Suché, jemné, rozlietané na dotyk drsné vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=54857373a0b330dea0f72c2206c4c111Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 12:23 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že do jisté míry, to je prostě typ vlasů. Mám je taky takový hrubší a sušší a prostě člověk se o to musí starat aby to vypadalo aspoň trochu dobře Smile Ale myslím si, že když už máme takovýhle typ vlasů - tvrdé, suché, tak nikdy nebudeme mít takový krásný hladký vysněný vlasy Smile Prostě s genetikou nic neuděláme.. Můžou pomoct do jisté míry fakt jen asi kvalitní přípravky a dobrá strava a tak...
Jinak nevím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 3:05 pm    Předmět: Citovat

Sice nemám extra dlouhé vlasy, ale když se mi začnou zdát konečky suché, tak do nich po umytí dávám kapičku oleje (mandlového nebo jojobového). Na "délky" mám v lahvičce s rozprašovačem smíchaný olej s vodou a občas stříknu na celé vlasy. Jinak možná bych doporučila zkusit změnit kosmetiku. Navíc ty silikonové spreje mohou někomu po čase začít vlasy vysušovat, tak je zkusit párkrát vynechat. Přeju hodně štěstí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 11:36 am    Předmět: Citovat

Janickaxy má pravdu, po čase silikóny môžu vysušovať. Stalo sa mi to isté s Gliss Kur sprejom, tak som ho na chvíľku vysadila a používala len oleje. Keď vysušuje zas olej tak idem naspäť do silikónov a sprej funguje ako predtým.
Lupiny - môžeš skúsiť napr. Nizoral z lekárne. Pokiaľ ti silikóny nevadia na pokožku tak Elséve proti lupinám sú tiež dobré. Každému zaberá niečo iné. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 1:53 pm    Předmět: Citovat

Jess: áno presne ešte som zabudol to napísať čo aj Ty že pri korienkoch sa mi mastia... ale nie hneď...A takisto som si neuvedomoval že to vlastne len zakryje problém ale nevyrieši totiž to bez Gliss sprejov som v háji... Moje vlasy vyzerajú totálne inak... A takisto budem rád ak niekto napíše nejaký prípravok čo to vyrieši a nie len zakryje...

Hallie: No tak musím aj s Tebou súhlasiť neviem ale dajako fakt som si to neuvedomil že to len zakrýva... Sad Olivový olej ani zábaly som ešte neskúšal... A tiež verím že sa tu niekto nájde aby pomohol...

Majdal_e_e_nka: No možná že máš pravdu že je to taký typ vlasov neviem... nie som vlasový expert ani kaderník a pod Very Happy A hrubšie vlasy ?Very Happy to teiž neviem Very Happy no a iste že sa musím veľmi o to starať máš pravdu a každý sa len čuduje že prečo toľko sa s nimi babrem Very Happy No a musím povedať že teraz sa mi asi podaril zázrak Very Happy Včera som si umyl vlasy obyčajnou schaumou taká modrá z Chmelom dokonca Very Happy vlasy som počkal kým uschnú a dal som zatým GLISS KUR samozrejme no tentoraz Oil Intense Very Happy a po uschnutí boli parádne Very Happy a dokonca na druhý deň ráno som nemusel dať ten sprej neboli suché totiž to Very Happy tak ma to prekvapilo Smile neskúšal som ešte ten šampón a túto kombináciu s tým GLISS Very Happy Ale oplatilo sa Very Happy

Janickaxy: No čo sa týka olejovania som skúšal s kokosákom no zdalo sa mi že to veľmi vlasy zamastí tak som s tým prestal... s tým rozprašovačom som to už tiež skúšal ale žiadna sláva... No a kozmetiku zmeniť? stalo sa a asi to fakt pomohlo uvidíme... čo sa týka vysušovania ohľadom tých sprejov je to tak ale zrejme len ak zle sa skombinuje šampón so sprejom ... v mojom prípade to vyzerá tak... zatiaľ... po včerajšku hlavne...

bloodQUEEN: No tak všimol som si to ale ako už som spomínal vyššie len asi keď zle skombinujem... alebo netuším... a vysadiť ? fúu netrúfam si veľmi mám totiž to jemné vlasy ten sprej mi pomáha ich zaťažiť a potom ako tak vyzerajú... a Nizoral? sa bojím že je to príliš chemické že mi to zničí vlasy mal som ho už neraz ale nemal som vtedy ešte dlhé vlasy ta sa bojím...

ALL: Už som sa zľakol že mi nikto nebude vedieť poradiť Very Happy Ale ako vždy to býva na tomto fóre vždy sa nájdu tu super ochotný ľudia ktorý veľmi radi poradia a podelia sa s ostatnými so svojimi skúsenosťami nápadmi... ĎAKUJEM Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 2:03 pm    Předmět: Citovat

Luky: No tak vidíš, musí se zkoušet a zkoušet a nakonec člověk určitě najde to, co mu nejvíc vyhovuje. Já jsem si za maturitu koupila Pantehair, šampon i kondicionér, a tak jsem zvědavá Smile Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 2:09 pm    Předmět: Citovat

Majdal_e_e_nka napsal:
Luky: No tak vidíš, musí se zkoušet a zkoušet a nakonec člověk určitě najde to, co mu nejvíc vyhovuje. Já jsem si za maturitu koupila Pantehair, šampon i kondicionér, a tak jsem zvědavá Smile Laughing


áno áno máš pravdu Majdal_e_e_nka Smile Len ja už som prešiel toľkými druhmi že sa mi to nepozdávalo už ... A takisto keď som mal plné zásoby kadejakých šampónov som ich nechcel vyhodiť a pod aj keď mi nevyhovovali moc nie som milionár že prvýkrát skúsim nový šampón nedobre tak dám bokom a idem na ďalší Very Happy Iste chápeš Smile No tak fajne teda potom daj sem vedieť ako si dopadla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 2:24 pm    Předmět: Citovat

Mozna zkusit zmenit sampon, nejaky, ktery vice hydratuje (je pro jemne a suche vlasy, pripadne nejaky pecujici) ale asi bez silikonu a dat vlasum na chvili od silikonu "dietu" ... mozna si na to moc "zvykly".

Jinak na ty suche vlasy olejovat, olejovat, olejovat a nezapomenout predevsim olejovat .. aspon na pul hodinky pred kazdym mytim. A mozna jim krapet pomoct treba regeneracni/vitaminovou hennou. Ta sice vysusuje, ale kdyz do ni pridas olej melo by to byt v pohode a vlasy ti ochrani pred slunickem a dalsimi povetrnostnimi a poskozujicimi vlivy, takze budou dele v kondici. A myslim ze jednou za mesic to bohate staci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 2:49 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Mozna zkusit zmenit sampon, nejaky, ktery vice hydratuje (je pro jemne a suche vlasy, pripadne nejaky pecujici) ale asi bez silikonu a dat vlasum na chvili od silikonu "dietu" ... mozna si na to moc "zvykly".

Jinak na ty suche vlasy olejovat, olejovat, olejovat a nezapomenout predevsim olejovat .. aspon na pul hodinky pred kazdym mytim. A mozna jim krapet pomoct treba regeneracni/vitaminovou hennou. Ta sice vysusuje, ale kdyz do ni pridas olej melo by to byt v pohode a vlasy ti ochrani pred slunickem a dalsimi povetrnostnimi a poskozujicimi vlivy, takze budou dele v kondici. A myslim ze jednou za mesic to bohate staci Smile


Šampón som zmenil na schaumu s chmelom a pomohlo Smile nedal som predtým žiadnu masku kokosovú ani nič proste Smile čo som skoro vôbec nezvykol už v poslednej dobe umyť si vlasy bez toho aby som dačo dal pred umytím... myslím len čisto šampónom a nič iné... zvykol som dať kokosák ale niekedy mi to nevýde a nestihnem si už dať... a vtedy to zvyklo nastať... No teraz nenastalo bolo to ok Smile a tom hydratačnom som tiež včera premýšlal ešte som taký ani v obchode nepozeral nejaké nápady? a nejaký na starostlivosť? No to ma tiež nenapadlo že dám zbohom nachvílu so silikónmi vlasom... už som si akosi zvykol taže automaticky dávam po umytí a vyschnutí... a to že si zvykli na nich je dosť možné používam ich od minulého roka tuším od začiatku júna až doteraz... no práve toho olejovania sa bojím či ich nepremastím a teraz prichádza už aj teplé obdobie sa budem potiť atď ta hneď budem mať mastné Very Happy Ako si s týmto poradíte Vy? Pre umytím som zvykol dávať ako masku kokosák aspoň na dva hodiny pred umytím... neviem či veľa či málo... Tú regeneračnú vitamínovú hennu som tiež dakedy premýšlaľ no bál som sa že mi zafarbí moje svetlé blond vlasy... a takisto ma odradilo aj to že vysúša... A o oleji som nepremýšlal že primiešam lebo neviem koľko tam dať a aký olej vlastne... Tým raz za mesiac myslíš tú hennu aplikovať? Diky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 3:01 pm    Předmět: Citovat

Luky: Myla jsem vlasy před chvílí a teď schnou a jsou takový víc jemný Smile No, uvidím po více mytí.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 3:05 pm    Předmět: Citovat

JJ jednou za mesic si vyhradit jeden den (treba sobotu nebo nedeli), rano to na vlasy plesknout a v podvecer smyt .. ohledne toho, kteda znacka jak barvi ti asi poradi nekdo jiny, ja barvim odstinem bordo Smile A do henny na svoji delku po ramena jsem ze zacatku davala polevkovou lzici olivoveho a dve cajove lzicky kokosoveho (v pevnem stavu), ale pak jsem to vymenila za hojne naolejovani pred aplikaci henny, a do samotne henny uz zadny olej nedavam Smile Ovsem kazdemu to vyhovuje jinak, co clovek to vlasy Smile

Jinak mozna bych zkusila Alverde hroznove vino s avokadem, je na poskozene a suche vlasy a pry hodne "masti" ve smyslu ze pokud si ho da nekdo kdo ma vlasy v poradku, tak jsou takove prepecovane (zplihle, divne) ... stoji cca 50,- a je ho 200ml pripadne prodavaji v nekterych DMkach i vzorky (jak kondise tak samponu za tusim 20,- 50 ml) nebo Balea, ta rada Professional, taky tam maji "repair" sampon a ten je bez silikonu. Ja obcas pouzivam kondis z tehle rady a nemuzu si stezovat Smile

Jinak pokud budou vlasy hydratovane a poddajne, mam za to ze se budou i mene mastit, protoze telo nebude mit potrebu tolik je domastovat. Ale v lete samozrejmne uvidis ... jeste by mohlo pomoct na nadchazejici slunecne dny namichat si "olejovy sprej". Vykoumat spravny pomer a vybrat nejaky lehky olej (treba kokosak), a zkusit ho smichat s vodou v pomeru 1:3 - 1:5 (olej:voda) a dat do nejakeho manualniho rozprasovace. Kdyz se pak budes pohybovat po slunci nebo budes mit pocit suchych vlasu, protrepes lahvicku, lehce prestriknes touhle smesi a melo by byt zase vse v poradku ... aspon to tu nekdo na foru psal Smile

Pripadne jeste zvysit interval mezi maskami (ted treba davas pred kazdym mytim, tak zkusit kazde druhe, za chvili kazde treti az budes davat treba jen jednou tydne, nevim jak casto myjes) Smile


Naposledy upravil Jitt dne ne červen 06, 2010 3:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.