Korzety
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 74, 75, 76, 77, 78  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 7:49 pm    Předmět: Citovat

Jasne no. Pokud by mela nejaky odborny vzdelani tak proc ne, ale to podle me moc korzetieru nema. A taky v dospelosti se uz skolioza moc lecit neda, jibak by ty zdravotni korzety nosili i dospeli. Dava se detem a dospivajicim max do 20 let, do ukonceni vyvoje kosti. Pak se krivka uz neupravi, ale.cvicenim se daji eliminovat pripadny bolesti a povolovani/pretezovani urcitejch skupin svalu. Takze nejak nevidim smysl upravy korzetu dospelym a navic, detem a dospivajicim je to blbost. I v tech 18 to muze byt riziko, je to proste moc brzo.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 8:04 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Jasne no. Pokud by mela nejaky odborny vzdelani tak proc ne, ale to podle me moc korzetieru nema. A taky v dospelosti se uz skolioza moc lecit neda, jibak by ty zdravotni korzety nosili i dospeli. Dava se detem a dospivajicim max do 20 let, do ukonceni vyvoje kosti. Pak se krivka uz neupravi, ale.cvicenim se daji eliminovat pripadny bolesti a povolovani/pretezovani urcitejch skupin svalu. Takze nejak nevidim smysl upravy korzetu dospelym a navic, detem a dospivajicim je to blbost. I v tech 18 to muze byt riziko, je to proste moc brzo.


Ano, vím o tom. Psala jsem o tom i na svém blogu. U dospívajících mohou být deformace žeber korzetem trvalé, protože ještě nebyl dokončen vývoj kostí (osifikace). U dospělých probíhá už jenom remodelace a změny jsou údajně z velké části vratné. Samozřejmě nikdo nezaručí, že po desetiletém stahování se žebra opět rozšíří do původního stavu. http://melissadrumos.blogspot.cz/search/label/Korzety
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 8:12 pm    Předmět: Citovat

Jj cetla.jsem ty clanky Smile Moc pekne sepsany.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 8:44 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Jj cetla.jsem ty clanky Smile Moc pekne sepsany.


Děkuji. Já si myslím, že právě člověk, který nějaké odborné vzdělání má, se do šití korzetů pro skoliotiky pouštět nebude:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 8:54 pm    Předmět: Citovat

Ono hlavne ten zdravotni plastovej je porad pevnejsi nez ten nejpevnejsi klasickej... Takze pochybuju ze by to nejak slo udelat. Navic u zdravotniho se neubira v pase, je presne na telo.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 9:01 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Ono hlavne ten zdravotni plastovej je porad pevnejsi nez ten nejpevnejsi klasickej... Takze pochybuju ze by to nejak slo udelat. Navic u zdravotniho se neubira v pase, je presne na telo.


A hlavně zdravotní má peloty a dělá se podle rentgenového snímku, aby tlačil tam, kde má a odlehčoval tam, kde má. Módní korzet taky nebude působit derotačním mechanismem. Jsou to dvě rozdílné věci. Chápu, že lidi mají raději módní korzety. Ty zdravotní plasťáky nejsou nic moc, ale buďme rádi, že už se nedělají ze sádry, jako kdysi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 9:22 pm    Předmět: Citovat

Ze sadry?? Uff... Ja zazila jen plastak... A peloty jsem mela.docela vysoky. Nastesti uz se to v dospelosti nehorsi a staci se jwn hejbat nebo cvicit aby zada nebolely. Modni korzet bych chtela ze se mi libi, kazdej den ho rozhodne nosit nebudu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 9:50 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Ze sadry?? Uff... Ja zazila jen plastak... A peloty jsem mela.docela vysoky. Nastesti uz se to v dospelosti nehorsi a staci se jwn hejbat nebo cvicit aby zada nebolely. Modni korzet bych chtela ze se mi libi, kazdej den ho rozhodne nosit nebudu.


Jj, na několik týdnů se naložila sádra:) Ještě se to v některých případech používá i dnes. Hlavně po operacích, ale už to není tak na dlouho.
Stahovací korzet obleču tak jednou za měsíc a myslím si, že to tak má většina lidí. Denně ho nosí snad jen ti, co si na tom staví image. V běžném životě dost omezuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: st září 05, 2012 8:14 am    Předmět: Citovat

mám důležitý dotaz Wink

je tu nějaká dáma, která si šila korzet přes prsa? korzetů pod prsa jsem ušila už dost, zvládám to snad OK, ale chci si udělat přes prsa a nevím, jak pořádně nato.. kdyžtak mi prosím prosím napište SZ Smile


nebo pokud tu jsou alespoň nositelky korzetů přes prsa (ne korzetových živůtků), je to v místech prsou nějaké speciálně vytvarované, jako že tam je místo jako košíčky jako u podprdy nebo ne? díky moc Smile klidně pište SZ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2012 7:44 pm    Předmět: Citovat

Já mám korzet s víc tvarovanými díly, kaamrádka nedá dopustit na trojúhelníkové vsadky mezi díly.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 74, 75, 76, 77, 78  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.