(M)učíme se cizí jazyky...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 7:23 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
No já mám zkušenost, že céčkové jazyky jsou přeplněné (Kolem 20 lidí) a jak je ve skupině nad 10 lidí, nic se nenaučíš.


To je asi pravda, já teda nikdy takhle velkou skupinu neměla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 7:28 pm    Předmět: Citovat

přesně, je to úplně narvané (a to je tam kapacita 180 lidí) a navíc jsem to jaksi zjistila pozdě, že mi ten kurz neotevřou (byla jsem nahlášená v TUTORU, ale až včera mi volali že nemají lidi takže to neotevírají) a zápisy do toho předmětu na Masárně už jsou prostě fuč.. jedině počkat další rok.. na soukromé hodiny nemám.. tak sháním ještě někoho.. kdybystě o někom věděly...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2012 10:32 pm    Předmět: Citovat

Přemýšlela jsem o nějaké kvalifikaci na angličtinu, pro začátek, časem i na francouzštinu...
Nevím ale, co by bylo výhodnější... Hodně jsem zapomněla z gramatiky a na cokoli se asi budu muste připravovat. Spíš řeším, co bude mít nějakou váhu potom třeba při hledání zaměstnání apod. Váhám mezi FCE (pro mě asi nejjednodušší a v podstatě jisté), CAE a státnice - u těch si ale nejsem vůbec jistá, jestli bych to zvládla (stejně jako CPE)... Na státnice bych musela hodně makat. Jen mám pocit, že nejsou moc ceněné třeba v rámci zahraničních firem nebo prostě v zahraničí. Proto bych možná dávala přednost tomu CAE...

Máte někdo zkušenosti nebo nějaký názor na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 1:46 pm    Předmět: Citovat

Tak, moc vás prosím o pomoc! Jelikož jsem na gymplu, který se honosí tím, že je na něm skvělá úroveň francouzštiny a obecně jazyků, tak jsem před těmi třemi lety naivně doufala, že budu jazykový mág, nebo něco podobného, nicméně, nestalo se Laughing A tak jsem ve třeťáku, po deseti letech angličtiny jsem na úrovni upper-intermediate a po osmi letech francouzštiny... Jsem v podstatě začátečník. A tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli máte nějaké typy, jak si to prostě narvat do hlavy doma, bez školy, protože s tou už jsem to vzdala, ale jazyky umět opravdu chci. Ale zase odmítám platit nějakých 7000,- v IFP, když bych se to měla naučit ve škole. No a angličtině radši ani nemluvě. Budu vám vděčná za jakékoliv typy na domácí samostudium! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 1:58 pm    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
Tak, moc vás prosím o pomoc! Jelikož jsem na gymplu, který se honosí tím, že je na něm skvělá úroveň francouzštiny a obecně jazyků, tak jsem před těmi třemi lety naivně doufala, že budu jazykový mág, nebo něco podobného, nicméně, nestalo se Laughing A tak jsem ve třeťáku, po deseti letech angličtiny jsem na úrovni upper-intermediate a po osmi letech francouzštiny... Jsem v podstatě začátečník. A tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli máte nějaké typy, jak si to prostě narvat do hlavy doma, bez školy, protože s tou už jsem to vzdala, ale jazyky umět opravdu chci. Ale zase odmítám platit nějakých 7000,- v IFP, když bych se to měla naučit ve škole. No a angličtině radši ani nemluvě. Budu vám vděčná za jakékoliv typy na domácí samostudium! Laughing


Poslouchej anglické nebo francouzské rádio - klidně i pasivně, prostě děláš si svoje věci a na počítači ti jako podklad běží BBC nebo TV5 (stejně tak můžeš mít zapnutou televizi). Pak je dobrá četba cizích knížek, dají se koupit i sehnat v knihovně. Vůbec nevadí, když nebudeš úplně všemu rozumět. Tohle je všechno nenásilná a řekla bych i příjemná forma, jak do sebe nasáknout jazyky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 1:59 pm    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
Tak, moc vás prosím o pomoc! Jelikož jsem na gymplu, který se honosí tím, že je na něm skvělá úroveň francouzštiny a obecně jazyků, tak jsem před těmi třemi lety naivně doufala, že budu jazykový mág, nebo něco podobného, nicméně, nestalo se Laughing A tak jsem ve třeťáku, po deseti letech angličtiny jsem na úrovni upper-intermediate a po osmi letech francouzštiny... Jsem v podstatě začátečník. A tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli máte nějaké typy, jak si to prostě narvat do hlavy doma, bez školy, protože s tou už jsem to vzdala, ale jazyky umět opravdu chci. Ale zase odmítám platit nějakých 7000,- v IFP, když bych se to měla naučit ve škole. No a angličtině radši ani nemluvě. Budu vám vděčná za jakékoliv typy na domácí samostudium! Laughing


To samostudium je asi dobrá věc co se týče mluvnice a slovíček .. ale pokud chceš i dobře mluvit a rozumět , je fajn najít si třeba někoho z Francie a Anglie na Skypu - takhle to řeší s francouzštinou dcera ( a manžel s němčinou) . Ony existují stránky, kde se cizinci sami nabízí ke konverzaci či dopisování... a opravdu to pomáhá co se týče "slyšení" cizího jazkyka. Dobré jsou i ty dvojjazyčné knihy s namluveným cedečkem .
Úplně nejlepší je samozřejmě vyjet do zahraničí ...ale to asi není rada, kterou chceš momentálně slyšet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 2:05 pm    Předmět: Citovat

No to s tím skypem jsem už slyšela, to je dobrá věc. Já se ale trochu bojím, že bych ze sebe nedostala ani slovo (hlavně teda v té francouzštině) ale to jde jen o ten začátek, no. Do zahraničí určitě moc chci, ale to musím ještě rok počkat, než budu mít za sebou strašák jménem maturita Smile A ty knihy taky asi zkusím, hlavně na léto, teď mám dost české četby Smile Můj problém taky je, že jsem se hrozně nechala odradit profesorkou a ty tři roky zahálení se těžko dohánějí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 2:17 pm    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
No to s tím skypem jsem už slyšela, to je dobrá věc. Já se ale trochu bojím, že bych ze sebe nedostala ani slovo (hlavně teda v té francouzštině) ale to jde jen o ten začátek, no. Do zahraničí určitě moc chci, ale to musím ještě rok počkat, než budu mít za sebou strašák jménem maturita Smile A ty knihy taky asi zkusím, hlavně na léto, teď mám dost české četby Smile Můj problém taky je, že jsem se hrozně nechala odradit profesorkou a ty tři roky zahálení se těžko dohánějí.

Určitě je to stres - začít mluvit na skypu cizím jazykem na někoho, pro koho je ten jazyk rodný ... ale to zvládneš . A když ti dotyčný nebude vyhovovat, najdeš si někoho jiného.
Do zahraničí pak můžeš vycestovat bud na nějaký kurz ( ale to je spíš dražší záležitost), nebo jako au-pair - takhle tam pojede dcera známé -už druhé prázdniny. Měla velké štěstí na rodinu, projela s nimi kus Francie a letos k nim jede znovu . Myslím, že je ted ve třetím ročníku na gymnaziu a díky tomu ted patří mezi nejlepší ve třídě .. skoro bych řekla, že je lepší než učitelka , co se týče výslovnosti. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 2:48 pm    Předmět: Citovat

Sakra sakra Laughing O tom si můžu nechat jen zdát Laughing Ale tady je vidět, jak moc to udělá, když je člověk s tím jazykem v kontaktu nonstop. Vím, že mně stačilo být tam týden na výměnném pobytu a dalo mi to hrozně moc. Bohužel, to už jsou dva roky od té doby se leccos změnilo Laughing Ale ten skype zkusím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 3:49 pm    Předmět: Citovat

Mě v poslední době dost pomohlo sledování youtube. Jen je trošku problém, že většinou sleduju kosmetická a vlasová videa a taková slovní zásoba je mi třeba v práci docela na nic (jsem účetní).
Zatím takhle sleduju videa v angličtině, je zajímavé sledovat holky z USA, Kanady, Austrálie, VB, jak mají jiné přízvuky. Chtěla bych si takhle najít i nějaké youtubáky z německy mluvících zemí a aspoň trošku si ji osvěžit.
Je to taková příjemná forma, ale chtělo by to rozšířit i na jiná témata než jsou xicht a vlasy Laughing

Tady je např. slečna, která dělá videa ve francouštině a španělštině, já jí sice nerozumím ani slovo, ale hezky se mi na ni dívá Laughing
http://www.youtube.com/user/SaraSabate/videos?view=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.