Od začátku (jak od krátkých k dlouhým)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sony
8-20
8-20


Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 2:34 pm    Předmět: Od začátku (jak od krátkých k dlouhým) Citovat

Zdravim, vždycky sem nosil krátké vlasy na ježka, takže sem jim nevěnoval téměř žádnou péči. Před asi 3 týdny sem se rozhodl nechat narůst delší vlasy, trochu nad ramena. Mojí holičce sem to řekl a ona tomu přizpůsobila střih. Ted mám asi 4cm dlouhé vlasy, ale to už sebou přináší problémy. Vždycky sem používal jen obyčejný šampon. Ted mám Head&Shouderls pro Suché a Normální vlasy, ale to asi stačit nebude že?? Vlasy mám pořád moc vysušené, hodně objemné (to nechci, chtěl sem by přiléhaly k hlavě) a jsou jak dráty, nejsou česat pořád se vrací původní tvar nebo jsou rozřepené a před pravým uchem se kroutí (jinde ne) a ani když je namočím nejdou narovnat. Nemám je barvené, umývám je pravidelné každý druhý den pouze šamponem a vodou, usuším ručníkem a učešu dokud to ještě jde.
Prosím co mám a jakou značku dokoupit aby nebyly tak vysušené a aby vypdaly trochu přirozeně?? Jo ještě nemám peníze kupovat 10 chemikálii za 10.000 kč. Sem kluk a je mi 16. Díky moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragomira
8-20
8-20


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 5:07 pm    Předmět: Citovat

Sony: Můj přítel tohle řešil gelem, češe si vlasy na patku. Upravoval si mokré vlasy a když to uděláš dobře, nemusí být gel vůbec vidět.
Teď má pořád stejný účes, ale mně se nelíbilo, že mu nemohu zajet do vlasů, aniž bych je měla ulepené a tak si svůj účes tvoří fénem. Vyfénuje vlhké vlasy v požadovaném tvaru a ony drží. Může si to dovolit, protože když si je zničí, stejně už budou v délce na střihání. Ale to bych tobě nedoporučovala, pokud si chceš nechat růst delší. Horký vzduch při fénování má nevýhodu, že pokud je moc horký, začne vnitřek vlasu vřít a vlasy se potom lámou. Studený bych zase nedoporučovala, pokud nechceš nastydnout. Ale znám ženu, co si vlasy fénuje každý den, má je dlouhé a nezdá se, že by jí to nějak škodilo.
To je asi tak všechno, ještě bych ti doporučila spíše šampon pro suché vlasy a kondicioner, protože to vlasy trochu zamastí a jsou potom těžší. Jinak šampon se dá koupit 2 v 1, že je to šampon s kondicionerem a dají se koupit poměrně levně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sony
8-20
8-20


Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 5:32 pm    Předmět: Citovat

Jo to sem ještě zapoměl napsat, gel taky nechci, zkoušel sem to a ze stejného důvodu že vlasy nepily se mi to nelíbilo a s fénem taky nemám dobré zkušenosti, když sem měl trochu kratší vlasy tak mi fén z nich udělal chmýří. Ten kondicioner si koupim, myslíš že je to lepší vzlášť nebo je lepší ten 2v1?? Šampon mám pro suché a normální vlasy Smile Díky moc za rady...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragomira
8-20
8-20


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 5:36 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že lepší je kondicioner zvlášť.
No a možná bys mohl zkusit vosk, ten je mastný, připomíná vazelínu. A je schopen vlasy trochu tvarovat.
Ale nevím, ty budeš mít asi hodně nepoddajné vlasy Smile Měla jsem spolužáka, má slušné afro, nejdřív ho to trápilo a teď je na to hrdý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sony
8-20
8-20


Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 8:20 pm    Předmět: Citovat

No afro radši ne Smile OK tak šampon nechap a dokoupit kondicioner?? a jak se to potom aplikuje?? nejdřív šampon, smýt a pak kondicionér a smýt?? si šampon naplácám na hlavu a hned smyju, i v to mje možná chyba??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 12:12 am    Předmět: Citovat

Dragomira napsal:
... Horký vzduch při fénování má nevýhodu, že pokud je moc horký, začne vnitřek vlasu vřít a vlasy se potom lámou. Studený bych zase nedoporučovala, pokud nechceš nastydnout. Ale znám ženu, co si vlasy fénuje každý den, má je dlouhé a nezdá se, že by jí to nějak škodilo.
...


Co jsem tak četl, tak fénování ještě spíš než co píše Dragomira vlas obecně vysouší - proto si dámy často vlasy olejují, aby jim vláhu dodaly.. fén dělá pravý opak.. vlasové "cuticly" (přeložte to někdo, prostě ty šupinky na povrchu) se pak taky mají tendenci se zadrhávat a vlas lámat. Ale pokud máte vlasy jak dráty, tak asi ani časté fénování neuškodí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
babuska
8-20
8-20


Založen: 18.10.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 8:45 am    Předmět: Citovat

Ahoj Sony, nevím teda jestli ti budu co platná, ale za pokus nic nedám Wink
Říkáš, že máš vlasy pořád přesušené... to znamená, že si můžeš dovolit nemýt je tak často (já si to dovolit nemůžu, ale myju je jednou za čtyři dny, jinak bych nedělala nic jinýho a culík či cop taky nevypadá špatně Very Happy ). Takže to protáhni, řekni si, že zkusíš třeba nejdýl týden a uvidíš. Nefénuj je. Kondicionér se používá po umytí, bud je takový který se vetře do vlasů (mám ted všechno od Pantene a vyhovuje mi) a pak se smyje (čím dýl ho necháš působit, tím líp - aspon myslím) nebo jsou nějaký ve spreji, ale v tom se nevyznám. Na záložce články-péče je psáno o olejových zábalech. Dají se koupit nějaký masky a různý vyživující fujtajblíky v drogerii (neorientuju se v tom zatím, tak nechci poradit třeba blbě). Můžeš si třeba podle barvy a druhu vlasů splachovat po umytí a kondicionéru výluhem z bylinek (dělá se jako čaj).
Teď mě napadlo, že jsem tu někde četla o vtírání krému do konečků - je to proti přesoušení a lámavosti. Chystám se to taky vyzkoušet. Když máš suchý vlasy, tak by sis mohl zkusit odpoledne než si budeš mýt vlasy vetřít do nich nějakej mastnější krém. Třeba by to pomohlo. Pak se ale musí šamponovat víckrát, poprvé to určitě nebude pěnit.
Z té vlnky si nic nedělej, narovná se to až budeš mít delší vlasy, jejich váhou Wink Zatím si třeba po umytí na to můžeš dát nějaký "závaží". Třeba kolíček na prádlo (ted nevím jestli mi někdo nenadá Very Happy ) nebo si to přichytit rovnou sponkou k ostatním tak, aby se to natáhlo.
A určitě si udělej výlet do drogerie, i kdybys nic nekoupil, aspon si můžeš zjistit co je pro tebe vhodný podle typu vlasů a pořídit to třeba na etapy.
No, tož to je všecko co mě napadlo Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2006 10:39 pm    Předmět: Citovat

Sony napsal:
No afro radši ne Smile OK tak šampon nechap a dokoupit kondicioner?? a jak se to potom aplikuje?? nejdřív šampon, smýt a pak kondicionér a smýt?? si šampon naplácám na hlavu a hned smyju, i v to mje možná chyba??


Ahoj Sony, mrkni na můj program pro vlasy na záložce "péče o vlasy"- "váš recept na dlouhé vlasy", kde můžeš najít inspiraci.
Dovol, abych se i já, baba zkušená, vyjádřila k Tvým dotazům. Wink Obecně se nemají kupovat šampony 2v1, protože obvykle nedělají ani jedno pořádně - ani řádně neumyjí, ani řádně nevyhladí. Jsou určené spíš krátkodobě na cesty, když nechceš s sebou tahat moc lahviček. Jinak kondicioner není povinnost, používá se pro uhlazení a lepší rozčesatelnost vlasů. I když asi Tobě na Tvůj typ vlasů prospěje.
Fén bych Ti radila zahodit, znamená postupnou ale jistou likvidaci vlů. Přesušíje, ty se pak lámou, dělá se chmýří, jsou matné a nehezké. V drogerii si můžeš koupit proti suchým vlasům kůru Elséve, je to asi nejlepší značka, kterou můžeš koupit v drogerii. Kolegyni vyhovuje Panténe, ale co já vím, tak ten sloužil vždy jako odstrašující příklad šamponu s e spoustou silikonu a jiných -conů, které s ena vlasy lepí a zatěžují je. Takže já bych ho nedoporučila. Ale zpět k Elséve. Šampon by se Ti mohl hodit tento: http://www.leonardovbc.com/CZ/Shop/ProdZoom.asp?ID=2582,ve stejné barvě mají i malou krabičku se čtyřmi tybami, které obsahují intenzivní výživu proti suchým vlasům. Také dobrá věc.
Návrat nahoru
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2006 10:51 pm    Předmět: Citovat

Co se týče hladkosti a krocení, gela ani ten vosk bych Ti moc nedoporučovala. je to opravdu nepříjemné na dotek, když se pak člověku lepí na prsty lepkavý sajrajt. TAdy jsem Ti našla stránku se všemožnými prostředky, jak vlasy uhladit, jen už nejsou tak úplně levné: http://www.nakupnicentrum.cz/kosmetika/pro-rovne-vlasy/
Doporučovala bych Ti tu Wellu Lifetex masku nebo krém na nepoddajné vlasy. Obojí se smývá, takže Ti to vlasy srovná, aniž bys je měl něčím olepené. Seženeš je buď přes net nebo v nějakém lepším kadeřnictví, v drogerii ne. Šampon od Avonu není dobrý, dost vysušuje.
Určitě si nekupuj žehličku na vlasy, to je ještě znásobený likvidační účinek fénu, ale kdybys na fénování trval (někdy člověk prostě neuschne včas), tak se podívej po tomto: http://www.drogeriemartina.cz/inshop/vlasova-kosmetika/pripravky-pro-upravu-vlasu/gely/loreal-studio-line-hot-straight-gel-na-vlasy-[id-17205145].html Seženeš to běžně v drogerii v regále se stylingovými prostředky (gely, laky a tužidly). Tak hodně zdaru!
Návrat nahoru
babuska
8-20
8-20


Založen: 18.10.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2006 8:28 am    Předmět: Citovat

Fairy, slyšela jsem, že Pantene je prej špatnej, ale nevěděla jsem proč. Tak teď už to vím Smile
Zatím s tím problémy nemám a většinou si stejně nekoupím 2x hned po sobě stejnej šampon, tak to snad i dál bude bezproblémový
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.