NADĚJE
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 12:59 pm    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
Herminka napsal:
Deny, myslím si, že takové přibrání není normální a může to být důvod ke změně HA. Můžeš zajít jen tak nezávazně k lékaři, prokonzultovat to s ním a ivdíš, zda Ti navrhne změnu HA sám.
Můžu se ještě zeptat, kolik je Ti let a jakou HA bereš?

V září mi bude 18 a beru Lidnynette20. Možná těch 8 kg není moc objektivní protože jsem měla 52 a v létě zhubla na 48.Jedla jsem opravdu malinko a pak se to pomalu vracelo do normálu a v té době jsem začala brát antikoncepci.Sice ne že bych se začala nějak cpát ale přijela návštěva z holandska a přivezli holandské sýry a dobrůtky a tak sem začala zase papat a nevím kolik přesně kg má za vinu antikoncepce.Ale něco určitě ano já totiž nemám sklony k tloustnutí.


Těžko říct no, ona ta Tvá současná váha není hrozná, je úplně normální, napadlo mne, jestli na to nemá vliv i to, že jak jsi vážila těch 48 kilo a omezovala jsi se a pak začala jíst normálně, tak i když nemáš sklony ke tloustnutím, tak tělo si začně okamžitě ukládat do zásoby, když se k tomu přidá antikoncepce, tak výsledek je relativně vysoký přírůstek váhy... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 1:59 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Denynka napsal:
Herminka napsal:
Deny, myslím si, že takové přibrání není normální a může to být důvod ke změně HA. Můžeš zajít jen tak nezávazně k lékaři, prokonzultovat to s ním a ivdíš, zda Ti navrhne změnu HA sám.
Můžu se ještě zeptat, kolik je Ti let a jakou HA bereš?

V září mi bude 18 a beru Lidnynette20. Možná těch 8 kg není moc objektivní protože jsem měla 52 a v létě zhubla na 48.Jedla jsem opravdu malinko a pak se to pomalu vracelo do normálu a v té době jsem začala brát antikoncepci.Sice ne že bych se začala nějak cpát ale přijela návštěva z holandska a přivezli holandské sýry a dobrůtky a tak sem začala zase papat a nevím kolik přesně kg má za vinu antikoncepce.Ale něco určitě ano já totiž nemám sklony k tloustnutí.


Těžko říct no, ona ta Tvá současná váha není hrozná, je úplně normální, napadlo mne, jestli na to nemá vliv i to, že jak jsi vážila těch 48 kilo a omezovala jsi se a pak začala jíst normálně, tak i když nemáš sklony ke tloustnutím, tak tělo si začně okamžitě ukládat do zásoby, když se k tomu přidá antikoncepce, tak výsledek je relativně vysoký přírůstek váhy... Wink

To jsem se sice omezovala ale jedla jsem samé zdravé věci,žádné sladké,jedlajsem pravidelně ve stejnou dobu.Já bych chtěla z těch 56 alespoň na 50 to by se mi líbilo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 2:22 pm    Předmět: Citovat

Denynko, jak myslíš, já si myslím, že tělo si kolikrát tu váhu určí samo, která mu vyhovuje. Vidím to u sebe, taky bych chtěla mít tak 52 kg, ale když jsem tuto váhu měla (i nižší - 45 kilo, ale to byl extrém, který už bych nikdy nechtěla), cítila jsem se hrozně slabá, pak jsem začala jíst normálně a mám kolem 56 kilo, a ta váha se mi při normálním stravování pořád drží (ale sama sobě se taky líbím, když mám nižší váhu, hlavně v létě v plavkách, to je jasný). Když se začnu hodně omezovat, samozřejmě, že jde váha dolů, ale pak stačí jíst zase klasicky a mám to zpátky, výhodou je, že nejde nahoru. Já být Tebou tak bych změnila antikoncepci, už jen proto, abys viděla, jestli má na Tvou váhu vliv, nebo ne a pak uvidíš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 2:43 pm    Předmět: Citovat

Jak se tu teď bavíme o té váze, tak čtu teď knihu "Čarodějka po česku" a autorka tam dává jednu dobrou radu: myslet pozitivně, co se váhy týče, každý den si několikrát denně opakovat: "Jsem štíhlá a hubnu" nebo "jsem pružná, zdravá a plná energie". Jde o to, vůbec si nepřipouštět, že je člověk tlustý, protože to prý vede k tomu, že si tuto informaci tělo převezme a ukládá tuk. Doslova píše: "Čím víc o sobě jako o tlusté přemýšlíte, čím víc o sobě tak mluvíte, tím méně hubnete a tím víc tukových polštářků si tělo ukládá. Místo "jsem jako sud" říkejte "snažím se zhubnout" nebo místo "jsem nemožně tlustá" říkejte "jsem přece jen o něco lehčí". V tuto chvíli nestoupejte na váhu, mohla by se iluze zkazit, ale za měsíc či dva již můžete a potvrdí se, že nemožné se stalo skutečností. Tím, že si budete opakovat, jak jste štíhlí, přestanete mít chuť na kalorické věci a sníte mnohem méně stravy."

Zní to neuvěřitelně, ale za pokus to stojí, nestojí to žádné peníze, stačí jen myslet pozitivně... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Denynko, jak myslíš, já si myslím, že tělo si kolikrát tu váhu určí samo, která mu vyhovuje. Vidím to u sebe, taky bych chtěla mít tak 52 kg, ale když jsem tuto váhu měla (i nižší - 45 kilo, ale to byl extrém, který už bych nikdy nechtěla), cítila jsem se hrozně slabá, pak jsem začala jíst normálně a mám kolem 56 kilo, a ta váha se mi při normálním stravování pořád drží (ale sama sobě se taky líbím, když mám nižší váhu, hlavně v létě v plavkách, to je jasný). Když se začnu hodně omezovat, samozřejmě, že jde váha dolů, ale pak stačí jíst zase klasicky a mám to zpátky, výhodou je, že nejde nahoru. Já být Tebou tak bych změnila antikoncepci, už jen proto, abys viděla, jestli má na Tvou váhu vliv, nebo ne a pak uvidíš Wink

Llucy, napsalas to moc pěkně Wink , chtěla jsem Denynce napsat něco podobného, ale neformulovala bych to tak dobře Wink Ale úplně s Tebou nesouhlasím s tím, že si tělo určí váhu, která mu vyhovuje - lépe řečeno, s touto obecnou formulací ano, ale nemyslím si, že tomu tak bylo u Denynky, protože to přibrání bylo přece jen docela rychlé. Ale jmožné je všechno, že...
A s pozitivním myšlením taky souhlasím a mám s ním jen ty nejelpší zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 3:08 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Llucy napsal:
Denynko, jak myslíš, já si myslím, že tělo si kolikrát tu váhu určí samo, která mu vyhovuje. Vidím to u sebe, taky bych chtěla mít tak 52 kg, ale když jsem tuto váhu měla (i nižší - 45 kilo, ale to byl extrém, který už bych nikdy nechtěla), cítila jsem se hrozně slabá, pak jsem začala jíst normálně a mám kolem 56 kilo, a ta váha se mi při normálním stravování pořád drží (ale sama sobě se taky líbím, když mám nižší váhu, hlavně v létě v plavkách, to je jasný). Když se začnu hodně omezovat, samozřejmě, že jde váha dolů, ale pak stačí jíst zase klasicky a mám to zpátky, výhodou je, že nejde nahoru. Já být Tebou tak bych změnila antikoncepci, už jen proto, abys viděla, jestli má na Tvou váhu vliv, nebo ne a pak uvidíš Wink

Llucy, napsalas to moc pěkně Wink , chtěla jsem Denynce napsat něco podobného, ale neformulovala bych to tak dobře Wink Ale úplně s Tebou nesouhlasím s tím, že si tělo určí váhu, která mu vyhovuje - lépe řečeno, s touto obecnou formulací ano, ale nemyslím si, že tomu tak bylo u Denynky, protože to přibrání bylo přece jen docela rychlé. Ale jmožné je všechno, že...
A s pozitivním myšlením taky souhlasím a mám s ním jen ty nejelpší zkušenosti.


No, já právě nevím, proto jsem napsala, ať tu antikoncepci vysadí, ono když se právě ta antikoncepce užívá, tak už to moc přirozné pro tělo není, v tom s Tebou souhlasím - a pak to tělo s tou přirozenou regulací váhy má trochu potíž (případ Denynky). Ale na druhou stranu mi nepřijde ta váha, kterou teď Denynka má jako něco strašného, ono 48 kilo bylo přece jen velmi málo... Každopádně změnou antikoncepce rozhodně nic nezkazí (aspoň tedy doufám) Wink Takže, když to shrnu: doporučovala bych změnu antikoncepce, pozitivní myšlení a zdravý životní styl (který ale podle všeho, co tu čtu, Denynka dodržuje). Pak by se to mělo všechno samo srovnat... Kéž bych tak uměla poradit i sobě, že Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
No, já právě nevím, proto jsem napsala, ať tu antikoncepci vysadí, ono když se právě ta antikoncepce užívá, tak už to moc přirozné pro tělo není, v tom s Tebou souhlasím - a pak to tělo s tou přirozenou regulací váhy má trochu potíž (případ Denynky). Ale na druhou stranu mi nepřijde ta váha, kterou teď Denynka má jako něco strašného, ono 48 kilo bylo přece jen velmi málo... Každopádně změnou antikoncepce rozhodně nic nezkazí (aspoň tedy doufám) Wink Takže, když to shrnu: doporučovala bych změnu antikoncepce, pozitivní myšlení a zdravý životní styl (který ale podle všeho, co tu čtu, Denynka dodržuje). Pak by se to mělo všechno samo srovnat... Kéž bych tak uměla poradit i sobě, že Laughing

Jojo, opět myslíme podobně Wink Právě to "řízení zvenku" je to, co mi na HA nejvíc vadilo a po roce a půl jsem ji z tohoto důvodu vysadila. Teď, půl roku po vysazení udeřily v plné síle MS bolesti, kvůli kterým jsem ji začala brát, tak se s nimi budu muset nějak porvat, ale už jinou cestou než HA.

Denynko, změny HA se neboj, velmi často se stává, že člověk musí vystřídat několik druhů, než najde tu, která mu sedne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 5:50 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Llucy napsal:
No, já právě nevím, proto jsem napsala, ať tu antikoncepci vysadí, ono když se právě ta antikoncepce užívá, tak už to moc přirozné pro tělo není, v tom s Tebou souhlasím - a pak to tělo s tou přirozenou regulací váhy má trochu potíž (případ Denynky). Ale na druhou stranu mi nepřijde ta váha, kterou teď Denynka má jako něco strašného, ono 48 kilo bylo přece jen velmi málo... Každopádně změnou antikoncepce rozhodně nic nezkazí (aspoň tedy doufám) Wink Takže, když to shrnu: doporučovala bych změnu antikoncepce, pozitivní myšlení a zdravý životní styl (který ale podle všeho, co tu čtu, Denynka dodržuje). Pak by se to mělo všechno samo srovnat... Kéž bych tak uměla poradit i sobě, že Laughing

Jojo, opět myslíme podobně Wink Právě to "řízení zvenku" je to, co mi na HA nejvíc vadilo a po roce a půl jsem ji z tohoto důvodu vysadila. Teď, půl roku po vysazení udeřily v plné síle MS bolesti, kvůli kterým jsem ji začala brát, tak se s nimi budu muset nějak porvat, ale už jinou cestou než HA.



Taky jsem ji vysadila. A paradoxně menstruační problémy zcela zmizely, i když nevím, jestli na tom má zásluhu jen vysazení antikoncepce... Každopádně se fyzicky cítím mnohem lépe a nechci antikoncepci dlouho vidět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 6:21 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Denynko, jak myslíš, já si myslím, že tělo si kolikrát tu váhu určí samo, která mu vyhovuje. Vidím to u sebe, taky bych chtěla mít tak 52 kg, ale když jsem tuto váhu měla (i nižší - 45 kilo, ale to byl extrém, který už bych nikdy nechtěla), cítila jsem se hrozně slabá, pak jsem začala jíst normálně a mám kolem 56 kilo, a ta váha se mi při normálním stravování pořád drží (ale sama sobě se taky líbím, když mám nižší váhu, hlavně v létě v plavkách, to je jasný). Když se začnu hodně omezovat, samozřejmě, že jde váha dolů, ale pak stačí jíst zase klasicky a mám to zpátky, výhodou je, že nejde nahoru. Já být Tebou tak bych změnila antikoncepci, už jen proto, abys viděla, jestli má na Tvou váhu vliv, nebo ne a pak uvidíš Wink


Llucy děkuji moc.Moje tělo mělo vždycky normální váhu 52 a nehnula se ani za nic,až pak jsem zhubla...to byla optimální váha se kterou jsem se cítila dobře.Teď s 56 když jím...no vlastně se přejídám protože já miluju jídlo a jedla jsem dost i při 52kg dokud jsem se o sebe nezačala starat ...tak mám nafouklé břicho a není to nic moc když ho večer před koupáním vyvalím...teď se stydím...ale je to vážně jako v těhotenství zhruba 3-4 měsíc pro představu.Ale to se mi děje až teď co jsem nabrala protože já jsem schopná sníst celou vánočku na to jogurt na to ovoce a za chvíli toasty a chipsy a hranolky no fůůj.Ale když jsem měla 52 tak se mi břicho ani nehlo bylo vždycky malinký a hlavně plochý.Teď už ne tak jsem začala jíst málo a pravidelně a zdravě ale váha je furt na 56 bříško mám večer menší než obvykle to jo ale furt není úplně rovné jak bylo ikdyž sem se cpala a tak je mi to líto že se celý den snažím a výsledky nikde...nevím co už dělat já jsem hlavně s bříškem nikdy problém neměla.A teď přijede mamka z práce dá si buchtičky s krémem mě se sbíhají sliny ale nedám si.Mám večer chuť na loupák nebo vánočku ale nedám si protože je to sladké což už večer nejím.Odpoledne si na svačinu dám místo babánků v čokoládě mrkev a k večeři celozrný rohlík nebo suchar ikdyž mám neskutečnou chuť na normální bílej rohlík ale ta zatracená váha se nehne ani náhodou a mě je z toho smutno:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 7:06 pm    Předmět: Citovat

Denynko, jak si to tak čtu a přemýšlím, jak bych Ti pomohla, tak mě napadá, že prvotní příčina v jídle asi úplně nebude... Píšeš, že jsi více jedla i když jsi měla 52 kilo, tzn. že prakticky jíš pořád stejně jako s nižší váhou. Takže příčina bude buď v antikoncepci, nebo někde jinde. Často se dává zvýšení váhy, jaké popisuješ, do souvislosti se stresem - nemáš v poslední době nějaké problémy, třeba ve škole, doma nebo jinde? To může být taky spouštěč zvýšeného ukládání tuku v těchto partiích... Confused Nebo ten stres nemusí být aktuální, v této době, ale i "neodžitý" stres v minulosti... Ale myslím, že odříkáním jídla se trápíš zbytečně, klidně si jídlo dej, v menší míře, ale dej, opravdu si myslím, že příčina bude někde jinde, než ve zvýšeném příjmu potravy, podle toho, co popisuješ Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.