Kartářky, horoskopy, tajemno
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=676d81685bbd85a1aeb7b4c2c9e25176Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

máte tarotové karty a vykládáte?
ano
56%
 56%  [ 14 ]
ne
44%
 44%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 25

Autor Zpráva
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Ja byla u kartarky jednou a trefila se do hrozne moc veci z me minulosti a soucastnosti...dokazala mi rict jestli mam sourozence, ze jeste studuju, ze spatne vidim a na ktere oko hur...proste spoustu veci. Ale budoucnost, no rekneme ze jsem se musela snazit interpretovat veeelmi volne, aby aspon neco vyslo. Ale vyslo ji, ze sveho mileho potkam na cestach a vlastne vsechno co o tom vztahu rikala ji docela vyslo. Tak bych si ho podle ni mela vzit...uvidime. A taky mi rikala, ze dodelam skolu, tomu se veri dobre, coz? Pred kazdou zkouskou se tim uklidnuju:-) A rikala, ze budu studovat na magistru nekde jinde a ted jsem v Nemecku...jo, nektere veci ji vysly, par ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 6:02 pm    Předmět: Citovat

Nessie napsal:
Taky obcas zkousim vykladat s tarotovymi kartami...

I já - ale neberu to (přinejmenším zatím) jako konkrétní odpovědi (ani je tam nehledám), spíš jako podnět k zamyšlení nad situací kolem nějakého problému. A zatím karty většinou dávaly podněty dosti trefné.

Honza7775 napsal:
Důvod je prostý. Pán Bůh Bible národ Izraelský před tímto varuje. Princip zůstává do dnešních dnů stejný pro každého člověka - ochrana před mocí zla. Zpočátku ony hrátky vypadají nevinně, později se mohou dít okolo nás "divné" věci.

Moudrý otec svým dětem nejen zakazuje, ale hlavně vysvětluje. Avšak jaké vysvětlení je v Bibli? Proč jsou to "ohavnosti"? Pouhé: "ochrana před mocí zla" mne neuspokojuje. Takže?

Mimochodeh, z tvé poslední věty lze odvodit, že věříš v to, že věštby apod. fungují. Jinak by se přece "divné" věci dít nemohly...?

Honza7775 napsal:
Karty nebo jiný předmět jsou jen kulisa


Tak tak. Ale člověk jest tvor nedokonalý a občas mu to prostě bez berliček a kulis nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 8:13 pm    Předmět: Citovat

Jsem zvědavá, ale taky jsem strašnej strašpytel. Vypadá to, že se nic nedovím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ereškigal
41-80
41-80


Založen: 30.12.2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 9:26 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Honza7775 napsal:
Důvod je prostý. Pán Bůh Bible národ Izraelský před tímto varuje. Princip zůstává do dnešních dnů stejný pro každého člověka - ochrana před mocí zla. Zpočátku ony hrátky vypadají nevinně, později se mohou dít okolo nás "divné" věci.

Moudrý otec svým dětem nejen zakazuje, ale hlavně vysvětluje. Avšak jaké vysvětlení je v Bibli? Proč jsou to "ohavnosti"? Pouhé: "ochrana před mocí zla" mne neuspokojuje. Takže?


No, já si myslím, že je to spíš varování před asimilací, protože v té době bylo to "mrakopravectví, drobopravectví, hvězdopravectví" a tak podobně jednou z nejdůležitějších součástí náboženství okolních národů. Ale asi to hojně provozovali i Hebrejci, jinak by proti tomu Starý zákon tak nebrojil. Takže asi strach z odpadlictví, si myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:44 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že staří Hebrejci se vůbec dost rádi zabývali mystikou a alchymií. protože v ejjich pojetí byly všechny zlé síly a démoni prostě také v područí jediného Boha, takže když s nimi zacházeli tak, aby se neodchýlili od Božích přikázání, nemohl yjim zlé síly ublížit. Mimochodem, Ellis se u mě trefila tak na 80%...
Návrat nahoru
Dvířka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 12:25 am    Předmět: Citovat

Se mi libilo..klepnu na napis u kartářky..následně moje slepé souočí zachytilo ikonku Ellis a vidim ten pohled zrcadlici vidinu budoucna a vsech casnych necasu spolem...a hlavne jsme jsem videla i ty karty, ktere tam vlastne nejsou (?) Shocked

Ale ten prvni dojem...hodne dobry..jak bych prolezla nizkym vchodem pruhovaneho stanu za ni, do tmaveho příšeří..nene p ř í šera

Very Happy Kez uz mi ty 2 lornony co mi zbyly z bryli srostou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza7775
81-160
81-160


Založen: 17.1.2007
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 7:13 am    Předmět: Citovat

citace:
Vlkůň psal:
Moudrý otec svým dětem nejen zakazuje, ale hlavně vysvětluje. Avšak jaké vysvětlení je v Bibli? Proč jsou to "ohavnosti"? Pouhé: "ochrana před mocí zla" mne neuspokojuje. Takže?


Asi nebudu přesný, nicméně ...:
Představitelem biblického pojení zla je Satan, jinak zvaný Ďábel nebo Lucifer, chcete-li světlonoš - přední Bohem stvořená bytost, která se vzbouřila proti Němu a strhla se sebou, tuším, 1/3 dalších andělů. (pozn. všechny stvořené bytosti se Bohu nerovnají; nejsou vševědoucí, všemohoucí, všudypřítomné apod.) Bůh chce pěstovat a mít s člověkem vztah. Přirovnal bych to k vztahu otec a syn. Syn je spjat k otci, tím že byl zplozen. Otci přirozeně náleží patřičná úcta. Vztah je pevně svázán rodičovskou láskou. Je to nedokonalý obraz.
Bůh v Bibli člověka varuje ať nedělá to či ono, protože neuposlechnutí vede v konci ke smrti. Okultní praktiky člověka svazují démonskými silami. Člověk sám je příliš slabý, aby se jich bez cizí pomoci zbavil. Osvobozuje jedině Bůh sám - Ježíš Kristus, když jej o to požádáme.

Příklad: Když budu varován, že nemám skákat pod vlak, přece to neudělám, jen proto, abych si vyzkoušel, jaké to je?

citace:
Vlkůň psal:
Mimochodeh, z tvé poslední věty lze odvodit, že věříš v to, že věštby apod. fungují. Jinak by se přece "divné" věci dít nemohly...?


Ačkoliv to na první pohled nevypadá, žijeme v duchovním světě. Boží nepřítel Satan zde má armádu svých pobočníků (démonů), kteří působí na lidi rozmanitými, rafinovanými triky. Můžou to být různé druhy magie, okultismus, apod. Cílem je podmanit si člověka a odvést jej od Pravého Boha Hospodina (hebr. Jahve). Konec všech včetně Satana je peklo. Třebaže osud Satana je již zpečetěn, snaží se v omezené časové lhůtě, se sebou strhnout maximum duší - tedy lidí.
Netvrdím, že při každém vykládání karet a jiných "hrátkách" působí "temné síly", ale záleží-li na mě, nemám zájem o jejich společnost. Nic dobrého od nich nelze čekat. A vím já, kdy budou působit skrze veštkyni a kdy ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

Honza7775 napsal:

Netvrdím, že při každém vykládání karet a jiných "hrátkách" působí "temné síly", ale záleží-li na mě, nemám zájem o jejich společnost. Nic dobrého od nich nelze čekat. A vím já, kdy budou působit skrze veštkyni a kdy ne?


... No ale většina kartářek co znám, jsou věřící osoby a to , že dokáži číst z karet považují za dar od Boha.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza7775
81-160
81-160


Založen: 17.1.2007
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

citace:
Ilona napsala:
... No ale většina kartářek co znám, jsou věřící osoby a to , že dokáži číst z karet považují za dar od Boha....

Nevím, v jakého boha ony kartářky věří Question , každopádně stanovisko Boha - Hospodina je nekompromisní - viz citace z knihy Mojžíšovy (příspěvky výše) Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 1:17 pm    Předmět: Citovat

Honza7775 napsal:
citace:
Ilona napsala:
... No ale většina kartářek co znám, jsou věřící osoby a to , že dokáži číst z karet považují za dar od Boha....

Nevím, v jakého boha ony kartářky věří Question , každopádně stanovisko Boha - Hospodina je nekompromisní - viz citace z knihy Mojžíšovy (příspěvky výše) Exclamation


Honzíku, já mám pocit, že nekompromisní je spíš tvé stanovisko... Jsem si jistá, že ony kartářky si to mezi sebou a Bohem srovnají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.