Henna a kadeřnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=18beaaaecf767f823590f04aeedbf1b0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 1:28 pm    Předmět: Citovat

To přesvědčení o škodlivosti henny prý pochází z doby, kdy se prodávala henna s příměsí různých škodlivých látek (nevím přesně, o co šlo, ale bylo to docela jedovatý), takže pár desítek let nazpět. Teď už je to docela dobře kontrolované, ale přesvědčení kadeřnic se drží pořád Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

Nejen kdysi, ale i dnes. Vis hena Eagles. Tady na fóru se objevilo pár lidí, kterám způsobila vyrážku. matně si pamatuju že sned v černé je látka, která je těkavá a ted nevím, jestli u ní byl znak pro toxicitu, nebo pro žíravinu...Ale nutno říci, že se nejedná o čistou hennu, ale o hennu s chemickými příměsi. henna škodlivá není, ty příměsi ano.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MissTeena
81-160
81-160


Založen: 9.7.2010
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 7:52 pm    Předmět: Citovat

Jojo, mnohé z vás tu o tom mluvilo. Je to především byznys Cool
Ale i to, že je to učí v kadeřnických školách - viz moje kamarádka. Smála se mi, že si dávám na vlasy zábaly z olejů a jiných přírodních věcí. Její "mistrová" jim totiž říkala: ,,Holky, proberte se! Žijeme ve 21. století" upřímně, tahle mistrová musela být fakt blbá Shocked Laughing Ale spousta lidí je dost manipulativních, takže tohle přijmou jednoduše jako svůj názor a říší to dál... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 8:17 pm    Předmět: Citovat

Ta musela být opravdu trochu dutá, když dokáže něco tak nadneseně odsoudit Smile
Žiju v 21. století a barvila jsem ostošest a kdyby neexistovaly oleje, lopušák a henna, kterou jsem ty barvy občas proložila, zajímalo by mě, jestli by mi nějaké vlasy vůbec zbyly Rolling Eyes
Pochybuju. Źádné silikony nenahradí u poničených vlasů oleje. Každý si najde ten svůj - nemyslím teď vlasy kterým olej nesedí, ale ty, které ho opravdu potřebují.
Silikony se dají použít až, na mírnější poškození, na úplně odvařené vlasy prostě nestačí. To může potvrdit jakákoli peroxidka, která si olivovým olejem zachránila hřívu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 6:35 am    Předmět: Citovat

S tím bych souhlasila... Přece jen mám teďka po odbarvení ty vlasy sušší než dřív. Dřív jsem olej nemohla na ty vlasy vůbec dát, maximálně v henně, ale v maskách apod. nepřicházelo v úvahu - pač se mi nikdy nijak nevsáknul a byla jsem mastná, tím mytím oleje jsem si vlasy ještě vysušila. Ale teď když použiju lehký olej, tak je to na vlasy jak balzám, jsou po něm mnohem lepší než po maskách...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 8:26 am    Předmět: Citovat

Jojo, to dělá zesvětlovač, ale to se časem upraví. Chce to vytrvat u oleje a vrstvit hennu Smile
Taky to tak mám, nebo spíš měla jsem, protože jsem mezi barveními vždy nahodila nějakou hennu a řekla bych že ta body art Malaki, i když mi tehdy udělala barvu, jakou jsem nechtěla (játrovou) Razz tak mi dost zachránila vlasy. Plánuju nějakou body art přimíchat do hnědé henny, protože má nejlepší regenerační účinky a stejně, tak jako tak tmavne.
Oleje jsou prima, ať už samotné nebo přimíchané do kondicionéru, já jsem v době největší nouze kdy ty vlasy opravdu byly v bídném stavu plácala hrsti oleje přímo do délek - pak už nesmývala - a působilo to přímo zázračně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 8:33 am    Předmět: Citovat

Jojo, já to mám pořád dost v klidu - ty vlasy na tom nejsou nijak zle, nějakou velkou vrstvu nebo hutný olej ty vlasy nevezmou... Jenom jsem se posunula ze stavu "oleje prostě nemůžu" (fakt jsem skončila často i po umytí s rozpramínkovanou mastnou hlavou) na "oleje jsou fajn v přiměřeném množství". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.