Pro vlasaté čaroděje a čarodějky:-)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=49a4ba1ab04e480df7e603fee0abcac3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sayhaya
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.1.2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 3:12 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
No, zrzavé a navíc dlouhovlasé čarodejnice jsou podle mnoha pramenů nejsilnější. Ale to může být důsledek nenávistné kampaně proti Keltům/Irům na Britských ostrovech.
Taky se říká, že kdo byl v minulém životě upálen, může si ten plamen nést do dalšího života na hlavě.
Pokud jde pouze o dlouhé vlasy, myslím, že je mají všechny novodobé čarodějky. Zřejmě je to jakýsi průvodní znak jejich směřování k přírodě. I když některé exibicionistky si je zcela nepřírodně barví na inkoustově černou nebo zrzavou. Ale to jsou spíš dramatické umělkyně, než opravdové čarodějky Laughing


No hlavně s některýma exhibicionistkama tohoto rázu bývá legrace. Avšak, stává se, že se někdo prostě v této tmavé či ohnivé barvě cítí přirozeněji a barva mu sedne. Proč to potom nepodpořit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 3:30 pm    Předmět: Citovat

In my parents' culture, there is a belief that if you possess the hair, or nail-clippings [from fingers or toes] then you can curse them using Black Magic. That is why Asian people bury, or burn, hair after it has been cut because they don't want some stranger to use it against them.

When I cut off my hair, I dug a big hole in the garden and buried it. I wanted it to decompose and be part of the earth Smile Maybe some earthworm, or mole is using it to curse me, though ; even some snail, or slug Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sayhaya
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.1.2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 3:59 pm    Předmět: Citovat

Hehe, s těma slimákama to je vtipné. No, já osobně, když si zastřihnu konečky a nebo nehty, zpravidla je také věnuji přírodě (voda, země, oheň a nebo vzduch). Myslím, že něco co je nabité energií by se nemělo jen tak někde povalovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Sayhaya napsal:


Proto také, když chtěli aby sv. Václav přijal křest, tak ho ostříhali (nosíval prý dlouhé vlasy, jak mu poradila jeho babička Ludmila, která dle některých pověstí měla také pletky s magií, minimálně se traduje, že viděla co ostatní ne). Václav prý křest ve skutečnosti nechtěl a tím že ho ostříhali ho donutili rezignovat.



Nedá mi to, ale vnesu sem pár faktů na světlo, tohle je pěkný nesmysl. Už jsem taky četl, že byl Václav buddhista a nebo že spáchal rituální sebevraždu. Kecy. Nejdřív k vlasům. Nebylo to tak, že měl Václav nějaké ďábelské vlasy, ale prostě podstoupil postřižiny. Tehdy standardní rituál odstřižení vlasů. Nic magického, nic ďábelského, nic echt pohanského.

To, co o Václavovi víme je z legend. Ani ta nejstarší, Crescente fide, se o podobných věcech ani v náznaku nezmiňuje. A nutno říci, že pro legendistu by bylo dobré terno aby světec byl obrácený pohan, který "prozřel". Ani pozdější Kristián, nebo Gumpold nic takového ani netuší, že by se dělo. Ikdyž sáhneme ještě dál do hagiografie, tak v Ut annuncietur, ani v Oriente se takovéhle věci nepíší. I kroniky (soudobé úplně) mlčí.

Co se Ludmily týče, tak za její spolupráce se rozvíji křesťanství v Čechách (Čechové přijali křest v roce 845 v Řezně, ale neujalo se, ujalo se právě až za Bořivoje, manžela Ludmily). Žeby byla bosorka, nebo měla pletky s magií a zároveň nechala stavět kostely, propagovala křesťanství je konina. Je možné, že přijala křest spolu s Bořivojem v roce 883/884. Že by to byla nějaká bosorka silně pochybuju. Legendy se opět o podobných věcech nezmiňují (ani ty nejstarší jako třeba Fuit). Podle pověstí se takové věci tradují třeba o Libuši, ale u Ludmily nikoli.

Možná to píšou nějaké moderní pověsti z posledních desetiletí. Ty staré však nikoli.

Možná by to stálo za přesunutí do nějakého historického tematu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 11:09 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Taky se říká, že kdo byl v minulém životě upálen, může si ten plamen nést do dalšího života na hlavě.

Tisíce zrzavých lidí, čarodějek i nečarodějek, se rodily a umíraly dávno před dobou, kdy se upalovalo. Kromě toho, proč je upálení tak zafixované jako jediný "správný" druh smrti pro čarodějnici? Vždyť ony se i topily, pohřbívaly zaživa atd.
A některé dokonce zemřely přirozenou smrtí stářímTwisted Evil
------------------
Prostě si myslím, že zrzavost není žádná určená danost pro čarodějnici.To podstatné je v něčem jiném než v barvě vlasů. Ačkoli uznávám, že je to barva krásná a k takovým lidem se i tak nějak hodí. Ale nic víc.
Nicole napsal:
Pokud jde pouze o dlouhé vlasy, myslím, že je mají všechny novodobé čarodějky.

Vůbec ne. Znám spoustu krátkovlasých lidí, kteří se zabývají těmito praktikami. Takže ani barva, ani délka vlasů nedělá jednu víc čarodějkou než druhou.
Nicole napsal:
některé exibicionistky si je zcela nepřírodně barví na inkoustově černou nebo zrzavou. Ale to jsou spíš dramatické umělkyně, než opravdové čarodějky Laughing

Ach jo Smile takže někomu se líbí černá a hned je exhibicionista?
Nicole, může být ženská, která dovede takové věci, co tisíc jiných ne, a přitom může mít květák nabarvený třeba na zeleno.
Jak chceš podle barvy vlasů poznat co člověk umí a co ne?
A jak se lidi barví, to je jejich věc. Někdo se barví zcela nepřírodně (no tohle!) a přece umí.
--------------------
Jinak já souhlasím s tím, že některé barvy vlasy poškodí a ty pak jako sídlo energie nejspíš nefungují tak jak mají. Jenže jsem zjistila, že ne každý, kdo se zabývá těmito věcmi, je na vlasy tak fixovaný.


Naposledy upravil Déscantes dne ne srpen 15, 2010 11:20 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 11:20 am    Předmět: Citovat

Jenom zírám, co sis všechno z mého příspěvku odvodila Shocked
Ani jedinou věc, o kterých píšeš, si nemyslím. Zaprvé, byl ten příspěvek spíš v odlehčeném až ironickém duchu. Zadruhé, zmiňuju pověry (co se říká), nikoli skutečnost nebo svoje názory.
K těm exibicionistkám, mám na mysli dámy, které si nabarví vlasy na výraznou černou jen proto, aby působily tajemněji a tak nějak víc jako čarodejnice. K tomu mají často další divadelní rekvizity a kostýmní doplňky jako dlouhé rudé nebo růžové nehty, tuny zlatých šperků a amuletů najednou (o kterých často ani nevědí, co znamenají) atd. Prostě jak jsem psala, spíš herečky.
Pak jsou ženy jako třeba paní Kudláčková a jiné, které si na nic nehrají a věnují se čarodějnictví poctivě a bez humbuku.

Jinak to o výjimečné síle zrzavých čarodejnic mi řeklo několik lidí, kteří se dlouhá desetiletí věnují léčitelství, čarodějnictví a podobným věcem. Šlo jak o muže, tak o ženy. Já tu informaci pouze posílám dálWink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 11:31 am    Předmět: Citovat

Já jsem si neodvozovala nic, jen jsem si prostě přečetla tvůj příspěvek Smile
Vždyť tam píšeš, že si myslíš, že všechny novodobé čarodějky mají dlouhé vlasy. To je tvůj názor, není?
Ale to je jedno. S těmi exhibicionistkami podobně - ono to totiž znělo, že každá, která má nabarvenou černou nebo červenou je jak píšeš dramatická umělkyně a nic víc. Prostě si myslím, že to tak není... ale jestlis to myslela jinak, tak v pohodě Smile

Se zrzavými vlasy nevím, tak budiž. (Znám dost zrzavých ne-čarodějnických typů-nemají o to sebemenší zájem, nic - takže nevím).

Kudláčkovou myslíš Michaelu Kudláčkovou, co píše na ženu-in?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 11:38 am    Předmět: Citovat

Ano, tu, ale že píše na nějaký web, to nevím. Znám ji z dřívějška.
Jj, na ty dlouhovlasé jsem zapomněla. Já to beru tak, že ne každý, kdo se čarodějnictví věnuje, je skutečně dobrý a mělo by mu jméno čaroděj/nice náležet. Hraje si s tím spousta lidí. Ovšem ti, kteří to berou za ten správný konec, mají blízko k přírodě a naslouchají, neberou čarování jako mocný nástroj, ale mají k němu pokoru atd. atd., ti většinou mají vlasy dlouhé. Prostě to vyjadřuje jejich filosofii. Samozřejmě, pokud jim vlasy rostou;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sayhaya
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.1.2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 7:24 am    Předmět: Citovat

Mno přihodím ještě svůj názor. Asi jsem to dostatečně nezdůraznila (nechci se s nikým hádat či dostat do konfliktů, to mi přijde naprosto zbytečné), ale myslím, že mnohé ženy - čarodějky si dávají do vlasů hodně své energie, takže si tvoří zásoby, ale není to nutné, někteří si ty "zásoby" ukládají jinak a jinam, nebo si je vůbec nedělají. Jsou ale i takové, které nosí vlasy krátké (sice jich neznám moc, ale jednu, dvě bych našla).

Nemyslím si, že dlouhé vlasy doprovází čarodějnictví. Je to asi obvyklé, asi jako je obvyklé, že člověk studuje. Ale ne nutné - každý studovat nemusí, ne nijak dlouho a nic specielního a přesto se uživí a je spokojený a sám sebou.

A o tom to je Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

Sayhaya napsal:
Mno přihodím ještě svůj názor. Asi jsem to dostatečně nezdůraznila (nechci se s nikým hádat či dostat do konfliktů, to mi přijde naprosto zbytečné), ale myslím, že mnohé ženy - čarodějky si dávají do vlasů hodně své energie, takže si tvoří zásoby, ale není to nutné, někteří si ty "zásoby" ukládají jinak a jinam, nebo si je vůbec nedělají. Jsou ale i takové, které nosí vlasy krátké (sice jich neznám moc, ale jednu, dvě bych našla).

Nemyslím si, že dlouhé vlasy doprovází čarodějnictví. Je to asi obvyklé, asi jako je obvyklé, že člověk studuje. Ale ne nutné - každý studovat nemusí, ne nijak dlouho a nic specielního a přesto se uživí a je spokojený a sám sebou.

A o tom to je Smile


To je hodně pěkný názor... Wink Zkoušela jsem si to představit - a ano, část pravdy na tom skutečně může být. Dlouhé vlasy jsou přeci radost a radost je jedna ze silných pozitivních energií. Smile Osobně, vždycky, když se podívám do zrcadla, nebo se dotknu svých vlasů, mám jen pozitivní pocity ( i když třeba nejsou dokonalé, tu a tam roztřepené konečky, kdysidávný pozůstatek barvy,...), nebo když jě někdo pochválí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.