Co křesťanství dalo a vzalo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 12:11 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Jedno mají ale ezoterika a náboženství oproti ateismu společné a to jsem tím myslela - potřeba vysvětlovat, neschopnost spokojit se s možností, že třeba je svět opravdu takhle jednoduchý a bez zřejmého smyslu Wink
To je pravda. S tím, že je svět bez zřejmého smyslu bych se nespokojila nikdy, to bych skončila psychicky dost bídně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 2:16 pm    Předmět: Citovat

No vidíš, já počítám i s touhle možností (i když tu druhou bych brala raději, to asi každý), zvlášť když uvážím, kolik věcí se prostě děje jinak, než by se mi líbilo. A nijak moc mi to nevadí, čímž s oblibou šokuju různé vnucovače různých náboženství, sekt a filozofií Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 2:38 pm    Předmět: Citovat

No a já s ní nepočítám. Může to znít, jako že se tomu zbaběle vyhýbám, ale prostě věřím, že to tak není. Je to asi jediná věc, kterou si jsem stoprocentně jistá. Smile
Tím ale nechci zpochybňovat tvé myšlenky, každý ať věří té "své" pravdě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 3:34 pm    Předmět: Citovat

Moderátorská vsuvka:

Vyznání, jestli věříme v Boha, boha, bohy, energie nebo jakoukoli další ezoteriku je sice zajímavá větev téhle diskuze, ale začíná nám přerůstat historický rámec Smile

Konec moderátorské vsuvky Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 12:06 am    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Btw, když jsme u toho, nebýt doby temna, 800 let, kdy byla veškerá věda náboženskýma fanatikama zakázaná, byli bychom dnes dál, než je sci-fi. Není to k nasrání? Zemi bychom navštěvovali na dovolenou…


keby bolo keby... ktovie, nebyt krestanstva a "nabozenskych fanatikov", mozno by sme neboli ani tak daleko ako sme boli pred 300 rokmi a to z dovodu, ze krestanstvo ako nabozenstvo bolo svojho casu zjednocovaci prostriedok a bolo nositelom spolocensko-kulturneho rozvoja...
proste da sa polemyzovat, ale nemam rad ked niekto spekuluje a berie to ako fakt, zvlast co sa tyka krestanstva, to je dnes velmi rozsirene... a nie som krestan Wink

a k IQ testom - vzdy som si ich rad robil, EQ testy neviem ako vyzeraju a celkom by ma to zaujimalo... IQ ale nepovazujem za nijak dolezite co sa tyka cloveka, ono podla mna ide viac o dusevnu stranku cloveka, nez o intelekt, co sa tyka zivota... neviem ako inak to sformulovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 7:04 am    Předmět: Citovat

Ono ani s tím křesťanstvím to není tak jednoduché... A stejně - kdyby tu nebylo křesťanství, bylo by tu něco jiného, troufám si říct. Ať už by to byl islám nebo něco nového, co já vím... A těžko říct, jak by to vypadalo... To jsou opravdu jen spekulace, které se nedají moc odhadnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 8:10 am    Předmět: Citovat

Ale ne, nemyslím to tak, že kdyby nebylo křesťanství. To mi je jedno, ať si klidně je, stejně jednou všichni zjistí, že pravdu a poznání nám dá jen věda. Je to logický.
Ale ať křesťanství nepáchá škody na vědě. Vůbec nemá právo omezovat rozvoj civilizace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 8:23 am    Předmět: Citovat

Dalarie, ty mě bavíš! Křesťanství páchá škody na vědě. Shocked Laughing Laughing Laughing Moc pěkná formulace.

Jinak si dovolím upozornit, že tu máme vlákno Co křesťanství dalo a vzalo .
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 8:36 am    Předmět: Citovat

Lalaith: Opravím tě. Lidé NEVYMÍRAJÍ!!! Vymírajá jen staroevropská populace!!! Ostatní rasy a národnosti se množí geometrickou řadou (afrika, asie..) Dokonce je spočítáno, že hranice této planety je 9 miliard lidí. Pak bude hladomor. A že se to blíží dost rychle.

Ad regulace potomstva. V Evropě bych to přijmula. Klidně. 3 děti (žádnej problém, vždyť porodnost průměrné evropanky je 1,2 dětí!) Ale s tím, že dva lidé, kteří mají zaměstnání a nějaké vzdělání, kteří se pro ty tři potomky rozhodnou, budou mít výhody. Jako třeba odečty z daní, ale ne jako teď, ubohejch 9 stovek na dítě... Vždyť já ani nevím, jestli si pro mne vytoužené druhé budeme moct dovolit-fin. důvody
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 8:54 am    Předmět: Citovat

Meadow myslím, že Dalarius má namysli například potírání heliocentrického pohledu na vesmír, čímž opravdu trošku zbrzdilo poznání vesmíru (už jen proto, že helicentrici nemohli zkoumat, pokud nebyli rovnou odstraněni) - i když osobně nevím, jaký to má vliv celkově, myslím, že by nepřišli na nic, co my bychom pomocí naší techniky nezjistili ve velice krátkém úseku, nemyslím, že by nás to zbrzdilo.
Zase je důležité zmínit, že křesťanství se naopak podílelo na určitém zvýšení vzdělání (třeba rozšíření písma, vyučováním vědeckého jazyka - latiny), což Dalarius jaksi ignoruje (vědomě?)

Dalariusi možná by sis měl uvědomit, že život není jen mikrovlnka, lednice a pračka (i když vynálezcům za ně), ale jsou to i mezilidské vztahy, psychika, emoce - a tam hraje náboženství svojí roli. Náboženství, respektive víra drží lidi, v době když je špatně (války, nemoce), dává naději a za tou se jde snadněji než do beznaděje. I věda je založena na víře, na víře, že to musí jít a že to dokážeme objevit. Koukni se do Ameriky, tam se víra a věda taky nevylučuje.
Ve tvém světě, kde by nebylo nic kromě vědy a postupu, by nebyl šťastný nikdo kromě tebe a i ty by si došel k tomu, že to není ono...Spousta civilizačních nemocí je zapříčiněna tím, že už se nevěnujeme sobě a duši (i čistě psychologicky) a to nejen psychické, ale i spousta fyzických nemocí je psychosomatický - a to uznávají i renomovaní vědci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.