Zvířata, kůže a kožešiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bbeec57e67b0e65f0e12e195c8195132Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 4:40 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
tak ja kozesiny nesnasim a stejne tak i nemusim kuzi(ale tam jsem schopna docenit,umeleckou cenu vytvarnika-pokud jde o umeleckoremeslny predmet....ale jen jeho praci)
No ale musim se priznat ja mam kozene kristusky Embarassed (topanky,sandale s vazacimi reminky) ale jsou uz pekne stare a tak je furt nosim a nebo chodim bos(v lete)-jsou to me jedine botky(jarno-letno-podtzimni) Embarassed No a po kamaradce jsem zdedila rucne delane starsi nizke "skorne"(ja tomu tak rikam vypadaji tak)ale jsou take kozene,ale moje jedine pevne boty po spoustu let.Vim neni to pekne,ale ja je proste mam a to spousty let a dokad je nedonosim,tak je nazavrhnu... Embarassed Je to sice jedine kozene co mam,ale i tak myslim ze je to az az Embarassed

Ja si myslim, ze je super, ze to dotrhas, kdyz uz kvuli toho nekdo umrel, tak by bylo mnohem horsi to zahodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 4:43 pm    Předmět: Citovat

dekuju za podporu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 12:47 pm    Předmět: Citovat

Tak já teda nevim, ale já nemám potřebu na sobě nosit mrtvá zvířátka Confused
Asi před čtvrt jsem si koupila časopis, takový ten poznávací a tam byla anketa, zda jsou lidé pro a nebo proti, aby se zvířata zabíjela kvůli tomu, abychom si je pak na sebe oblékali. A dvacet procent lidí byla pro s tím, že zvířata by měla lidem sloužit všestranně. Tomuhle já vůbec nerozumím a nechápu, jak si tohle někdo může vůbec myslet a ještě s tím souhlasit. Kdyby mi tohle někdo řekl, tak bych se asi neudržela a jednu mu napálila. Asi jsem teda divná já, ale děsí mě, že si to myslí takových lidí. Na jedněch stránkách jsem potom četla, že na výrobu jednoho kožichu postačí "pouze" 30 něměckých ovčáku. No tak tohle je prostě strašný.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 1:28 pm    Předmět: Citovat

Mně se kožešiny upřímně líbí. Mám ráda chlupaté a hebké věci a některé límce apod. jsou opravdu jako z obláčků. Ovšem nepovažuji je za něco, bez čeho by lidé nemohli žít, a musí-li je někdo platit životem, tak by neměl být pro lidi problém se jich vzdát. Sama tuto otázku řešit ani nemusím, kožešiny se cenově pohybují úplně mimo můj rozpočet. Dnes už máme tak pěkné umělé kožešiny, že jsou s pravými téměř srovnatelné. Proto mi nepřipadá jako žádná zvláštní oběť mít umělý límec a kožešinu obdivovat na hřbetě jejího pravého majitele. Myslím, že toto je už především o snobismu a chuti "ukázat, že na to mám", než o nějakém praktickém významu pravé kožešiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

Přesně...Nejsme přeci v pravěku, abychom se museli zahřívat kožíškem ze zvířete. Přijde mi to doslova sprosté, ukrást zvířeti jeho kožíšek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 1:35 pm    Předmět: Citovat

Já teda nemám taky žádnej kožich nebo kožešinu doma, ale nevadí mi věci z kůže, jako je hovězina. Je to další část zpracování materiálu ze zvířete, který se zabilo pro maso. Prostě u hovězího dochází k celkovýmu zpracování zvířete a tam mi to neva. Ale vadí mi, když někdo zabije stovky mladých tuleňů nebo norků, činčil, polárních lišek jen proto, aby měl někdo skvostenej kožich... Takže u mě najdete kožený pásky, kožený boty, ale určitě ne nic z kožešiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 1:53 pm    Předmět: Citovat

A co říkáte na kožešiny ovčí nebo králičí? Nebo ze zvěře, u které je povinný odstřel?

(Jinak věcí z kůže i kožešin mám doma dost, ale ne na parádu do zimy, ale na velkomoravskou domácnost...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 1:56 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
A co říkáte na kožešiny ovčí nebo králičí? Nebo ze zvěře, u které je povinný odstřel?

(Jinak věcí z kůže i kožešin mám doma dost, ale ne na parádu do zimy, ale na velkomoravskou domácnost...)


..... u kterých je povinný odstřel? Do háje, to je hrozný a já mám nápad Rolling Eyes A proč se nebudou střílet i lidi? Králíků i lidí je přece dost. Já se hlásím jako první.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

Asi to samé. Pokud se zvíře už jednou zabije pro maso, není důvod nezužitkovat i kůži. Tady už mi to připadá trochu jiné než u zvířat, která se zabíjí jen pro kožešinu. Přednostním důvodem je maso, ostatní jsou už jen "postranní produkty". Tady už bych byla pro, aby ta smrt, když už je nevyhnutelná, měla co největší smysl a přinesla tedy co největší užitek aspon těm, co umřít nemuseli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 2:01 pm    Předmět: Citovat

Nath napsal:
Bonemína napsal:
A co říkáte na kožešiny ovčí nebo králičí? Nebo ze zvěře, u které je povinný odstřel?

(Jinak věcí z kůže i kožešin mám doma dost, ale ne na parádu do zimy, ale na velkomoravskou domácnost...)


..... u kterých je povinný odstřel? Do háje, to je hrozný a já mám nápad Rolling Eyes A proč se nebudou střílet i lidi? Králíků i lidí je přece dost. Já se hlásím jako první.


Nath, povinný je proto, že už praktický nemají přirozenýho nepřítele, kterej by je lovil, oni se přemnožují, pak se snadno šíří nemoci a jsou shcopný likvidovat neskutečným způsobem úrodu. Proto. Kdyby měli dost přirozených nepřátel, kteří by je lovili pro potravu, pak se nemuseli redukovat uměle Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.