Barvení podle Hennaforhair
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=44d74df94755de62f0c48a5deead20e7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 8:15 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
heh, asi ani nic... mě chytá zrz dost... ne, dávám černý čaj trochu na ztmavení (aby to nebylo oranžové, i když to je stejně), poak dávám skořici a perníkové koření a taky čaj rooibos, má takovou barvu, tak jsem ho zkusila, ale nevím, jestli to má nějaký větší efekt... spíš mě to baví...

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 10:51 pm    Předmět: Citovat

Hlavně nezalévat hennu vařící vodou, nechat dostatečně dlouho odstát a přidat citron. Pak by měla lawsonie barvit krásně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 2:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, budu kupovat z Mehandi balíček BAQ henny Smile Kdo by měl zájem, můžeme objednat spolu a podělit se o poštovné! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL3
81-160
81-160


Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

Aimirin napsal:
Ahoj, budu kupovat z Mehandi balíček BAQ henny Smile Kdo by měl zájem, můžeme objednat spolu a podělit se o poštovné! Smile

..AHOJ ONO SPÍŠE ZÁLEŽÍ TEDY U MĚ JAKÉ BUDE MÍT BARVÍCÍ ODLESKY..někde jsem tady četla..toto
Lush barví také do oranžova. Henna z prodejbylin.cz je egyptská, v Lush je íránská, která je červenější, asi jde do oranžova kvůli těm ostatním ingrediencím. Já jsem si v bazárku objednala katarskou. Červená je i indická, mají ji na Najadě, jen se bojím, že nebude čerstvá - nemyslím, že by jí prodala hodně.
..i když todle je asi ta tetovací?..kolik by vyšlo 100g na naše kč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Decapitated
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 8.4.2009
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

Je vobec rozdiel v tom ako henna farbi a ako dlho vydrzi ked sa necha odstat, a ked nie? Uz som citala tolko nazorov za aj proti... Viem, ze to asi treba vyskusat na vlastnych vlasoch. Ale ja si vlasy vacsinou farbim impulzivne, ked sa mi naskytne vhodna chvila. Takze na odstavanie nie je cas. Ale neda mi to, ked sa tu vsetci o tom odstavani bavite... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Decapitated napsal:
Je vobec rozdiel v tom ako henna farbi a ako dlho vydrzi ked sa necha odstat, a ked nie?


Záleží na tom, jaká je to henna. Marocká se nechává odstát 1-2 hodiny, barvit začne rychle a rychle začne i klesat barvící schopnost. Indická a jemenská 3-4 hodiny, Jamila 12 hodin. To platí pro vlasy, na tetování se nechávají odstát déle. Nevím, jak je to s egyptskou.

Pak záleží na tom, jak dlouho ji máte na hlavě a na ostatních ingrediencích, když je to směs na vlasy, některé látky urychlují uvolnění barvy. Já třeba hennu nechávám alespoň 10 hodin a pokud to není Jamila, je to dost času na uvolnění barvy už na hlavě a působení v době, kdy už barví, nejméně 6 hodin. Takže rozdíl při odstátí nepozoruji. Ale když někdo barví 3 hodiny, některá henna sotva stihne začít uvolňovat barvu, pokud ji nenechají odstát.

Účinky citronu nejsou jednoznačné, záleží na tom, jakou máte vodu. To srovnání na hennaforhair platí pro vodu, která teče z kohoutku Catherine (nevím, jaké má ph), ale hodně lidem barví henna lépe po přidání vody než citronu anebo nevidí rozdíl.

Jednoznačně intenzivnější barvy dosáhnete, když čerstvou pastu zmrazíte. Někdo mrazí před uvolněním barvy, někdo po, nevím, jestli je v tom rozdíl. Kromě toho je henna jemnější, takže pokud máte problémy s vymýváním, pomůže to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 9:54 am    Předmět: Citovat

Já myslím, že citron je důležitý, je to kyselina, uvolňuje barvivo...ale také přidávám ještě k citronu vodu. Naučila jsem se nakonec zalévat jablečným octem, je to šetrnější, než citron.

Odstání = obyčejná chemie, dojde k lepšímu uvolnění barviva.

EL: no, já bych kupovala 100gr Henny, 100 gr Indiga a cca 30 gr Amly pto studený ton hnědé...a vyjde to na 18 doláčů. Poštovné 30 dolarů.

Oni tam mají více druhů henny, pošlu ti odkaz. Pokud umíš AJ, překopíruju ti, co jsem našla na foru k jednotlivým druhům (hodně toho je ale i v infu samotného obchodu)

Tady je odkaz na obchod: http://www.mehandi.com/shop/hairhenna.html

Tady je to z toho fora: BAQ3 from yemen is more likely to land you in the more brown/auburn range while Punjabi Prime or BAQ2 from Pakistan would be better choices for a coppery or brighter red.

Já se barvím na hnědo a slibuji si od této henny a postupného míchání henny a indiga sytější a hezčí odstín i lepší chytnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

Koukám tedy, že 100 gr Yemen Henny vyjde na 7,5 dolaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11, 2009 10:31 pm    Předmět: Citovat

Tak henna je objednána Smile Doufám, že u mě bude do týdne Smile Dám určitě vědět, jak jsem dopadla..a když se mi bude výsledek líbit, tak i foto Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, pokud by to někoho zajímalo, hodila jsem do galerky svoje foto vlasů po nahennění body art quality hennou z obchodu Mehandi (při foru hennaforhair)

Je to foceno narychlo, za večera (omluvte kvalitu fotek), vlasy jsem měla předtím celý den pod čepicí, navíc byly jen umyty šamponem (takže nevypadají moc slavně). Ale třeba se to někomu bude hodit jako ukázka toho, jak se dá s hennou kouzlit. Pro srovnání jsem do galerky vložila i foto vlasů před henněním...promelírovávané vlasy, které BAQ henna krásně sjednotila (to Logona Umbra nedokázala, stále mi vykukovaly blond prameny)

Odstín hnědé je studený - foto s bleskem je sice načervenalé, ale neodpovídá to barevně skutečnosti

Postup: 12 hodin předem jsem si umíchala BAQ hennu (Punjabi myslím) z Mehandi. Smíchala jsem 100 gr s 1/2 jablečného octa a 1/2 teplé vody, dokud neměla konzistenci kašičky, a nechala pod igelitem odstát v pokoji. Upřímně ocet nedoporučuji, páchne to naprosto šíleně.

Když jsem se rozhodla barvit, umíchala jsem v jiné nádobě 100g indiga. Ve třetí nádobě jsem pak smíchala cca tři lžíce almy s teplou vodou a hodila na 25 sec do mikrovlnky. Poté jsem hennu, indigo a almu smíchala dohromady a míchala co nejvíc to šlo, abch pak nebyla strakatá.
Nechala jsem to na hlavě něco málo přes 7 hodin. Byla jsem velmi ráda, že jsem to mohla smýt, zřejmě jsem konzistenci umíchala řidší a tak mi to stékalo, navíc ocet páchl "nádherně"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.