Tuhé šampony - zkušenosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f1067c60290c29b628933a681f0f8173Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krasotkamoja
21-40
21-40


Založen: 1.12.2015
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 11:18 am    Předmět: bob savon Citovat

Tak jsem neodolala a poridila si mydla od bon savon. A zazrak se nekonal presne jak tu nekteri psali. Chci se zeptat vcera jsem si umyla hlavu jen tim mydlem a byly strasne jako kdyz na ne napatlate vosk. Rano jsen to nevydrzela a umyla to tim znovu a pouzila jsem oplch z hermanku. No taky nic stale ulepene s povlakem. Zitra to zkusim s oplachem octa. Mohu se zeptat pokud jste meli tetnto efekt take. Za jak dlouho si vlasy zvykli a byly ok. Nechci se vratit k chemii. Tydle mydla nadherne voni a ja miluji prirodu a bylynky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 1:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mě to kdysi dělalo taky a trvalo asi tři týdny, než se vlasy probraly:) ocet jsem nepoužívala nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 3:06 pm    Předmět: Citovat

krasotkamoja - určitě to nevzdávej, pár týdnů tomu dej. kyselý oplach na tohle možná ani nepomůže, ale vyzkoušej. když už to s voskovatostí bude příliš, umyj na vystřídání třeba vejcomedovým šamponem. ono to chce čas.
ale jistá míra voskovatosti je myslím běžným důsledkem používání mýdlových šamponů - ony se ty vlasy pak celkově chovají jinak, jsou tužší a líp z nich drží účesy. u mě to tak aspoň bylo, že jsem po nich měla vždycky trochu jiné vlasy než po "konvenčních" šamponech. bavilo mě to, po čase se mi to omrzelo.. a teď se k tomu možná zas vrátím. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 5:03 pm    Předmět: Citovat

Mně se voskvej potah dělal po několika použitích po sobě (dvě ještě v pohodě, skřípat to začalo po třetím umytí v řadě, prostě moje vlasy chtěj střííídat, zmlsanci). Teda on tam možná drobnej náznak byl i předtím, ale to bylo spíš takový příjemný zpevnění vlasů, ta voskovitost nebyla nijak markantní. A pak mi taky po mýdle zvoskovatěly, když jsem si jednou vzala vlasový mejdlo na dovolenou, kde byla moc tvrdá voda (nebo měkká, já to vždycky zapomenu). A tam to teda spravil ten octovej oplach. Ale samozřejmě nesedí všechno všem stejně. Nicméně držím palce, ať se s vlasomejdlem nějak dohodnete. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krasotkamoja
21-40
21-40


Založen: 1.12.2015
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 6:37 pm    Předmět: Citovat

děkuji všem za reakce , jak se říká vydržaj pioněr Very Happy. jj jsem pevně rozhodnutá u toho zůstat, vůně úžasná a baví mě se mydlit Very Happy . musím vydržet, jen jsem chtěla vědět kolik asi tomu mám dát času. takže uvidím za 3 TÝDNY, myslím si že ty mejdla možná tak u reagují tím , že se na hlavě používala ta chemie a nějak se stím musí vlasy pobít , zbytky chemie vypudit. No mám to fest voskovaté, vypadá to nechutně prameny jak to uplácnu tak to drží a v hlavě bordel, takový ten matný nános. Mám kartáč mason person nebo jak se mu nadává takže na těch štětinách jde vše vidět co za humus vyčesávám Rolling Eyes . ale vydržíím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 6:46 pm    Předmět: Citovat

a vymýváš to dostatečně? nestalo se mi, že bych vyčesávala nějaký hodně velký binec... ale mám krátké vlasy, tak to bude možná i tím (vypadne to z nich během dne Very Happy )
na mýdlo jsem si zvykala cca měsíc.. teď je to už v pohodě, vlasy se málo mastí, pokožka hlavy klidná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krasotkamoja
21-40
21-40


Založen: 1.12.2015
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 7:49 pm    Předmět: Citovat

určitě jo, jelikož dnes to bylo jak vodou tak 2 litrama odvaru z heřmánku a nic, hold budu muset vydržet , tak snad na štědrý den nebudu vypadat jak slépka. Nechci to hned vzdáta rvát chemii zpět na vlasy . A navíc objednala jsem si rovnou tři kusy tak to teda spotřebuji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 9:41 pm    Předmět: Citovat

myslím, že není nutné vypadat jak slépka, Very Happy i když se k chemošamponům nevrátíš. je spousta možností, jak umýt vlasy bez šampónu...
jak praví Titania, střídání různých způsobů péče se osvědčilo. a pro mně to platí taky.

vlasomýdlo funguje hůř s tvrdou vodou. před časem jsem po tom pátrala. někteří lidi psali, že to bylo bez problému, pokud myli vlasy destilovanou vodou - nebo ji použili k opláchnutí. někomu stačila převařená. a kdosi zas psal, že jedině sprchový filtr věc vyřešil .. (bo komu by se chtělo kyblíkovat s destilkou, že? Wink) já jsem si filtr do sprchy dopřála před časem k Vánocům (z více důvodů) a na vlasech jsem rozdíl poznala. když jsem je po namydlení oplachovala, nebyly vůbec drsné. předtím se mi vyhladily vždycky až po kyselém oplachu.

a závěrem bych dodala, že u vlasomýdla není průšvih, když člově rezignuje, protože se s tím dá mydlit i všude jinde, takže na zmar tak jako tak nepřijde. přesto přeju vytrvalost - korunovanou úspěchem a spokojeností. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krasotkamoja
21-40
21-40


Založen: 1.12.2015
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2015 9:04 am    Předmět: Citovat

No uvidim. Zkusim vydrzet. Dnes kdyz jsem se rano cesala vsimla jsem si ze u hlavy jak mam odrosty. Ty jsou krasne leskle bez povlaku. Ta jak by to melo byt. Povlak se drzi jen na te cjemii co jsem si davala barvu. Pokud by to nemklaplo. Mate nejake tipy na vylozene prirodni sampony bez jakekoly chemie co se vam osvedcili? Budu moc za ne vdecna. Jinak jak jsem psala mydylka mam 3 zkusim je prostridat ted co jsem davala byla medova lipa nadherna vune. Jesze mam nezneho andela . Mrak vlasu a pani pridala jeste vrorek kopriva tusim ovesny protein. Tak hold udelam ze sebe pokusneho kralika. V neznem andelovi jsem okoupala sveho vystavniho dlouhosrsteho psa. Jeden dem mela chlupy skepene jak ja ale ted je ma hezke po par dnech. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2015 10:26 am    Předmět: Citovat

s vlasy zničenými barvením nemám zkušenosti, ale pokud to je, jak říkáš, tak se to nejspíš srovná .. i když to třeba bude na dýl. ale neí nutné to hrotit a kupit si na vlasech nánosy z mýdla. občas bych to prostřídala třeba se sodou, lávovou zemí, zmiňovaným vejcomedovým šamponem, který fakt můžu doporučit - voskové vlasy mi umyl dokonale. taky nějaké bylinkové mytí - to by Ti poradili jiní.. a šampony asi urtekram nebo alverde třeba? záleží, co je myšleno pojmem "bez jakékoli chemie". (přes složení šamponů nejsem až takový machr. vyhýbám se hlavně SLS a silokonům.) ještě mě napadá natura siberica anebo ten TŠ od BS, co není mýdlo, ale má ty šetné tenzidy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.