Brýle - jak to s nimi máte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký máte vztah ke svým brýlím?
Jsou mou součástí, nedovedu si sám/sama sebe bez nich představit.
14%
 14%  [ 26 ]
Nosím je rád/a, ale za svou součást je nepovažuji, obešel/obešla bych s bez nich.
10%
 10%  [ 19 ]
Nijak mi nevadí, ale ani je nenosím rád/a. (neutrální postoj)
14%
 14%  [ 25 ]
Nenosím je rád/a, ale nic jiného mi nezbývá.
11%
 11%  [ 20 ]
Nenosím je (téměř) vůbec, preferuji jiné možnosti (mhouření, čočky atd.)
29%
 29%  [ 51 ]
Mám dobrý zrak, brýle nepotřebuji.
18%
 18%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 174

Autor Zpráva
Mikineczka
81-160
81-160


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

Já nosím brýle přibližně od 6 třídy. Ze začátku se je nesnášela, ale teď už sem si na ně nějak zvykla. Nejvíc mě šte, že když některé své kamarádce řeknu, že si chcu pořídit čočky, hend mě začne přesvěčovat, že ne. A¨t mám dál brýle, že bez brýlí vypadám hrozně! Za to bych zabíjela!!! Nevypadám hrozně, vypadám přirozeně. NAštěstí nemám nijak výrazné brýle(takové půlobroučky), ale už jsou nzničené (nakřivo, oprýskaný lak atd.) a tak si chcu koupit nové a k tomu si pořídit čočky, abych to mohla střídat. Nejvím mi brýle vadí, když prší a v zimě, když přecházím z mrazu do tepla. Jo, a nevíte, jestli se dá spravit lak na brýlích. Tyhle brýle mám celkem ráda a jsou pro mě pohodlné, tak bych se jich nerada zbavovala nadobro....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 4:45 pm    Předmět: Citovat

Mikineczka napsal:
... Jo, a nevíte, jestli se dá spravit lak na brýlích. Tyhle brýle mám celkem ráda a jsou pro mě pohodlné, tak bych se jich nerada zbavovala nadobro....


Určitě to jde, mně oprýskl trochu lak no skoro nových brýlích(kovových,byly ještě v záruce) a spravit to šlo. Ale musíš narazit na ochotného optika, oni totiž rádi přesvědčují, že nemá cenu spravovat, chtějí prodávat a budou ti nutit nové obruby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 5:15 pm    Předmět: Komentář Citovat

Já bez brýlí nemohu vyjít ven a i doma je musím nosit, protože jinak skoro nic nevidím. Včera jsem byla na dočasném privátě s kamarádkou a kamarádem, prováděla jsem nějaké domácí práce a po chvíli padl dotaz, jestli si je nechci přeci jenom nasadit, protože já bez nich vážně moc nevidím. Dobrý zrak je potřeba i pro výkon některých profesí... Je zajímavé, že bych prošla přijímacím řízením, kdybych šla na laserovou operaci. Sice bych musela nosit brýle i nadále, ale bez těch dioptrií...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikineczka
81-160
81-160


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 5:24 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Mikineczka napsal:
... Jo, a nevíte, jestli se dá spravit lak na brýlích. Tyhle brýle mám celkem ráda a jsou pro mě pohodlné, tak bych se jich nerada zbavovala nadobro....


Určitě to jde, mně oprýskl trochu lak no skoro nových brýlích(kovových,byly ještě v záruce) a spravit to šlo. Ale musíš narazit na ochotného optika, oni totiž rádi přesvědčují, že nemá cenu spravovat, chtějí prodávat a budou ti nutit nové obruby.


Díky moc, já naštěstí znám dobrou optiku (pro ty co jsou z Ostravy, tak je to na Bohuslava Martinů hned vedle očaře), kde mi kdysi pravidelně spravovali pokřivené brýle a to zadarmo, jenom mě vždycky upozornili, že se můžou zlomit, ale zatím je nezlomili Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 5:41 pm    Předmět: Citovat

Tak já se taky připojím. Brýle nosím snad od čtvrté třídy,máme to v rodině. Ale teď svoje brýle miluju-jsou bez obrouček,a k mému obličeji mají perfektní tvar. Nosím je už od časného rána a odkládám až večer protože mám hodně dioptrií a bez nich bych už netrefila ani do školy Laughing Taky jsem zvažovala čočky ale nakonec do toho nepůjdu a za rok zkusím laserovou operaci. Hodně lidí mi říká že mi strašně sluší a ani můj miláček to nenese zrovna lehce že chci na tu operaci a nechám se připravit o svůj krásný doplněk. Pokud to dobře dopadne,tak si to těch brýlí nechám dát nedioptrická sklíčka a budeme spokojeni všichni Wink A ještě něco. Řekla jsem si že vyzkouším snížit počet dioptrií nejprve přírodní cestou a pak až operací. Na adrese Naděje zodpovídají i dotazy a tam se jeden klučina ptal jak zmírnit či zcela odstranit krátkozrakost,no a tam mu napsali podrobný přehled kapek,které má užívat. Zkusit to můžu,a víra taky hodně zmůže
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 6:50 pm    Předmět: Citovat

Ilona: Ceny kontaktních čoček se hodně liší, já nosím čtrnáctidenní Acuvue (nosím je vždy tak měsíc Embarassed ) a stojí mě kolem 1800 tuším. Ale už je to docela dlouho co jsem je kupovala naposledy... zkus se zeptat v optice, tam Ti určitě i poradí jestli máš nárok na nějaký příspěvek od pojišťovny.

Leontýnka: Na odstranění dioptrií existuje i speciální cvičení, které posiluje svaly v oku - už docela dlouho přemýšlím, že bych se ho naučila a zkusila cvičit. Slyšela jsem totiž, že to opravdu funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 7:14 pm    Předmět: Komentář Citovat

Slunéčko napsal:
Ilona: Ceny kontaktních čoček se hodně liší, já nosím čtrnáctidenní Acuvue (nosím je vždy tak měsíc Embarassed ) a stojí mě kolem 1800 tuším. Ale už je to docela dlouho co jsem je kupovala naposledy... zkus se zeptat v optice, tam Ti určitě i poradí jestli máš nárok na nějaký příspěvek od pojišťovny.

Leontýnka: Na odstranění dioptrií existuje i speciální cvičení, které posiluje svaly v oku - už docela dlouho přemýšlím, že bych se ho naučila a zkusila cvičit. Slyšela jsem totiž, že to opravdu funguje.


Mně čočky nehrozí, protože do mých očí se nehodí, takže si nemusím procházet "vyndáváním" a "zandáváním" očí... Navíc mám každé oko různě slepé... Laserová operace je asi bezpečná, ale stejně bych z ní měla strach... Když se vyberou správně tvarované brýle, které se hodí k obličeji, tak může člověk vypadat dobře, možná i lépe než normálně - ale u mě je to naopak... Koukám, že vše je dost drahé: čočky, brýle, laserová operace... Leontýnko, s brýlemi a bez brýlí - podle mě je to o zvyku a lidé si pak postupně zvyknou na Tvůj nový kukuč bez brýlí...

Teď jsem si vzpomněla v souvislosti s reklamou jednohé optiky, že dává druhé brýle zdarma, že ve Španělsku mě překvapilo, že v televizi běžela reklama jedné místní optiky, která má pobočky po celé zemi, nabízejíc své služby, kvalitní servis a brýle, které budou slušet každému obličeji... U nás taková reklama běží v tv snad poprvé...


Naposledy upravil Milovník dne ne říjen 14, 2007 7:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helenkaaa
81-160
81-160


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Ilonko, mě stojí šest párů čoček cca 1400-1500kč (naposledy jsem je kupovala po internetu, v optikách bývají tak o pětistovku dražší). Jeden pár má být na měsíc (mám focus), já je určitě nosím déle, spíš dva měsíce, takže ve výsledku mě čočky na rok stojí těch 1500 + asi 600kč za roztoky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 7:43 pm    Předmět: Citovat

helenkaaa napsal:
Ilonko, mě stojí šest párů čoček cca 1400-1500kč (naposledy jsem je kupovala po internetu, v optikách bývají tak o pětistovku dražší). Jeden pár má být na měsíc (mám focus), já je určitě nosím déle, spíš dva měsíce, takže ve výsledku mě čočky na rok stojí těch 1500 + asi 600kč za roztoky.


Děkuji - to není tak hrozná cena, myslela jsem, že to bude horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

Leontýnko, já myslím, že zas taková změna by to nebyla. V té fotce v ikonce to vypadá, jako bys ani žádné brýle neměla, až když jsem si klikla na tvůj profil, tak jsme zjistila, že máš brýle. Kdybys měla nějaké výrazné, tak to změna bude, ale takhle si na to okolí zvykne rychle Wink

Milovníku, jaképak "mám každé oko různě slepé", to je nějaký problém?? Já mám rozdíl 1,5 dioptrie a problém s tím u čoček nemám. Prostě si musím koupit dvě balení-pro každé oko zvlášť.

Já teda taky používám 14-ti denní Acuvue, ale moc nepřetahuju, nosím je max. 20 dní. A taky spotřebuju strašně moc roztoku, vždycky je v něm promnu, opláchnu a uložím. Kámoška na mě čuměla jak na vola, že je to prý zbytečné a že ona je rovnou hodí do pouzdra a nijak zvlášť nečistí. Tak nevim, řekla mi to tak doktorka, jako chápu, že je to hodně kvůli větší spotřebě a častějšímu kupování, ale přecejenom mám o svůj chabý zrak trochu strach...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.