Vliv hormonální antikoncepce na kvalitu vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 49, 50, 51  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 12:36 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá zkušenosti s vysazení konkrétně Lindynette (nebo taky Artizia). Beru ji už asi pět let a momentálně ji ani vysazovat nehodlám, ale předpokládám, že za takových sedm let, někdy v sedmadvaceti, budu chtít mít děti a vysadit budu muset a mám doslova děs z vlasopádu. Asi mi totiž přebývají mužské hormony či co, protože na nohou mám děsně tmavé chlupy (neholit se, tak jsem jak chodící kožich Very Happy ) a než jsem začala brát antikoncepci v patnácti, hrozně mi padaly vlasy, doslova po hrstech, což jsem si možná mylně namýšlela, že plešatím jako chlapi (ale nakonec to mohlo být i z intenzivního barvení a denního fénování vlasů). Po HA se mi padání zmírnilo, časem nepadají vůbec, časem víc a někdy hodně, což je zlepšení, i akné mi zmizelo, ale na druhou stranu se mi mnohonásobně zhoršily migrény a menstruační bolesti. No nevadí.

Jen z toho intenzivního padání vlasů mám do budoucna strach, mám totiž vlasy hrozně řídké, když jsou mastné nebo přeleželé, tak mi dokonce trochu prosvítá hlava... tak se ptám, jestli někdo nemá zkušenosti s touto antikoncepcí Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 12:51 pm    Předmět: Citovat

A nejsi náhodou tmavovláska? Já se musím holit každý den a ničím takovým teda fakt netrpím a už vůbec mi z toho nepadaj vlasy. On totiž vlas je vlastně chlup. To za prvé a za druhé, v pubertě padají vlasy každé druhé - hormonální změny, začínající ms a s tím spojená mírná anémie, kolikrát i nevhodná strava, no přiznejte se, kdo jedl v pubertě vyváženou stravu. A dneska je taková móda, že se na to napíše HA a všechny pak věří, že když jí vysadí, tak oplešatí. Hm...neoplešatěla jsem a to jsem jí vysadila asi 5x?


I když, dvanáct let v kuse, to Ti tady vážně nikdo s jistotou neřekne, co to s tebou udělá...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 1:03 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
A nejsi náhodou tmavovláska? Já se musím holit každý den a ničím takovým teda fakt netrpím a už vůbec mi z toho nepadaj vlasy. On totiž vlas je vlastně chlup. To za prvé a za druhé, v pubertě padají vlasy každé druhé - hormonální změny, začínající ms a s tím spojená mírná anémie, kolikrát i nevhodná strava, no přiznejte se, kdo jedl v pubertě vyváženou stravu. A dneska je taková móda, že se na to napíše HA a všechny pak věří, že když jí vysadí, tak oplešatí. Hm...neoplešatěla jsem a to jsem jí vysadila asi 5x?


I když, dvanáct let v kuse, to Ti tady vážně nikdo s jistotou neřekne, co to s tebou udělá...


Nene, jsem plavovláska, ale barvu veškerého ostatního ochlupení by mi mohla "závidět" leckterá bruneta. Srst na nohou taky neřeším, holení je sice otrava, ale spíše mě obtěžuje fakt, že narozdíl od žen, kterým stačí ošmidlat hnáty od kolen dolů, musím holit i stehna. Ale to nic. A je fakt, že anémii mám a ne jen mírnou, akorát mě nenapadlo s tím spojovat i dřívější padání. Tak to holt asi ta puberta Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 1:08 pm    Předmět: Citovat

No ona ta anémie na to má dost drastickej vliv, tou antikoncepcí se upraví cyklus= menší ztráta krve a tím se toho dost naprví no Very Happy
Jinak já jsem od přírody zlatá hnědá nebo jak to definovat a kdybych chtěla vypadat jako modelky, tak si musím vydepilovat nejen celé nohy, ale i břicho a ruce a obličej mi taky dost zarůstá Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
No ona ta anémie na to má dost drastickej vliv, tou antikoncepcí se upraví cyklus= menší ztráta krve a tím se toho dost naprví no Very Happy
Jinak já jsem od přírody zlatá hnědá nebo jak to definovat a kdybych chtěla vypadat jako modelky, tak si musím vydepilovat nejen celé nohy, ale i břicho a ruce a obličej mi taky dost zarůstá Laughing


Jo, břicho, na to bych taky zapomněla... Very Happy Občas vezmu pinzetkou ty chloupky, co mi rostou od pupku dolů, jednou na koupáku na mě kamarádka třeštila oči jako "ty máš chlupy na břichu?!" jako bych byla jediná na světě nebo co Rolling Eyes Very Happy

No já jsem zkrátka blboň obecný, o anémii jsem si pozjišťovala jen takové ty nejzákladnější informace a že vlasy padají i z toho jsem úplně přehlídla... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 5:14 pm    Předmět: Citovat

eMia ja som raz lyndinette 20 vysadila, ale bolo to dávno a len po polroku užívania, vtedy som však žiadny rozdiel nespozorovala. Potom som sa k nej vrátila a vtedy som ju brala další rok ale kôli neznesiteľným migrénam som prešla na inú..

celkovo mám pocit že vysadenie je vysoko individuálna záležitosť, kamoška brala 3 roky Chloe ( vysoké dávky) , a po vysadení sa vlasy ani pleť nezmenili....

ja sama tiež uvažujem o vysadení, blesti hlavy ma už vcelku dosť nebavia, a už ma nebaví stále hladať tú svoju..začala som brať yadine a je to posledný druh ktorému dávam šancu...ak začnú zas bolesti hlavy zahadzujem do koša...vlasopád je však presne to kôli čomu to odkladám už 5 mesiacov ...ale hovorím si že musím mysleť pozitívne aby som to neprivolala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrejcovaGabriela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 667

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 5:34 pm    Předmět: Citovat

Brala jsem rok Triregol, nepozorovala jsem změny absolutně ničeho snad...
Na třičtvrtě roku jsem vysadila a před dvěma měsíci jsem začala brát Chloe, chtěla jsem něco na zlepšení plati, který se má ale dostavit nejdřív po třech měsících užívání. Vlasy se mi taky zdají pořád stejný, prostě nic se nezměnilo. Snad se zlepší časem aspoň ta pleť...
_________________
Prave mam amnezii a zaroven deja - vu. Myslim, ze jsem na to predtim zapomnel. (Steven Wright)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 5:39 pm    Předmět: Citovat

Eiddwen napsal:
eMia ja som raz lyndinette 20 vysadila, ale bolo to dávno a len po polroku užívania, vtedy som však žiadny rozdiel nespozorovala. Potom som sa k nej vrátila a vtedy som ju brala další rok ale kôli neznesiteľným migrénam som prešla na inú..

celkovo mám pocit že vysadenie je vysoko individuálna záležitosť, kamoška brala 3 roky Chloe ( vysoké dávky) , a po vysadení sa vlasy ani pleť nezmenili....

ja sama tiež uvažujem o vysadení, blesti hlavy ma už vcelku dosť nebavia, a už ma nebaví stále hladať tú svoju..začala som brať yadine a je to posledný druh ktorému dávam šancu...ak začnú zas bolesti hlavy zahadzujem do koša...vlasopád je však presne to kôli čomu to odkladám už 5 mesiacov ...ale hovorím si že musím mysleť pozitívne aby som to neprivolala Very Happy


Já vlastně ani nevím, jestli je Lindynette vysoko nebo nízkohormonální, doslova napsáno jsem to tam nenašla a podle takových těch doktorských keců na příbalovém letáku to nepoznám, to by asi taky mělo mít na vlasopád vliv.

A ty migrény začaly být horší právě během braní HA, že? Já na ně právě trpím od jedenácti let (což mi nikdo nežere, a to se od uvedeného věku léčím i na neurologii Rolling Eyes ), od té doby až do teď vždycky každý měsíc tři dny proležím, prozvracím a proomdlívám, tak taky uvažuju, že se o tom v pátek na vyšetření poradím s gynďasem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 6:04 pm    Předmět: Citovat

coctopusmaka napsal:
No, když jsem to tu pročítala, dívala se na fotky v albu apod., tak také musím uznat, že po (asi 2 nebo 3 letech, už nevím) se mi vlásky zhoršily, začaly mi víc padat a skoro vůbec mi nerostou nové (mám štěstí, že mám celkem husté vlasy, takže nejsou vidět žádné lysinky apod., ale přeci jen prostě cítím, jak vlasů ubývá), dále jsou takové hrubší, nepozoruji, že by se mi nějak výrazně méně mastily (méně se mi mastí akorát pleť, což je trochu divné), také se mi už tolik nelesknou jako dřív...

Navíc k tomu zhoršení psychiky při užívání antikoncepce - trochu mi přijde, že občas myslím jako zvadlá zelenina, mám méně energie a chuti do života a na sex... Co se týká premenstruačního syndromu - ten jsem před braním HA (Minerva - vysokohormonální varianta) měla opravdu strašný, prudérní nálady + strašlivé bolesti a křeče, o bolestech při menstruaci raději nemluvím, musela jsem být tak 3 dny doma, protože jsem nemohla chodit, a samozřejmě také akné. To všechno se ale s braním HA změnilo k lepšímu, ale ta psychika (!) - cítím se taková celkově negativně utlumená...

Někomu se po vysazení HA vrátí akné a bolesti při menstruaci ještě s přídavkem, někomu hned, někomu až po několika měsících, někomu se to vrátí a jde to k lepšímu, protože organismus už není na pseudocyklu a přirozeně dospěje, někomu se obtíže už nevrátí...

Rozhodla jsem se, že HA vysadím (za dva týdny, aby mi menstruace začala v sobotu a aby mi v platíčku zbyly "jen" 4 prášky), ať se bolesti a akné vrátí v jakékoli míře, snad bude zlepšení hlavně v té psychice (vážně to potřebuju) a vláskům snad taky bude líp! Smile

( Něco mi ale říká, že za tři měsíce tu budu v křečech a s pupínkama i za ušima hubovat, jak mě mohlo něco takovýho napadnout Very Happy )


jako bys mi mluvila z duše! Moje psychika a nálady jsou na zabití, furt jen smutním, nemám náladu na nic, jsem otrávená... Je to smutný, že tak dlouho, ale tohle mám poslední rok (samozřejmě že jsou i světlé chvilky) a to by mohla být spojitost s novou HA. Takže jsem se tozhodla s tím skoncovat, ale vysazovat nechci. Ve středu jdu na gyndu a budu žádat o jinou HA a uvidíme. Snad to bude lepší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 6:43 pm    Předmět: Citovat

eMia - no lyndinett patrí k tým stredným, nemá ani málo, ani extra vela....
Moje bolesti hlavy súvisia iba s HA, oni vtedy vznikli...akonáhle som vymenila lynd. na inú, bolesti ustúpili...nanešťastie len na pár mesiacov, najlepšie to bolo s Yasminelle ( byť tebou tiež poriešim zmenu, alebo úplne vysadenie)..teraz mám 4.tú tabletku yadine, a aj samotný doktor mi oznámil že ak budú bolesti hlavy aj z tejto, HAK mi nepredpíše...a to z jednoduchécho dôvodu - takéto bolesti hlavy môžu spôsobiť cievnu mozgovú príhodu a to už je bez srandy...takže ak máš také bolesti ako opisuješ, a máš všetky vyšetrenia spravené ( eeg, zuby, neeurologia, chrbtica), teda si si istá že to sú migrény z HA , neotáľaj a hľadaj inú HAK

mimochodom ked si spomínala anémiu - ak ju máš , bolesti hlavy môžeš mať aj z nej , u mňa sa tak vždy prejavovala, dalej padanie vlasov, únava, som biela ako riť Very Happy skús si dať spraviť testy, a možno by ti stačilo len to železo a mala by si lepšie stavy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 49, 50, 51  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.