jsem doma jedno, 7 let prošlé, stane se těm kytkám něco? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 6:33 pm    Předmět: Citovat

Zkus a uvidíš. Smile Ale normálně jsem používala prošlé hnojivo a nikdy se jim nic nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 1:13 pm    Předmět: Citovat

táákžéé, jaro se hlásí a já řeším jeden pěstitelský problém.... loni na jaře sem zasadila mj. oregáno, krásně roste, dokonce přes zimu ani nepřemrzlo a zůstalo zelené, ALE vůbec nijak nevoní - ani čerstvé ani suché, jako by bylo planý nebo co Sad když mám štěstí, tak sem tam narazím na jeden voňavý lísteček a nebo stonek, ale 95 % rostliny je k ničemu.... Sad nevíte někdo, co s tím? vyrýt a koupit nové? když byla rostlinka mladá, tak trochu voněla, když si to tak teď vybavuju....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 2:42 pm    Předmět: Citovat

Dobromyslu je více druhů, možná záleží jaký máš. Jinak bych ho zkusila dát na slunce, zalít, možná novou hlínu či hnojivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 2:50 pm    Předmět: Citovat

já ji mám na zahrádce, venku... takže se sluncem není problém a s hlínou snad taky ne.... pohnojit ještě zkusím, ale my používáme NPK, tak nevím, jestli by to bylo dostačující? v hnojivech se nevyznám vůbec.... ale spíš to vidím na novou rostlinku, jiný druh.... z jiného zahradnictví... achjo, a takový krásný trs mi už udělala Sad
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 2:52 pm    Předmět: Citovat

Hnojiva též moc nepoužívám, takže ti s tím neporadím.
Ale tak ji tam nech, ať si roste. Ji můžeš používat na ozdobení jídel, salátů či do vázaných květinových kytic (to mi kdysi uvázala narozeninou kytici s bylinkami Klarusa, vypadalo to skvěle). A pořiď si novou. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 3:58 pm    Předmět: Citovat

no nevím na kolik bych to takhle využila, kytice moc nevážu, ale tak zatím ji tam nechám a pořídím i nějakou novou, no... co už Very Happy ale mrzí mě to....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 6:22 pm    Předmět: Citovat

taky bych ji nechala být.. některá aromata se uvolňují (vytváří) až za teplýho počasí.. máme třebas levanduli, přežívá, i je cítit, ale žádný "Provence" to není, protože na to aby tak hodně voněla, potřebuje více slunce.. no a teď na jaře.. aromatický rostliny, který mám voní jen opravdu málo, stát za to to bude až v létě..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 8:00 pm    Předmět: Citovat

Já bych řekla, že hlína asi moc nepomůže, na hnojení bych se asi vybodla (chemické zejména Twisted Evil ), to možná bude chtít spíš novou rostlinu. I když je fakt, že určitou dobu může nejspíš hrát i roční doba. Jsem šla schválně očuchat na zahradu to naše - jako voní, ale myslím, že v létě ještě intenzivněji. Ale nechala bych taky i to staré, nakonec ono docela pěkně kvete, včely ho mají rády, dobře se rozrůstá - tak klidně i jenom jako okrasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.