Káva, kafe, kafíčko
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=14a2427e64e419514cefd67df75e2508Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaké kafe obvykle pijete?
Espresso
40%
 40%  [ 39 ]
Překapávaná
8%
 8%  [ 8 ]
French press
6%
 6%  [ 6 ]
Český turek
16%
 16%  [ 16 ]
Jiný způsob přípravy
28%
 28%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 96

Autor Zpráva
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 2:12 pm    Předmět: Citovat

No takhle, kolik tam dáš vody, respektive kolik necháš projít vody do vrchní části je tak nějak na tobě, jestli plnou, nebo půlku... ale porce kávy asi neošidíš, aby to za něco stálo Smile Takže pokud budete pít víceméně jen vy dvě, tak bych šla do tý menší. Budete i tak mít silnější kávu (dvojitou), ale tak co, dvě kafe denně jsou v pohodě i pro těhotný, natož pro netěhotný Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 2:18 pm    Předmět: Citovat

... se nejak poresi Laughing ted uz jen cekam teda na vyjadreni, asi to nakonec bude ta bialetti pro 4 salky z nerezu ... firma ma v cesku i sve zastoupeni a navic se na ni lehce daji sehnat nahradni tesneni.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 2:22 pm    Předmět: Citovat

Takhle, já až budu kupovat pro sebe, tak taky nebudu mít celkem jinou možnost, než vzít větší... protože jsem pořádně neviděla nerez pro 1 šálek Very Happy Možná ani na 2... na 3 už jo Laughing Holt mě to buď zfackuje, nebo budu muset naučit pít kávu muže - což teda nevím, jestli je vůbec možný, to bys měla vidět ten škleb, když ode mě ochutnal, a ne jen jednou Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 2:34 pm    Předmět: Citovat

Nebo to pojmout stylem "frappe na pozdeji" ... Laughing Ze si odlejes "svoji davku" a zbytek uschovas v lednicce a odpoledne si z toho udelas ledove kafe Razz

Ale fakt si myslim, ze kdyz to trochu osidis a nedas ten zasobnik uplne po vrch (ale zas ne treba aby tam nebyla jen pulka) a das odpovidajici mnozstvi vody, tak si to s tim taky nejak poradi. A nebo si proste udelas kavovy koncentrat a budes si z neho redit svoje "klasicke" kafata, to je taky moznost Very Happy

P.S.: Na ty dva salky se najit daji i v nerezu, ale nejsou moc na indukci no. Jestli ale jedes na plynu nebo sklokeramice, tak te to nemusi trapit Smile

http://www.cerstvakava.cz/1278-moka-konvice-gat-lady-induction-2-salky/
http://www.cerstvakava.cz/1288-moka-konvice-gat-futura-2-salky/
http://www.cerstvakava.cz/270-moka-konvice-bialetti-venus-2-salky-box/
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 2:45 pm    Předmět: Citovat

No v zimě mě ledová káva nějak neláká... to spíš fakt v parným létě Laughing

Wow, to jsou ceny Very Happy Já měla vybranou na 2 nebo 3 šálky (nechci teď kecat) za cca 350,-... ale bohužel je asi nějak v ČR zhruba dva tejdny vyprodaná. Tak ještě čekám. Anebo si třeba vyberu tu dražší, no ještě prostě uvidím Very Happy Nespěchá to no Smile

Každopádně třeba to lehce ošidit půjde, to bych se nezlobila Smile Nejspíš ji budeš mít dřív jak já, tak pak napiš zkušenosti. Jako dvojitou ještě zvládám, ale už cejtím, že to fakt nakopává a to já teď nechci přehánět. Proto si dávám jeden šálek a zředit 1:1 horkou vodou, tzn. americano, to je zhruba těch 100-150 ml kávy dohromady, neznám přesnou míru toho, co dělají ve městě Smile Běžně jsem si ale dávala buď normální espresso 50-75ml, anebo rovnou dvojitý espresso, 100-150ml. No a sem tam si dám i capuccino, nějak poslední dobou ujíždím na teplým mlíku Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 3:30 pm    Předmět: Citovat

Jitt, ty čtyři šálky pro dva lidi mi přijdou zvládnutelný. Čarování s míň vodou/míň kafem mi u těchhle strojků nikdy nefungovalo, to spíš nechání kafe na potom (ale já mám ráda i studený). Já teda o týhle síle pojmu v klidu šálky tři, aniž by mi to urvalo hlavu a srdce (sítko dávám tak akorát zarovnaný, občas lehce poťupkám lžičkou - ne vyloženě upěchuju, ale nepatrně uhladím), ale dva by mi taky stačily. Jeden fakt ne. Naši mají stabilně už roky mokakonvičky dvě, jednu malou na dva (nebo možná na tři), jednu na šest. Májí teda zhruba tuhle, ale starší typ http://www.cerstvakava.cz/542-moka-konvice-bialetti-moka-express-6-salku-box/ - ale není to na indukci (dovezli si kdysi z Itálie takovou speciální pidiplotýnku). A Bialettiho chválím, kdkoli jsme měli nějakou levnější konvičku, šla do háje daleko dřív. Navíc do Bialletiho jdou i celkem sehnat třeba náhradní těsnění (když to nějaký pako, třeba já, nechalo moc dlouho na sporáku...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 4:36 pm    Předmět: Citovat

Já ještě uvažuju o týhle z Ikey, to přece nemůže být takový šunt ne?... Confused

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50149838/
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 8:57 pm    Předmět: Citovat

Nikinka: Na tu ikeackou jsem se tak letmo divala i nazivo a nevypadala spatne Smile pravda, vsechny byly zabaleny tak sem dovnitr nenahlidla, ale pokud nejsi limitovana sporakem, tak taky muze bejt dobra Smile

Jinak s tou velikosti, spis mama pije slabsi kafe, mne to az tak nevadi, mela jsem obdobi kdy jsem jela na kafi 2 pol lzice a 750ml vody a pocucavala jsem celej den Laughing A taky jsem to prezila (a dokonce po tom i spala jak decko Laughing) ale to bylo instantni samozrejme.

Zatim to vidime na jednu tu malou, casem pak mozna poridime velkou, ale nekde se musi zacit no Smile A prave i proto to smeruju k te Bialetti, ze jsou na ni nahradni dily (tesneni) a ma v Cesku i zastoupeni tak v pripade problemu by to s reklamaci/vymenou/opravou nemel byt az takovy problem ... razim heslo ze nejsem tak bohata abych kupovala levne veci, ale ta tisicovka je takovy strop no.

A asi sme uz vybrali i mlynek, nasla jsem krasny tmavohnedy Lodos se stribrnymi doplnky (to aby sel ke kuchynskym dvirkum a uchytkam, nesmirne dulezita vlastnost!) ktery je dreveny a (snad) by nemel obsahovat nikl ... Laughing Ted mi tatka jeste sdelil sladke tajemstvi, ze mozna ma babicka nekde jeste nejaky stary ktery by se dal (doma) zrepasovat v pripade potreby, tak se zitra pozeptam i tamtim smerem.

Dostala jsem ke kilu sveho milovaneho caje degustacni sadu osmi 50gr kav, 100% arabika z Jizni Ameriky z plantazi a tak mi voni v pokojicku, ze mne z ty touhy dat si salek asi svacne jeste nez si ho udelam Laughing

Zavislost je strasna vec ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 12:05 am    Předmět: Citovat

Nikinko, moka konvička nevím, já mám z IKEA French press (nojono, od tý doby, co jsem se odstěhovala od našich a má na mokakonvičky naprosto nevhodnej sporák, si vypomáhám, jak se dá, a vždycky se těším na kafe u rodičů nebo u přítele Wink ) a za ty prachy je fajn, takže konvička by taky nemusela bejt špatná, oni tyhle věci dělají celkem bytelný. Jako to, že to není Bialetti, zase neznamená, že se to rozpadne během měsíce (nebo jednoho roku), ale Bialettky prostě u nás byly takový největší "držáci".
Jitt - držím palce s mlejnkem, ono možná přijdete na to, že je to vlastně taky Lodos (jako to zjistil u babiččina mlejnku kámoš) - pravý a nefalšovaný retro. A podle toho, co píšeš, je malá konvička dobrej výběr, já právě kvůli žaludku musím kafe nejlíp s hektolitrem mlíka, a to pak zase můžu (teda vlastně musím) mít ten kávovej základ fakt hodně silnej), tak zase aby to maminku neodrovnalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 12:47 pm    Předmět: Citovat

Ještě přispěju se svou troškou do mlýna...
K mlýnkům: Máme aktuálně 2, jeden nádherný starožitný, válcovitý, měděný s ornamenty, ten mlel dlouho dobře, až jednou se tam cosi zadřelo a už to není, co to bývalo. Asi by to šlo nějak spravit, ale špatně se do něj leze.

Teď máme nový, ten nejobyčejnější plastový Lodos. Embarassed A je to takový průměr, nenamele prostě nijak extra na jemno... Ale chtěli jsme něco, co se bude dát vzít i někam s sebou, chtěli jsme ho hned a neměli na nic lepšího. Jestli bych ho koupila znovu, to nevím. Zkusila bych sehnat nějaký stejného tvaru, ale o fous lepší asi. Hlavně kvůli tomu cestování.

K moka konvičkám: Opravdu nefunguje koupit větší a dát do ní míň vody, to můžu potvrdit. Třeba mamka má dvě - jednu malou na běžné použití a jednu dost obří na návštěvy. Obě má hliníkové, značka myslím Tescoma. My máme maličkou na 2 šálky - značku nevím, dostali jsme ji a nikde jsem neodhalila žádný nápis, tak fakt nevím. Laughing
Před tím jsem měla hliníkovou, nějakou úplně obyčejnou z marketu na zkoušku a nebylo to úplně ono, přišlo mi, že to nechávalo trochu divný ocas na tom kafi.

A mám dobré zkušenosti také s přípravou v džezvě, ty máme taky teď 2, jednu z vetešnictví úplně maličkou a jednu větší z místo kavárny a obě dobré.

Edit: Jo, ale všude, kde jsem s moka konvičkami bydlela nebo v nich připravovala kafe, byl normální plynový sporák... S indukcí nemám vůbec žádnou zkušenost.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.