koniec laktozovej intolerancii!!!!!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5776595d4a983a4cf59ec0c3bd480f28Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 11:59 pm    Předmět: Citovat

Meeesho, jestli máš strach, že bys mohla mít málo vápníku, zkus se domluvit s doktorkou, aby tě poslala na speciální vyšetření. Mě tam poslala kožní doktorka před rokem a půl čistě náhodou, kvůli braní Prednisonu a ejhle, zjistili mi mému věku naprosto nepřiměřeně málo vápníku v kostech, v podstatě už osteopenii (náběh na osteoporózu), některé obratle už v pásmu osteoporózy. Okamžitě jsem začala brát vápník a D-čko, za rok se mi to dost zlepšilo a vápník se doplnil - doktor říkal, že se to opravdu dá doplnit jen do určitého věku, takže neotálet, v pozdějším věku se dá stav už jen udržovat. Nevím, jak bych na tom byla teď, kdyby mi to nezjistili, já bych vesele měla děti a kojila a pak už by na doplnění do kostí bylo pozdě. Co se týče sóji, jím jí celý život docela dost a zjevně mi potřebu vápníku nestačila pokrýt, takže na tu bych nespoléhala Sad
Je teda fakt, že já jsem bez mléka v jakékoliv formě celý život a navíc máme osteo v rodině, babička už má dost těžkou formu, ale stejně bych ti to vyšetření doporučovala, pro klid v duši, zvlášť jestli se chystáš mít děti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 12:09 am    Předmět: Citovat

Katasko, a jak to vyšetření probíhá? Já bych si na něj docela ráda zašla, ale řešit to budu spíš s gynekologem, můj obvoďák má na všechno stejnou odpověď, čaj s medem a denně 1 kiwi, mám pocit, že i kdybych tam přišla se zlomenou rukou, naordinuje mi tohle. A na alergu mě vlastně neléčí, protože dodržuju dietu, tak co to nějak řešit.
Na jednu stranu jsem spokojená, protože nemám ráda doktory, je mi špatně i před jakoukoli preventivní prohlídkou, ale na druhou stranu bych ráda věděla, jak na tom zrovna s tím vápníkem jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 12:20 am    Předmět: Citovat

Den předem sbíráš moč za 24 hod., pak z toho odebereš vzorek, který ráno předáš sestrám, ty ti vezmou krev (chodí se nalačno), a pak se dělá speciální rentgen obratlů a stehenních kostí, kde se zobrazí, jak jsou ty kosti "husté", či jak to popsat Smile Poté se můžeš najíst a jdeš za doktorem, který s tebou ten stav kostí rozebere, domluvíte se na případné léčbě (která v těhle lehčích případech spočívá v braní vápníku a Vigantolu - vitamínu D) a poradí ti životosprávu, potraviny bohaté na vápník, pohyb, atd. - já tam teď chodím na kontrolu jednou za rok, ale ty babči, s kterýma tam sedívám v čekárně chodí většinou 1x za půl roku.
Je to úplně v pohodě, jen to sbírání moči den předem je otrava a 3-hodinové čekání v čekárně plné babek mě taky moc neba (ale to může být v jiném centru jiné, tohle je v Havl. Brodě)... jsem ale ráda, že se na to přišlo, až bych se začala lámat, tak by už asi bylo pozdě Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 12:49 am    Předmět: Citovat

Tak to vyšetření nevypadá nijak hrozně. A rady ohledně životosprávy by se mi taky hodily, zvlášť pak před otěhotněním, pro těhotenství a kojení. Je to ještě asi daleko, ale zase podle doktorky (občas zaskakuje za mýho obvoďáka a je o dost sdílnější) bych si měla dost dopředu hlídat hlavně vápník a železo, ať má pak mimčo z čeho brát.
To je docela dobrý, že jsi na to přišla takovou náhodou, ono asi u mladý ženy to doktoři nečekají, že by mohla mít málo vápníku.
Mně obvykle taky přijdou na něco, co by se mělo řešit, úplně náhodou, nebo strašnou oklikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 10:19 am    Předmět: Citovat

Katasko, tobě k Prednisonu nepíšou calcicew? To je vápník s vitamínem D3, já toho mám doma mraky... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 11:09 am    Předmět: Citovat

no ja si myslim ze toho vapniku mam tak isto pomenej , uz len z toho dovodu ze kosti som mala zlomenych nespocetne mnozstvo, a niektore zlomeniny boli vazne takze ze som sa len tukla a uz bolo :-/

inak nasla som toto http://www.nefrologia.sk/clanky/obsah-vapnika-v-potravinach/63 a vsade nachadzam info , ze vapnik prijimany len v tabletkach nieje taky dobry ako nabraty sravou. Tak si asi zacnem pocitat kolko mg denne zjem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 11:32 am    Předmět: Citovat

Vitamíny a minerály přijímané ze stravy jsou vždycky lepší.
Ale Prednison může i vyplavovat vápník s kostí a je potřeba tomu zabránit. Proto ho beru i v tabletkách Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 1:18 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Vitamíny a minerály přijímané ze stravy jsou vždycky lepší.
Ale Prednison může i vyplavovat vápník s kostí a je potřeba tomu zabránit. Proto ho beru i v tabletkách Wink


Nemala som tym na mysli teba , alebo predison, mala som skor na mysli tabletky vapnik vs. strava vapnik. Uplne ina situacia je ak ma niekto zisteny nedostatok vapniku na zaklade takeho vysetrenia o tom nic nehovorim Smile vtedy je jasne ze strava uz asi nepomoze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 1:28 pm    Předmět: Citovat

Wensdy, nebrala, lépe řečeno, když mi ho doktorka začala psát jakože do budoucna dlouhodobě, tak mě poslala na to vyšetření, s tím, že tam mi to asi napíšou na míru, nevím. Ten Prednison jsem nakonec brala jen tři měsíce a v tom osteo centru mi doktorka řekla, že i to tříměsíční braní má docela lví podíl na úbytku kostní hmoty, nedovedu si představit, co to dělá s kostma, když to někdo bere roky ve vysokých dávkách...

Eiddwen - já nikdy neměla nic zlomeného, tam, kde se můj bratr lámal, tak já měla akorát naraženiny (což prý bolí mnohem víc a déle) a nakonec mám problém s kostma já, ne on Wink
Co se týče toho vápníku v tabletkách, tak se mi za ten rok kostní stav moc hezky spravil, doktor byl spokojen, takže myslím, že jsou dobré - když už je problém, tak ho asi jen strava nezachrání, člověk se nemůže cpát jen potravinami s vysokým podílem Ca, to by nejedl nic jiného Wink

Meesho, když jsem se na to v létě ptala, co dělat, když bych otěhotněla, tak doktor řekl akorát zdvojnásobit denní dávku Ca v tabletách a používat opatrně Vigantol (v těhotenství by se neměl, ale v zimě je s D-čkem prostě problém, takže poloviční dávku). Jinak prý nic speciálního, stravovací rady už jsem dostala rok předtím (velké lejstro s různými potravinami a obsahem Ca v nich). Jsem na kontrolu v červnu docela zvědavá, jak mě drobek vycucne Very Happy
Kdybys chtěla, můžu ti to lejstro naskenovat, i když ono se to určitě dá najít někde na netu a doktor ti v podstatě nic nového neřekne - strava, pohyb, sluníčko Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 1:33 pm    Předmět: Citovat

Kataska tak to je fakt ironia Smile mna ta tema zaujala za to, ze ja patrim k tym ludom co tiez musia mat furt nejake zdravotne potiaze, uz som sama zo seba otravena, tak aspon raz by som tomu chcela predist Smile mimochodom, na zimu sa mi zas vratili ekzemy. Niesu take strasne ako predtym, ale nahnevalo ma to. Myslim ze to velmi ovplyvnuje suchy vzduch v kombinacii zo zimou, lebo v lete som nemala absolutne ziadny problem . Ale tak naordinovala som si aloevera obklady. Ale to je OT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.