mám se stydět za barvené vlasy?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=33aa573c9789801c5221ea3776393144Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
katul
321-600
321-600


Založen: 14.1.2009
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 2:25 pm    Předmět: mám se stydět za barvené vlasy? Citovat

Jsem nováček a na začátek se sluší říct, že mi tenhle server, co se týče rad a nápadů přijde naprosto super. Pesimistická ale v jednom ohledu být musím - barvy a chemie - je to snad tabu nebo slovo-které-se-nesmí-vyslovit? Při pročítání některých diskuzí, a že už jsem tady strávila pěknou řádku hodin, možná už i dní Very Happy , mi to tak bohužel připadá. O své vlasy se snažím pečovat maximálně, i když vždy je co zlepšovat Laughing , ale sdílet rady ohledně melírů, sestřihů a péče se tady dá velmi těžko, jelikož se mi zdá, že všechny razíte striktně přírodní cestu. Ještě chci poznamenat, že nepatřím do již zmíněné škatulky "elsévka",ale že jsem prostě normální holka, co používá šampony na trhu běžně dostupné, má ve vlasech melíry, vlasy si češe mokré a délka vlasů ke kolenům se jí příliš nepáčí. Tak a teď mě ukamenujte, ale prostě jsem chtěla vyjádřit svůj názor na to, jak na mě zdejší příspěvky a prostředí působí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 2:39 pm    Předmět: Citovat

ahoj vítej.

Možná bys nás neměla hned takhle "kategorizovat". Já jsem sem přišla po několikaletem barnení chemickými barvami, Navic sem v oboru chemie maturovala, í když znalosti se už trochu vytrácí Laughing . je pravda, že sem sem přišla, neb sem už nechtěla barvit chemkou. Padaly mi po ní vlasy. Ale moje maminka barví už 18let a bez problémů- pokud si nekoupií ze zvědavosti nějaky levná šmejd.A z toho dobrych 13 let měla velmi kvalitví vlasy po boky. Barvení hennou a přírodní šampony jsou pro mne velmi milou novinkou a zpestřením, drogerkové šampony sem z koupelny nevyhodila, jen sem si zpestřila výběr Wink

a neboj kamenovat tě nebudeme, tedy aspon já ne Very Happy
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 3:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Katul,
na tomhle serveru narazíš na spoustu různých lidiček. Ne všichni používají přírodní přípravky, některým dokonce takové vůbec nesedí.
Čím déle to tu budeš pročítat, tím víc zajímavých nápadů tady najdeš, a třeba i něco vyzkoušíš, a možná se Ti to dokonce i zalíbí Smile Je jasné, že ve vlákně o mýdle Visaka nenarazíš na příspěvek, který by vyzdvihoval kvality šamponu Fructis Very Happy
Jen se neboj, svůj šálek kávy tady určitě taky najdeš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 4:05 pm    Předmět: Citovat

katul, stydět se za barvené vlasy určitě nemusíš a nemáš, ani za používání chemie, ať už to jsou šampony nebo barvy... Jsou tu holky, co zkusily přírodu a zjistily, že jim nevyhovuje a že nejlepší vlásky mají právě po chemii. Nikdo je nekamenuje a ve vláknech o příslušných řadách výrobků je (myslím) celkem živo, vzájemně si radí - stejně jako ty/ti, co jim sedí příroda, si sdělují dojmy zase v příslušných vláknech.
Já třeba vůbec nebarvím, ani hennou - používám bezbarvé varianty henny kvůli regeneraci, ale barvit nechci. Není nás tu takových moc, většina lidí barví (ať už chemicky nebo hennou), ale to přece neznamená, že se za to mám stydět. Ještě ohledně chemie vs. přírody: o existenci přírodních šamponů jsem sice věděla, ale teprve s příchodem sem se odhodlala, že to zkusím, tak teď mám, pravda, přírodní období, ale zatím testuju a uvidím, jak to dopadne, jestli u přírody zůstanu dlouhodobě. Někomu dlouhodobě vyhovuje, někomu ne, někdo aspoň jednou za čas prostřídává přírodu s chemií, takže jsou tu lidé různí, každému vyhovuje na vlasy něco jiného...
Přeju příjemné rozkoukávání Smile Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gaia
161-320
161-320


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 297

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj katul,já sem přišla taky jako čistě "chemická" a nikdo mě tu neodsoudil. Měla jsem období,kdy jsem měla podle mého názoru hnusný vlasy a chtěla je ostříhat,ale když jsem našla tenhle server,tak jsem se rozhodla to neudělat,a vyzkoušet je nějak ozdravit,což se podařilo. Měla jsem strach vyzkoušet něco přírodního,kvůli citlivé kůži a alergii,ale pár věcí jsem zkusila a vyhovujou mi,ale i tak to neznamená,že bych veškerou chemii vyhodila,ale spíš zkouším co mi vyhovuje, a střídám to.PŘÍKLAD:Přece když vím,že moje vlasy jdou rozčesat jen po kondicioneru se silikony a mám je po něm krásně hladké a lesklé,a nezacuchávaj se ani netřepěj,a po přírodnim, je mám bohužel samej uzel,a nejdou mi rozčesat a přetrhala bych si polovinu vlasů,tak je zbytečný chtít přírodní za každou cenu.
Ale myslím,že tu v pohodě najdeš i spoustu inspirace pro sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katul
321-600
321-600


Založen: 14.1.2009
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 4:49 pm    Předmět: Citovat

děkuji všem za milé ohlasy Very Happy Já rozhodně nikoho nechci urazit, zvlášť když tohle je jedno z mála fór, kde se lidé chovají slušně, komunikují na úrovni a vyjadřují se k věci. To se mi moc líbí. Akorát jsem si poprvé po pročítání příspěvků přišla prostě jako vyvrhel, že barvené vlasy jsou tady něco nepřijatelného a připadalo mi, že všechno co jsem doposud se svými vlasy dělala a dělám bylo hrozně špatně. Tak já začnu víc pátrat a zkoušet rady osvědčených Laughing Už jsem se bála, že mezi těmi všemi přírodními vílami s krásnými vlasy po pás tady pro mě nezbude místo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj katul, vítej! Jak píší ostatní, je tu spousta lidí, kteří se barví chemicky, každý má v oblibě něco jiného. Při pročítání fóra určitě narazíš i na rady týkající se chemických barev, melírů apod., i když jsou asi v menšině. Na druhé straně, spousta lidí tady přešla alespoň částečně od chemie k henně či přírodní kosmetice a pochvalují si to, zkus trochu zaexperimentovat a uvidíš, co ti sedne. Rozhodně se tu neboj žádných militantních biovlasatic! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

katul napsal:
děkuji všem za milé ohlasy Very Happy Já rozhodně nikoho nechci urazit, zvlášť když tohle je jedno z mála fór, kde se lidé chovají slušně, komunikují na úrovni a vyjadřují se k věci. To se mi moc líbí. Akorát jsem si poprvé po pročítání příspěvků přišla prostě jako vyvrhel, že barvené vlasy jsou tady něco nepřijatelného a připadalo mi, že všechno co jsem doposud se svými vlasy dělala a dělám bylo hrozně špatně. Tak já začnu víc pátrat a zkoušet rady osvědčených Laughing Už jsem se bála, že mezi těmi všemi přírodními vílami s krásnými vlasy po pás tady pro mě nezbude místo Smile

Taky jsem spíš " chemik" - přírodní šampony jsou fajn, ale masky musím mít chemické. To zavrhování chemie zde na DV má své opodstatnění - vlasy jsou opravdu poněkud horší, vyžadují intenzivnější péči a látky obsažené v chemických barvách nejsou moc zdraví prospěšné Wink
Přesto barvím chemií a ne hennou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 12:54 am    Předmět: Citovat

Ahojky Katul,
neboj, kamenování tu fakt nepraktikujeme Wink Very Happy Cool - a rozhodně ne kvůli tomu, co si kdo dává na hlavu. Ona značná část diskuzí tady stejně nakonec dojde k tomu, že každý vlasy jsou holt jiný, co vyhovuje jednomu, nevyhovuje jinýmu.
Fakt ovšem je, že pěknejch pár lidí (včetně mě) sem přišlo právě kvůli tomu, že po letech používání chemie, kdy si mysleli, že dávají vlasům tu nejlepší péči, začali mít naopak problémy (buď přímo s vlasama, nebo s vlasovou pokožkou, nebo obojí). A když vyzkoušeli přírodu, zjistili, že jim to prospívá, a že si asi spoustu těch problémů mohli ušetřit. Takže jsou na chemii drobátko nabroušený - ale v drtivý většině případů fakt na tu chemii (a možná na výrobce), nikoli na ty, kdo ji používají a vyhovuje jim. Wink Spíš se od toho odvíjí to, že i naše rady zákonitě odkazujou na přírodní prostředky - snažíme se s ostatníma podělit o to, s čím máme dobrou zkušenost a co nám fakt pomohlo. Právě proto já sama za sebe moc často neradím chemický věci - protože mi při dlouhodobým používání udělaly na hlavě docela paseku Crying or Very sad .
Ovšem celkově bych řekla, že drtivá většina lidí tady chemii s přírodou kombinuje (v různých poměrech). Takže o chemii se bavíme s chutí taky, nebudeš tady osamocená (dokonce i já, ač v jádru "přírodňák", v jednom vláknu pěju ódy na sérum na konečky od Reelle - a hádej, kde jsem se o tom, že vůbec existuje a že je fakt skvělý, doslechla.. Wink Laughing ?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 11:05 am    Předmět: Citovat

Já bych řekla, že v zaměření fóra hraje důležitou roli ještě jedna věc - přírodní prostředky, ať už šampóny, zábaly či henna, nejsou všeobecně tak dobře známé. Takže logicky se tady o nich bude diskutovat víc, protože jsou to pro nás novinky. Každý ví, že existují šampony jako Fructis, Head&Shoulders nebo Elseve a že je koupí v každé drogerii. Zato o těch přírodních šamponech se člověk jinde moc nedozví (já ksyž jsem sem přišla, tak jsem neměla ani páru o tom, že bych mohla používat jiné šampony než ty drogerkové), a tohle je prostor na to, něco se o těchhle věcech dozvědět.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.