Káva, kafe, kafíčko
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5a3e97c60fb43260c29413823785e11aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaké kafe obvykle pijete?
Espresso
40%
 40%  [ 39 ]
Překapávaná
8%
 8%  [ 8 ]
French press
6%
 6%  [ 6 ]
Český turek
16%
 16%  [ 16 ]
Jiný způsob přípravy
28%
 28%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 96

Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 6:23 pm    Předmět: Citovat

Niki: Mam to stejne, hlinik je mi nejaky neprijemny pocitove. Porad si pamatuju jeste ty hlinikove pribory a tu pachut ze skolnich jidelen na zakladce ... Laughing i kdyz je to asi "tradice" tak nerez je proste nerez no Smile

astrid: Kdyz sem guglila, tak Lodos, zminovany Hario a pak jeste jeden na Pr cosi mely fakt dobre recenze. Jsem asi trochu vlastenec ze koukam po tom Lodosu no Embarassed

Ja to budu jeste konzultovat s mamou pac ona si obvykle neco predstavuje, sdeli mi ideu, ja neco najdu a nakonec zjistime, ze se bud diametralne v realizaci rozchazime a nebo sme si nerozumely .. Laughing ale jak budu neco mit a vyzkousim, tak to sem urcite plesknu Smile

Obecne bych se ale asi ridila tou otrepanou radou "levny = dvakrat zaplaceny" aneb "nejsem tak bohata abych kupovala levne veci"
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 7:00 pm    Předmět: Citovat

Jitt: jojo, hliníkový příbory nenávidím, to bych snad radši jedla rukama Laughing Ale prý to kafe na tý konvici udělá takovej film, že každý kafe je pak údajně lepší a lepší... No ale ten pocit, že je to prostě hliník... no nepřenesu se přes to. Až budeš mít oboje, rozhodně na to napiš nějaký shrnutí Smile Já teda konvičku asi nebudu kupovat přímo Bialetti. Měla jsem vybranou od dovozce Pufexi na dva šálky, ale taky je to nějak vyprodaný Very Happy Tak možná vezmu z Ikei - kdyby s ní měl někdo zkušenost, napište...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50149838/
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 7:50 pm    Předmět: Citovat

Nikinka: Jako ... verila bych tomu u cajovych souprav, ktere jsou "zasvecene" jednomu druhu caje ... ale ve chvili, kdy v tom chces varit vice druhu kafe (samozrejme ne naraz) mi nejak unika ten smysl ... ale buhvi, mozna to tak funguje Very Happy nejsem znalec.

Ta z Ikei vypada hezky, ale bohuzel jsem limitovana indukci. A moc vyrobcu ty indukcni nedela ... Sad Krom toho mama to pojima stylem "Italove o tom vi nejvic, tak at to stoji za to" Laughing Tezko se s ni dohadovat Laughing

Jinak dobra poznamka k tem "salkum" ... maji to pry 50ml = 1 salek, tak abys pak nebyla prekvapena "velikosti" Smile ze spis nez na salky se koukat na to, kolik toho clovek chce uvarit, nekteri jedinci jsou vylozene zklamani velikosti normalniho espressa kdyz jsou zvykli na 2dcl turky Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 8:01 pm    Předmět: Citovat

Tady jsou levnější a na indukci Wink
http://www.gourmetkava.cz/moka-konvice-konvicka-17pk

Jen teda dvoušálkovou maj vyprodanou, tu jsem chtěla...

Jo vím to s těma velikostma, ale když si koupím 6 šálkovou, abych měla na velkej hrnek, tak by mě to asi porazilo, když tam taky dám adekvátně víc kávy Laughing Takže proto chci menší, aby odpovídala porce 7-10g kávy na šálek... A nejspíš já sama pít kafe málokdy budu, to bych si pořídila ještě menší. Plánuju to fakt pro dva až tři lidi vždycky. Když je někdo zvyklej na velkej hrnek rozpustný, tak se to doředí vodou a je to. Já už si zvykla na sice malý množství, ale silný a dobrý kávy... aneb rodiče si koupili stroj na espresso, sami si to melou, atd... a ve městě maj super Kafernu, kde dělaj přesně to, co znám od našich a čemu bych se chtěla přiblížit, a na to je ta moka konvička asi nejlepší, když nechci drahej stroj.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 9:50 pm    Předmět: Citovat

Nemám sílu to všechno pročítat, tak se omlouvám, jestli to tu už padlo.
Máme doma mlýnek ze starožitností a nestěžuju si - drahý to nebylo a funguje dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 11:55 pm    Předmět: Citovat

S indukcí nemám zkušenost, tady nepomůžu, ale zkušenost mám s Bialletim velmi dobrou. Doma teda máme (a posledních zhruba pětatřicet let jsme vždycky měli) hliníkáče, a fakt to žádnou pachuť nezanechává. když jsem kvůli lehkýmu zaujetí proti hliníku přemýšlela, že si pořídím nerezák, tak mě pár kávovejch fanjšmekrů spíš odrazovalo. Za sebe můžu říct, že co jsem po návštěvách zkoušela pít kafe z nerezovýho (a dokonce mám přesný srovnání, protože jsem na tu návštěvu nesla jako dárek kafe, který normálně piju doma, takže se z něj rovnou vařilo), chuťově je ten rozdíl zcela pod moje rozlišovací schopnosti. Ale taky nejsem žádnej superznalec. Spíš mi přišel rozdíl v rychlosti vaření, hliník to zvládnul rychlejc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2015 10:58 pm    Předmět: Citovat

Na indukci se prodává podložka pod neindukční nádobí - máme indukční sporák a hliníkovou Bialetti, která funguje jen na té podložce Smile http://www.heureka.cz/?h[fraze]=indukcni+podlozka&m=f&utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl%3A.heureka.cz%2F&gclid=COrEv_iGqskCFYIIwwodAbUEqQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 11:05 am    Předmět: Citovat

vercaskockama: Bohuzel je mama pritelem hesla "cim mene veci, tim lepe" ale taky jsem to prednesla. Zatim to vypada na tu Bialetti ... ale mam dalsi dotaz;

Kdyz mam konvicku na sest salku kavy .... daji se v ni uvarit i treba jen tri tim, ze odmerim potrebnou vodu a potrebnou kavu? Nebo to takhle nefunguje?

Dam priklad: Do konvicky 300ml dam jen 150ml vody a tri lzicky (tri porce) kavy a necham udelat .... co bude vysledkem? Dobra kava nebo nepovedenej utrejch?
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 1:33 pm    Předmět: Citovat

No... načteno z diskuzí... do moka konvičky sice můžeš dát míň kávy, ale ona se pak pod "proudem páry" jakoby rozleze, takže sice budeš mít ve výsledku hnědou vodu, ale bude to jen obarvená kávová voda. Takže to nedoporučujou. Míň vody dát samozřejmě můžeš, jen jakoby nevyužiješ plnej potenciál tý porce kávy v sítku, jestli rozumíš.

Navíc porce se neřídí lžičkama, ale tím, že bys měla mít to sítko plný a zarovnaný, nemačkat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 1:45 pm    Předmět: Citovat

Spis ani ne tak min kafe/stejne vody, ale min kafe/min vody ... no, fungovat to zjevne nebude Smile Mama premyslela o te na sest salku ze "by to nam dvema mohlo stacit" ale nakonec se ji snazim kormidlovat k tem ctyrem ... mensi jsem na indukci nenasla. A tak si rikam, ze kdyz to "trochu osidim" a dam tam o fous min kafe a o fous min vody spis, nez o polovinu, tak to snad taky fungovat bude. Very Happy

Kazdopadne diky!

I s mlynkem se blizime doufam do finise, byt to jen na mne, tak uz to mam vybrany a nakoupeny .. Embarassed Ech jo Laughing .... a bude hur. Ta touha po poradnem domacim kafi je ale neukojitelna Embarassed
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.