Mastné kořínky, suché konečky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=33a6378a8910fdedbf4bd6868f7daadfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 6:57 pm    Předmět: Citovat

Já mám doma jojobový, tak právě nevím, jak to s ním bude fungovat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne červen 05, 2011 1:06 pm    Předmět: Citovat

Mám novou vychytývku na suché konce Smile Vlasy myju každý den, jinak jsou mastné. Teď je zkouškové, tak jsem si řekla, že na to kašlu. Vlasy si odpočinou od mytí, ušetřím půl lahvičky šamponu za měsíc Twisted Evil a nebudu muset každý den trávit dvě hodiny s mokrou hlavou. A teď to přijde: druhý den večer, kdy už jsou vlasy fakt hodně mastné vezmu kančák a ten maz důkladně rozkartáčuju do délek (kam nedosáhne vmáznu trochu jojobáku). To nechám přes noc a umyju až ráno. Zatím jsem to dělala dvakrát a je znát, že se to vlasům opravdu líbí. Příroda přeci jen sama nejlíp ví, čím vlasy promastit aby byly zdravé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: ne červen 05, 2011 3:42 pm    Předmět: Citovat

Janickaxy napsal:
Mám novou vychytývku na suché konce Smile Vlasy myju každý den, jinak jsou mastné. Teď je zkouškové, tak jsem si řekla, že na to kašlu. Vlasy si odpočinou od mytí, ušetřím půl lahvičky šamponu za měsíc Twisted Evil a nebudu muset každý den trávit dvě hodiny s mokrou hlavou. A teď to přijde: druhý den večer, kdy už jsou vlasy fakt hodně mastné vezmu kančák a ten maz důkladně rozkartáčuju do délek (kam nedosáhne vmáznu trochu jojobáku). To nechám přes noc a umyju až ráno. Zatím jsem to dělala dvakrát a je znát, že se to vlasům opravdu líbí. Příroda přeci jen sama nejlíp ví, čím vlasy promastit aby byly zdravé Smile

Tiež som to tak istý čas deň pred mytím robila a mojim vlasom sa to tiež pozdávalo Smile Ale kančák bol potom celý umastený a kedže si umývam každé 3 dni a česala som s nim potom umyté dĺžky tak sa nechutne zamastili Confused Kartáč som musela aj častejšie umývať a to sa mu nepáčilo a rázne protestoval Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne červen 05, 2011 4:22 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že kartáč se tím zašpiní, ale já ho jinak skoro vůbec nepoužívám, tak mi to tolik nevadí. Když ho umývám, tak v mýdlové vodě jen vymáchám štětiny, opláchnu a nechám vyschnout, ke dřevu se voda téměř nedostane. Zatím neprotestuje Smile A kdybych se s ním česala i normálně, raději bych koupila ještě jeden kartáč. Připadá mi to v mnoha ohledech lepší, než kvanta kosmetiky (té mám na vlasy tak jako tak dost...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: ne červen 05, 2011 6:45 pm    Předmět: Citovat

Ja mám pocit, že keď ho nenechám aspoň chvíľu máčať v tej mydlovej vode, že sa to dostatočne nevymyje Smile

Ja som tú mastnotu rozťahovala hlavne posledný deň pred umývaním, aby nevyzeral ten vrch hlavy tak mastno. Celkom to pomohlo, i keď žiadna sláva, vlasy museli do vrkoča...asi som do toho vkladala veľké nádeje, že s dávkou štastia budú tie vlasy dobré aj v ten posledný deň... ale pravda, tým končekom to pomohlo Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Guinevere
81-160
81-160


Založen: 30.11.2010
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 5:38 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
To Jana_ne: Jestli se ti u hlavy hodně mastí, tak zkus kondicionér vynechat úplně. Jinak se podívej na článek o šamponech. Zdejší osazenstvo si chválí Urtekram, DOlivu, Logonu, Alverde,...já mám dobrou zkušenost i s nějakým Cannabis šamponem.
Jestli máš vlasy hodně suché, podívej se do fóra na diskusi o olejích a udělej si nějaký olejový zábal - ale ne až k hlavě (olej jojobový, olivový apod. - každému vyhovuje něco trochu jiného). Anebo je tu oblíbená kúra na konečky DOliva. Smile
A napiš, jak to dopadlo Smile


Proč mě nikdy nenapadlo vynechat kondicioner a nebo ho dát jen na poškozené konečky??? Dobrý nápad! Wink
_________________
Budoucnost patri tem, kdo veri svym krasnym snum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ariela.a
81-160
81-160


Založen: 21.7.2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 11:31 am    Předmět: Citovat

pimpa napsal:
ilona napsal:
Mám tenhle problém - mastné kořínky, suché konce také, za ty leta už jsem vyzkoušela kdeco - a mám dojem, že se s tímhle problémem zkrátka musím smířit a chtíce vypadat aspoň trochu přijatelně, umývat vlasy každý 2-3(maximalně!) den. Nepomohly ani žádné prodloužené intervaly v mytí vlasů, žádná voda, žádný šampon.Řekla bych, že to má i souvislost s pokožkou na obličeji - mám plet smíšenou (občas spíš mastnou Evil or Very Mad )- a asi nemůžu očekávat, že když mám rychle mastící se obličej, bude pokožka na vlasaté části hlavy suchá.
Aby ty sušší konce vlasů tak netrpěly při častém mytí, navlhčím je a nanesu na ně - dle rady Medey - nesilikonový kondicioner, pak teprve šamponuji (většinou jen jedenkrát). Ale závidím těm, které umývají vlasy třeba jen jedenkrát týdně.... Laughing


Tak to jsme na tom ve všem naprosto, ale naprosto stejně... Very Happy
Mně na rychle se mastící vlasy pomohlo mýdlo z mrtvého moře. Původně bylo sice určené pro aknózní pleť, ale mě se velmi osvědčilo i na vlasy. Nanesu na pokožku hlavy a na kořínky, napěním a smyju. Normálně si si vlasy myju obden, ale díky tomuto mýdlu se mi podařilo prodloužit interval cca ob 3 dny. Což považuji za úspěch Smile Rozhodně doporučuji vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 4:24 pm    Předmět: Citovat

Ariela.a napsal:
Mně na rychle se mastící vlasy pomohlo mýdlo z mrtvého moře. Původně bylo sice určené pro aknózní pleť, ale mě se velmi osvědčilo i na vlasy. Nanesu na pokožku hlavy a na kořínky, napěním a smyju. Normálně si si vlasy myju obden, ale díky tomuto mýdlu se mi podařilo prodloužit interval cca ob 3 dny. Což považuji za úspěch Smile Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Můžu se zeptat co to bylo za značku? Mýdlem vlasy občas myju, tak ráda vyskouším další Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 7:05 pm    Předmět: Citovat

Tak u mě byl tenhle problém čím dál větší (čím delší byly vlasy...) na druhou stranu je pravda, že je teď myju míň často protože když jsou mastné a dám je do drdolu tak vypadají úplně normálně....
Ale proti suchým konečkům jsem se naučila trochu bojovat mezi mytím - každý večer pletu cop (bez něj se nevyspím) takže zapletu nejprve cca do půlky délky vlasů (mám je cca do pasu), nanesu na tu nezapletenou půlku vlasů R&B od Lushe a potom dopletu ten cop. Ráno cop rozpletu a trochu pročísnu a konečky jsou úplně v pohodě - ani mastné ani přesušené Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ariela.a
81-160
81-160


Založen: 21.7.2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2011 9:34 am    Předmět: Citovat

Janickaxy napsal:
Ariela.a napsal:
Mně na rychle se mastící vlasy pomohlo mýdlo z mrtvého moře. Původně bylo sice určené pro aknózní pleť, ale mě se velmi osvědčilo i na vlasy. Nanesu na pokožku hlavy a na kořínky, napěním a smyju. Normálně si si vlasy myju obden, ale díky tomuto mýdlu se mi podařilo prodloužit interval cca ob 3 dny. Což považuji za úspěch Smile Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Můžu se zeptat co to bylo za značku? Mýdlem vlasy občas myju, tak ráda vyskouším další Smile


Značku bohužel nevím, protože už nemám origoš krabičku. Zkus mrknout na net a zadat kosmetika z mrtvého moře. Je to klasické tuhé mýdlo čtvrtcového tvaru. Má takovou tmavě šedivou barvu. Obal byl myslím bílo-modrý, ale nejsem si jistá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.