Barevná typologie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký jste barevný typ?
Jarní
13%
 13%  [ 6 ]
Letní
25%
 25%  [ 11 ]
Podzimní
31%
 31%  [ 14 ]
Zimní
29%
 29%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 44

Autor Zpráva
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 4:22 pm    Předmět: Citovat

Karlí napsal:
No jediný, co mi nesedí - že nemám znamínka do šeda - ale na druhou stranu - může někdo říct, že má znaminka do šeda? Ty má snad každej hnědý, nebo fakt né?

No někdo má popelavé pihy, většinou na větší části obličeje, ale že by měl někdo jedno vyloženě šedé znamínko, tak to asi ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 4:53 pm    Předmět: Citovat

Jinak mě třeba pomohlo prohlížet různé obrázky a paletky (různé stránky, pak do google obrázků napsat postupně "spring type", "summer type"...) na různých stránkách se totiž trochu pozměňují, protože po světě nechodí jen 4 typy úplně stejně barevných lidí, že? Nebyla jsem si úplně jistá, i když jsem věděla, že musím být teplý typ, protože mám kůži i bělmo se žlutým podtónem, ale mám velké černé obočí, které je typické pro zimní a vlasy jsem měla zhruba takové, které většinou jsou vyfocené u jarního nebo letního typu, prostě taková světlá až střední myší hnědá, v létě skoro popelavá blond... Ale pak jsem našla i podzimní fotky, kde byly zhruba moje vlasy

- něco jako ta první nahoře malinko víc do myšiny, v létě ty třetí. A hlavně u těch paletek, třeba když jsem se podívala na tohle
,
tak jsem prostě věděla, že je to oblečené okolo je přesně ono, i když třeba tu lososovou hodně do růžova nemám ráda, u té světlounké zářivé modré nevím nevím a terakotovou (obecně oranžovou) a tmavo žluté odstíny (obecně žluté) nenosím, ale vím, že konkrétně tyhle 2 by mi slušely. Ono já jsem si pak i uvědomila, že podvědomě mám takové ty zemité hnědé a zelené ráda a obecně ráda podzim... Very Happy
Ale teda moc jsem z toho nepoučila, stejně mám v šatníků nejvíc svršků černých, i když teda sem tam něco hlavně v barvách toho oblečení z obrázku koupím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 7:06 pm    Předmět: Citovat

Elyson: ty obrázky jsou ztělesněním mě noční můry Laughing Laughing
Mám smůlu, že mám pihy a světle zrzavé vlasy, a tak mi přesně tyhle barvy z tvého příspěvku jsou vnucovány. Přitom v nich vypadám jako stará k.rva Rolling Eyes Navíc je mi z nich odjakživa zle.

Proč to píšu, jsem názorným příkladem toho, že na typologii musí mít člověk cit a pak teprve jako pomůcku používat různé tabulky, návody a barevné vzory. Za celý život mě správně určila jediná odbornice, cizinka, která se tím zabývá přes dvacet let a typy podle ročních období má už překonané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 7:33 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že škatulkování do 4 barevných typů je hodně zkreslující a lidi se do toho pořádně nemůžou vejít... Viděla jsem teďka systém se 16ti typy, právě na blogu supervizaz.net a to už mi přijde o něco lepší. Ale i tak se tam občas objeví, že je někdo třebas na hranici dvou typů.
Jako pomůcka je to dobré (těch 16), ale je asi pořád třeba myslet na to, že je to jen pomůcka a člověk se prostě vždycky zaškatulkovat nedá. Nehledě na to, že pokud člověk zkouší něco takového sám, tak je výsledek zkreslený podle toho, co se mu líbí a co by chtěl, aspoň maličko se to tam promítne...
4 roční období jsou podle mě úplně k ničemu, důležité je vědět, jestli člověu sluší teplé nebo studené barvy a spíš světlejší nebo tmavší. Ostatní věci se dají na tohle nastavit asi až pak.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karlí
81-160
81-160


Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 8:09 pm    Předmět: Citovat

Elysion - ty barevnice mě právě vždycky děsně mátly - to bych se možná našla i v tom typu PODZIM podle těchto barevnic - ale už jsem zjistila, že mi sluší studené barvy - mám popelavě hnědé vlasy a neslušela mi henna, která mi vždycky udělala teplý podtón.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karlí
81-160
81-160


Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 8:11 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Je pravda, že škatulkování do 4 barevných typů je hodně zkreslující a lidi se do toho pořádně nemůžou vejít... Viděla jsem teďka systém se 16ti typy, právě na blogu supervizaz.net a to už mi přijde o něco lepší. Ale i tak se tam občas objeví, že je někdo třebas na hranici dvou typů.
Jako pomůcka je to dobré (těch 16), ale je asi pořád třeba myslet na to, že je to jen pomůcka a člověk se prostě vždycky zaškatulkovat nedá. Nehledě na to, že pokud člověk zkouší něco takového sám, tak je výsledek zkreslený podle toho, co se mu líbí a co by chtěl, aspoň maličko se to tam promítne...
4 roční období jsou podle mě úplně k ničemu, důležité je vědět, jestli člověu sluší teplé nebo studené barvy a spíš světlejší nebo tmavší. Ostatní věci se dají na tohle nastavit asi až pak.


Teďka jsem viděla video, které celkem souzní s tím, co říkáš. Celé mě to bavilo, jediné co se mi nezdá ba té "typoložce" je to, v jakých barvách je ona sama oblečená. Připadá mi, že jí to vysloveně nesluší a že si škodí - jak barvou vlasů, tak bartvami na oblečení - možná jenom můj dojem. Ale jinak je to celé zajímavé...
https://www.youtube.com/watch?v=-yiV1i7_RBw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2015 11:02 am    Předmět: Citovat

Těžko říct, ale relativně jsem si našla, co mi sluší a co ne. Zatím jsem zkoušela online testy, ale jsem stejně na pochybách. Spíš jsem jarní i když nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2015 6:20 pm    Předmět: Citovat

Riema napsal:
Zrovna nedávno jsem narazila na zajímavý blog o barevné tylopogii. A je tam pár článků i o barvě vlasů.
Celebrity a farby - Tmavý typ a blond farba vlasov
Tak to je fakt divný. Proč nezkusit nějakou změnu, že jo.. ale nelíbí se mi to skorouu žádný. A to jsem je neviděla odlíčený. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evolet
21-40
21-40


Založen: 5.1.2012
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2015 11:11 am    Předmět: Citovat

Je pravda, že čtyři barevný typy jsou málo. Například já jsem letní typ - určila mi to někdy kdysy nějaká typoložka a já se s tím ztotožňuju, moje přírodní barva do toho schámatu zapadá a sama na sobě vidím, že letní barvy mi sluší nejvíc, ale zas na druhou stranu hennuju vlasy na zrzavo, což by mělo být u léta nemyslitelný, ale na mě to tak nějak funguje Very Happy dokonce tak, že spousta lidí netuší že ta barva není moje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2015 2:36 pm    Předmět: Citovat

Mám načítaných strašne moc článkov o farebnej typológií. Som presvedčená o sebe, že som tmavá zima. Teda v tých farbách sa cítim najlepšie. Smile A myslím, že je najdôležitejšie sa cítiť v zvolených farbách dobre, nech sú akékoľvek.
_________________
I am the architect of my own destruction...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.